Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Po fechtavimosi rungties - 25 ir 32 vietos

06 Rugsėjis 2019

Budapešte vykstančio 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato moterų varžybų finalas ketvirtadienį prasidėjo fechtavimosi rungties pagrindiniu etapu.

UIPM / Virág Buza nuotrauka

Savo pasirodymo jame Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, deja, negali pavadinti sėkmingu. Olimpinė čempionė laimėjo 15 kovų iš 35 ir pelnė 190 taškų (25 vieta), o G. Venčkauskaitė-Juškienė, iškovojusi 13 pergalių (178 taškai) turėjo tenkintis 32-ąja vieta tarp 36 finalo dalyvių.

Geriausiai fechtuotis sekėsi dviems baltarusėms - Volha Silkina laimėjo 28 kovas (268), o Irina Prasiancova - 26 (256). Trečiąją vietą rungtyje pasidalino prancūzė Elodie Clouvel ir korėjietė Sunwoo Kim (po 25 pergales; 250).

Moterų finalo kitų rungčių kovos vyks penktadienį, o baigiamąsias rungtis tiesiogiai transliuos „LRT plius“ ir „Sport1“ televizijos. Transliacijos pradžia - 19 val.

Pasaulio čempionate sportininkai kovoja ne tik dėl pajėgiausių planetos penkiakovininkų titulų, bet ir tęsia kovą dėl olimpinių kelialapių. Juos pelnys po tris geriausius asmeninių varžybų dalyvius.

Lietuvos rinktinėje teisę 2020-aisiais dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra pelnę L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, G. Venčkauskaitė-Juškienė ir Justinas Kinderis.

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionų titulus asmeninėje įskaitoje yra pelnę 5 kartus. 2000 ir 2004 metais tai padarė Andrejus Zadneprovskis, 2006-aisiais - Edvinas Krungolcas, o 2013-aisiais - L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis. Pastarąjį kartą ant prizininkų pakylos pasaulio čempionate mūsiškiai užkopė 2017-aisiais, kai J. Kinderis iškovojo bronzos medalį.

Planetos pirmenybės - baigiamosios elitinės 2019-ųjų šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kurių metu lietuviai sieks papildyti iškovotų titulų skaičių. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet tapo Europos čempione ir Pasaulio taurės laimėtoja, su G. Venčkauskaite-Juškiene ir I. Serapinaite užėmė trečiąją vietą Europos čempionato komandinėje įskaitoje, o Pasaulio taurės mišrių estafečių varžybose G. Venčkauskaitė-Juškienė su J. Kinderiu taip pat džiaugėsi bronzos medaliais.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!