Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
22 Geg 2022

„Tikėjausi, kad bus sunkiau, tačiau pasirodė, kad tai – kur kas lengviau negu įprasta distancija, bet lengva tikrai nebuvo, – prisipažino „Global Laser Run City Tour“ I-ojo etapo Lietuvoje laimėtoja amžiaus grupėje iki devyniolikos metų Tėja Pakinkytė.

Pasak jos, 300 metrų bėgimo distancija tarp šaudymų reikalauja daug jėgų ir ištvermės.

„Nuo pat starto reikia darbuotis pilna jėga. Jaučiasi nuovargis, tačiau jau rytoj yra suplanuota treniruotė – poilsio treneris Paulius Aleksandravičius į planą neįtraukė“, – nusijuokė penkiakovininkė.

Antrą vietą U19 amžiaus grupėje tarp merginų užėmė Ūla Andrejevaitė, bronzos medaliu pasipuošė Patricija Gudlevičiūtė.

Beje, treneris bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vykdomojo komiteto narys P.Aleksandravičius buvo pirmasis, kuris užsiregistravo į Telšiuose vykusias varžybas. Buvęs penkiakovininkas sulaukė gausaus palaikymo iš žiūrovų bei savo auklėtinių trasoje ir vyrų kategorijoje iškovojo aukso medalį. Tarp vyrų sidabru džiaugėsi Deividas Statkus, bronza – Jonas Brasas.

U19 amžiaus grupėje vaikinų auksą iškovojo Ivan Maksymenko iš Ukrainos, sidabrą – Ugnius Kabelinskas, bronza džiaugėsi Nojus Chmieliauskas.

Tarp vaikinų U17 amžiaus grupėje greičiausias ir taikliausias buvo ukrainietis Oleksandr Melnyk, antrą rezultatą pademonstravo vilnietis Lukas Cikanavičius, trečias buvo Danielius Jodokas. Merginų auksas sužibo ant Nedos Doroševaitės krūtinės, sidabras džiugino Emiliją Ulinauskaitę, bronza spindėjo pas Giedrę Gudelytę-Gudelevičiūtę.

Iš viso varžybose varžėsi virš 200 įvairaus amžiaus grupių dalyvių. Su rezultatais galite susipažinti ČIA.

Varžybų organizatoriai primena, kad „UIPM Global Laser Run City Tour“ – tai tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės (UIPM) „Laser run“ varžybų serija, vienijanti bendruomenes daugiau negu 200 pasaulio miestų. Varžybose gali varžytis sportininkai nuo 7 iki 80 metų. „Laser run“ (kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis) viena dinamiškiausia ir įdomiausia šiuolaikinės penkiakovės dalis, kurioje atletai varžosi kombinuotoje bėgimo ir šaudymo lazeriniu pistoletu rungtyje. Skirtingos amžiaus grupės bėga skirtingas distancijas ir šaudo skritingą serijų kiekį.

Lietuvoje bus organizuojame dar trys „Global Laser Run City Tour“ etapai. II-ojo etapo varžybos vyks Šiauliuose (birželio 17 d.), vėliau dinamiškos ir visoms amžiaus grupėms patrauklios varžybos džiugins Vilniaus (rugsėjo 17 d.) ir Kauno (spalio 1 d.) penkiakovės entuziastus bei sporto mylėtojus.

Varžybų dalyviams už kiekvieną etapą Lietuvoje skiriami „Global Laser Run City Tour“ taurės reitingo taškai. Sportininkai gali dalyvauti neribotame kiekyje Lietuvoje vykstančių etapų. „Global Laser Run City Tour“ taurės nugalėtoju skelbiamas sportininkas, surinkęs daugiausiai taškų. Daugiau informacijos rasite www.LaserRun.lt.

17 Geg 2022

„Naujasis varžybų formatas sukelia šokį tokį sąmyšį, tačiau pačias varžybas paverčia įdomesnėmis“, – pripažino atvirajame Lenkijos šiuolaikinės penkiakovės tarptautinio trofėjaus turnyre jaunimo amžiaus kategorijoje bronzos medalį iškovojęs Titas Puronas (treneris Paulius Aleksandravičius).

Dvidešimtmetis penkiakovininkas turnyro finalo jojimo rungtyje surinko 282 taškus, fechtavime – 248 taškus, plaukime – 280 (2:15,45), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje – 639 taškus. Iš viso T.Puronas surinko 1449 taškus.

