Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė - Pasaulio taurės laimėtoja, G. Venčkauskaitė-Juškienė - ketvirta!

28 Birželis 2019

2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalo moterų varžybos Lietuvos atstovėms susiklostė puikiai: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė tapo čempione ir iškovojo vienintelį kelialapį į Tokijo olimpines žaidynės, o Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 4-ąją vietą.

Geru ženklu tapo jau išvakarėse vykęs fechtavimosi rungties pagrindinis etapas, kuriame L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo net 27 kovas (262 taškai) ir tapo nugalėtoja.

Plaukdama olimpinė čempionė pasiekė geriausią savo sezono rezultatą (2 min. 20,75 sek.; 269 taškai; 26 vieta rungtyje) ir tai leido žengti antrojoje vietoje.

Geriausią savo sezono rezultatą plaukdama pasiekė ir G. Venčkauskaitė-Juškienė (2:18.73; 273; 18). Kaunietei, kuri po fechtavimosi rungties dalinosi 24-27 vietas (14 laimėtų dvikovų, 184 taškai), tai lėmė bendrojoje įskaitoje 25-ąją vietą po 2 rungčių.

Fechtavimosi papildomame etape G. Venčkauskaitė-Juškienė pralaimėjo vokietei Rebeccai Langrehr, L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė - prancūzei Elodie Clouvel ir abi mūsiškės liko be papildomų taškų.

Jodamos abi Lietuvos atstovės surinko maksimaliai įmanomis 300 taškų ir geros nuotaikos pasitiko baigiamąją - bėgimo ir šaudymo - rungtį. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė prieš ją vos 9 sek. atsiliko nuo pirmavusios E. Clouvel ir 3 sek. nuo jos tautietės Marie Oteizos. Tuo metu
G. Venčkauskaitė-Juškienė žengė 18-a ir nuo lyderės buvo atsilikusi 1 min. 16 sek.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė greitai aplenkė M. Oteizą, o antrojo šaudymo metu paliko už nugaros ir E. Clouvel. Vėliau olimpinė čempionė galėjo net ir neatiduodama visų jėgų ramiai finišuoti pirma bei užsitikrinti olimpinį kelialapį.

Bėgimo ir šaudymo rungtyje vilnietė užėmė 7-ąją vietą (12 min. 10,20 sek.; 570), o iš viso varžybose surinko 1394 taškus. Antrąją vietą užėmusi E. Clouvel - 1383, o trečia finišavusi vokietė Annika Schleu - 1366.

Pastarajai sportininkei finišo tiesiojoje teko atlaikyti G. Venčkauskaitės-Juškienės šturmą. Kaunietė bėgimo ir šaudymo rungtyje buvo neprilygstama - distanciją įveikė per įspūdingas 11 min. 32,20 sek. (608 taškai). Tai leido iš 18-osios pozicijos pakilti net į 4-ąją, tačiau iki A. Schleu vis dėlto pritrūko 1 sekundės. G. Venčkauskaitė-Juškienė finale surinko 1365 taškus.

VARŽYBŲ REZULTATAI

Šeštadienį Tokijuje vyks vyrų varžybos, kuriose dalyvaus Justinas Kinderis, o sekmadienį - mišrių estafečių kovos, kuriose varžysis G. Venčkauskaitės-Juškienės ir J. Kinderio duetas. Varžybas Lietuvoje nuo 11 val. 30 min. bus galima stebėti tiesiogiai per „LRT plius“ ir „Sport 1“ televizijas.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd