Naujienos

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė puikiai pradėjo kovą dėl olimpinio kelialapio

27 Birželis 2019

Japonijos sostinėje Tokijuje prasidėjo 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalas, kuriame sportininkai kovoja dėl pirmųjų kelialapių į 2020 metų olimpines žaidynes. Teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse pelnys tik Pasaulio taurės laimėtojai.

Ketvirtadienį varžybų dalyviai susikovė fechtavimosi rungtyje. Moterų varžybose tiesiog fantastiškai pasirodė Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Vilnietė laimėjo 27 kovas iš 35, pelnė 262 taškus ir tapo rungties nugalėtoja.

2-3 vietas pasidalino rusė Anna Buriak ir prancūzė Elodie Clouvel (26 pergalės, 9 pralaimėjimai; 256 taškai), toliau išsirikiavo prancūzė Marie Oteiza (24/11; 244) ir baltarusė Volha Silkina (23/12; 238).

Kita Lietuvos atstovė - Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė - laimėjo 14 dvikovų, pralaimėjo 21 ir pelnė 184 taškus (24-27 vietos).

MOTERŲ FECHTAVIMOSI REZULTATAI

Vyrų varžybose Justinas Kinderis laimėjo 18 kovų iš 35 pelnė 208 taškus ir pasidalino 15-18 vietas.

Geriausiai rungtyje pasirodė Rio de Žaneiro olimpinis čempionas rusas Aleksandras Lesunas, laimėjęs 26 kovas ir pelnęs 256 taškus. Iš karto už jo nugaros liko vokietis Patrickas Dogue'as, baltarusis Ivanas Chamcovas ir Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas ukrainietis Pavlo Tymoščenka, iškovoję po 23 pergales (238 taškai).

VYRŲ FECHTAVIMOSI REZULTATAI

Kitos moterų rungtys (plaukimas, papildomas fechtavimosi etapas, jojimas, bėgimas ir šaudymas) vyks penktadienį, o vyrų - šeštadienį. Abi dienas varžybos Tokijuje prasidės 7 val. ryto Lietuvos laiku, o nuo 11 val. 30 min. lemiamas kovas dėl apdovanojimų bus galima stebėti tiesiogiai per „LRT plius“ ir „Sport 1“ televizijas.

Pasaulio taurės finalas sekmadienį baigsis mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus G. Venčkauskaitė-Juškienė ir J. Kinderis.