„Rezultatus vertinu neblogai, – po apdovanojimų ceremonijos sakė sportininkas. – Kaip visada, silpnoji mano vieta buvo šaudymas ir plaukimas. Tačiau dabar džiaugiuosi, kad šaudymas buvo kažkiek stabilesnis“.

Šį sezoną T.Puronas pradėjo kiek stabdomas ligų, todėl pasiekti geriausią sportinę formą – pagrindinė užduotis prieš svarbiausius tarptautinius startus. „Jaučiuosi gerai ir treniruotėse pavyksta vis daugiau padaryti, – teigė T.Puronas. – Šios varžybos buvo viena iš paskutiniųjų stotelių prieš svarbiausius tartus, tad tikiuosi, kad pavyks ištaisyti likusias klaidas ir būsiu pasirengęs“.

T.Puronas pranešė, kad prieš Europos jaunimo čempionatą, vyksiantį birželio antroje pusėje Barselonoje, ketina startuoti šalies „Laser Run“ etapuose, kurie taps „stipriomis“ treniruotėmis.

Kartu su minėtomis varžybomis vykusiose Europos jaunių taurės pirmenybėse medaliais pasipuošė net du lietuviai. Sidabrą iškovojo Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas), bronzą ant krūtinės užsikabino Jonas Kalaminskas (trenerė Galina Šidiškienė).

„Galėjau geriau sufechtuoti, – sakė L.Gaudiešius. – Bet varžybų rezultatus vertinu ganėtinai gerai. Išbandant naują varžybų formatą ir nedarius plaukime apšilimo, esu patenkintas savo paisketu rezultatu. Kol kas dar nesusidariau tikslios nuomonės apie naują varžybų formatą. Tai man tebuvo pirmasis bandymas, tačiau reikia pratintis, kad privaloma startuoti dvi vienas iš eilės – tai reikalauja daugiau ištvermės“.

Varžybų finale L.Gaudiešius fechtavime surinko 212 taškų, plaukime distanciją įveikė per 1:59,29, o kombinuotoji rungtis atnešė 590 taškų.

Emocijų po varžybų neslėpė ir J.Kalaminskas. „Šios varžybos gavosi ganėtinai banguotos, nes fechtavime dariau labai daug klaidų, nepavyko susitvarkyti su emocijomis, bet pabaigoje susiėmiau ir pavyko kažką išspausti, – sakė telšiškis. – Džiaugiuosi plaukimo rezultatai, pusfinalyje pavyko pagerinti savo asmeninį rekordą 1,3 sekundės, o finale dar kartą pasigerinau asmeninį rekordą sekunde“.

Finale J.Kalaminskas nuplaukė per 2:05,81, fechtavimo rungtyje surinko 196 taškus, o bėgimo bei šaudymo rungtyje buvo surinkti dar 612 taškų.

14 Geg 2022

„Labai džiaugiuosi. Bet, prisipažinsiu, giliai viduje tikėjau, kad galiu laimėti. Žinojau, kad galiu atsistoti ant prizininkų pakylos. Tasai stebuklingas jausmas – ramybė – man leido tikėti savimi“, – sakė aukso medalį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės III-ajame etape iškovojusi Ieva Serapinaitė.

VARŽYBŲ PROTOKOLAS

Albenoje (Bulgarijoje) vykusių varžybų finale fechtavimo rungtyje lietuvė surinko 245 taškus, jojimo rungtyje viską atliko be klaidų (300 taškų), plaukimo rungtyje pademonstravo antrą rezultatą (2:12.16, 286 taškai), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje buvo dešimta (12:09.50, 571 taškas). Iš viso I.Serapinaitės sąskaitoje finale – 1402 taškai.

Sidabrą iškovojo čekė Veronika Novotna (1394 taškai), trečia buvo turkė Ilke Ozyuksel (1385 taškai).

„Tikėjau, jei padarysiu tai, ką galiu, tikrai laimėsiu varžybas, – po apdovanojimų ceremonijos sakė I.Serapinaitė. – Sėkmė finale mane lydėjo jau nuo fechtavimo rungties, kurioje surinkau daugiausiai taškų. Pasakiau sau „Pavyko fechtavime, tai dabar reikia gerai suplaukti, gerai sujoti“. Bet į viską žvelgiau labai ramiai. Jojime klaidų nepadariau, kombinuotoje rungtyje visą dėmesį skyriau šaudymui, ne bėgimui. Bėgti reikėjo lauke, o šaudyti – palapinėje. Supratome, kad šviesos skirtumas daro savo įtaką – daugeliui sportininkių sunkiai sekėsi šaudyti. Susikoncentravau ir pavyko nepadaryti daug klaidų“.

Priminsime, kad antrajame pasaulio taurės etape I.Serapinaitė užėmė ketvirtą vietą. Sportininkės treneris Lukas Kontrimavičius tikino, kad stabilūs rezultatai varžybose tikrai džiugina.

„Pasitikėjimas savimi – tai veda Ievą į priekį gerų rezultatų link“, – nė kiek neabejojo treneris.

Pati sportininkė, paklausta, kada atsirado tasai pasitikėjimas savimi, prisiminė emocijas, kurios pernai lydėjo Europos čempionate, kuriame lietuvė tapo čempione.

„Atvirai? Prieš Europos čempionatą netikėjau, kad galiu konkuruoti su kitomis. Tačiau laimėjimas viską pakeitė. Dabar visada sau sakau, jog galiu kovoti su bet kuria sportininke, – sakė I.Serapinaitė. – Galbūt, šįkart taip drąsiai ir negalvojau apie aukso medalį, bet žinojau, kad turiu išlikti trejetuke. Žinojau, kad lengvai nepasiduosiu, kas benutiktų. Supratau, kad treniruotėse dėl to ir stengiesi, kad varžybose parodytumei rezultatą, čia nėra vieta ir laikas pasiduoti. Aš sunkiai treniruojuosi tam, kad varžybose išsaugočiau savo pranašumą, kad pakentėčiau. Šįkart pavyko“.

Pasaulio taurės III-ajame etape dalyvavo ir Elzbieta Adomaitytė, kuri, deja, į finalą nepateko.

10 Geg 2022

„Nemaniau, kad apie tai bus taip sunku kalbėti, – prisipažino sunkiai žodžius rinkdamas olimpietis Justinas Kinderis. – Apie šį sprendimą galvojau seniai... Bandžiau klausytis širdies, mėginau susidėlioti visas susiklosčiusias aplinkybes. Jau po Tokijo olimpinių žaidynių nuotaika nebuvo pati geriausia ir norėjau baigti sportinę karjerą kuo greičiau“.

Bet šiuolaikinės penkiakovės atstovas prisipažino, kad nėra žmogus, kuris priima neapgalvotus sprendimus. „Ypatingai tokius, kurie liečia veiklą, kuriai atidaviau 20 savo gyvenimo metų“, – nusišypsojo 34-ų atletas, dalyvavęs trijose olimpinėse žaidynėse.

Tačiau šiandien (gegužės 2022-ųjų 10 d.) J.Kinderis oficialiai paskelbė apie sportinės karjeros pabaigą.

„Lūžis įvyko, kai grįžau iš Kinijos, kur bandžiau sportą derinti su darbais, – sakė nuo praeitų metų rudens Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) generalinio sekretoriaus pareigas einantis J.Kinderis. – Dar aiškesnis situacijos suvokimas aplankė treniruočių stovykloje Druskininkuose, kai supratau, kad neįmanoma gerai atlikti dviejų darbų. O jie abu man yra labai svarbūs“.

J.Kinderis įvardijo ir kitas priimto sprendimo priežastis: „Noras daugiau laiko skirti šeimai, išbandyti save kitame vaidmenyje ir siekti aukštumų ten... O ir mano organizmas jau ne pirmos jaunystės. Tai buvo kompleksiškas sprendimas, kuris brendo jau kelis mėnesius“.

Paklaustas, ką ateityje iš savo sportinės karjeros prisimins su didžiausiu malonumu, J.Kinderis net neabejojo, kad atmintyje išliks pasaulio pirmenybėse iškovoti medaliai: 2010-ųjų bronza, 2013-ųjų auksas, 2017-ųjų bronza.

„Visi šie pasaulio čempionatų individualūs medaliai turi savo istorijas, – pabrėžė J.Kinderis. – Be jų labai, žinoma, įsimintinas mano kelias į visas trejas olimpines žaidynes. Visa tai buvo įsimintina, sunku, bet tuo pačiu šie gyvenimo pasiekimai mane labai daug išmokė. Mano karjeroje būta ir nemažai nesėkmių, kurios mane užgrūdino. Visada į nesėkmes žvelgiau filosofiškai, per daug savęs negraužiau, o bandžiau išmokti pamokas ir kiekvieną kartą būti geresniu sportininku bei žmogumi. Taip, olimpinėse žaidynėse man nesusiklostė, kaip, galbūt, tikėjausi, ar buvau pasirengęs, bet, tikiu, kad manęs dar laukia mano „olimpinės žaidynės“ kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenime. Viskas priklauso tik nuo to, kokį tikslą išsikelsi“.

Prabilęs apie generalinio sekretoriaus pareigas LŠPF, penkiakovininkas prisipažino, kad sunkiausia buvo keisti jau įprastą dienotvarkę, pagal kurią dienos anksčiau buvo kur kas aktyvesnės fiziškai.

„Dabar jau reikia rūpintis kitais sportininkais bei treneriais, o iki tol man viskas pačiam buvo paduodama ant lėkštutės, – nusijuokė J.Kinderis. – Dabar jau aš turiu tai daryti kitiems. Žinau, kokios svarbios sporte yra mažos detalės, todėl stengiuosi į viską žiūrėti atsakingai ir nenuvilti sporto bendruomenės“.

Jauniesiems sportininkams J.Kinderis palinkėjo svarbiausio – visada turėti savo tikslą.

„Per savo karjerą esu daug prilinkėjęs ir sportininkams, ir nesportuojantiems žmonėms. Manau, esmė tų palinkėjimų niekada nesikeisdavo – linkiu kiekvienam surasti savo tikslą ir siekti jo visa širdimi ir visu kūnu. Tada gyvenimas tampa pilnavertis, o pabaigoje laukia ir apdovanojimas. Žinoma, dar linkiu daugiau šypsotis... Manau, to man labiausiai trūko per visą sportinę karjerą. Bandysiu pasitaisyti dabar“.

Už savo karjerą ir įdiegtą meilę sportui J.Kinderis yra dėkingas treneriams: plaukimo Židrūnei Budrienei, Inai Paipalienei, Pauliui Andrijauskui, bėgimo treneriui Pavelui Fedorenkai, jojimo treneriui Vytui Paznanskiui bei šiuolaikinės penkiakovės specialistams Jurijui Moskvičiovui, Andrejui Zadneprovskiui ir Daliui Strazdui.

01 Geg 2022

„Naujasis varžybų formatas tapo tikru iššūkiu, bet buvo smagu jį pajusti savo kailiu, – nusišypsojo Ievos Serapinaitės, pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės II-ajame etape užėmusios ketvirtą vietą, treneris Lukas Kontrimavičius.

„Sužinojome, ką turime būti pasiruošę, kas laukia ateityje. Akivaizdu, kad pavyko gerai susitvarkyti su visai kilusiais iššūkiais, – sakė treneris. – Kvalifikacijoje viskas vyko ramiai, neskubant, su ilgesniais apšilimais, pertraukomis. Jokių problemų nebuvo, išskyrus stiprų lietų“.

Prie naujojo formato siūlomų „linksmybių“ teko prisitaikyti pusfinalyje.

„Po fechtavimo teturėjome penkiolikos minučių pertrauką iki pirmojo plaukimo. Tai privertė į viską pažvelgti kitomis akimis. Nesame pripratę suktis taip greitai. Po plaukimo – vėl penkiolika minučių iki bėgimo ir šaudymo rungties. Privalėjome galvoti ne apie apšilimą, o apie tai, kaip pasirengti kitai rungčiai – ką apsirengti, kur apsirengti. Tempas yra labai greitas. Išmėginome naują formatą, supratome, kad tai buvo iššūkis ir patiems organizatoriams. Tasai visur skubėjimo jausmas vis primindavo, kad galime nespėti į kitos rungties startą. Nuolat – maža įtampėlė“.

Budapešte (Vengrija) vykusiose varžybose kvalifikacijos B grupėje I.Serapinaitė surinko 1051 tašką ir užėmė 8 poziciją – tai atvėrė duris į pusfinalį, kuriame 27-ų lietuvei netrūko pasitikėjimo savo jėgomis. B pusfinalyje sportininkė užėmė trečią vietą (1077 taškai) ir prasibrovė į finalą, kuriame 1399 taškai garantavo ketvirtą vietą.

Etapo laimėtoja tapo vengrė Michelle Gulyas (finale – 1420 taškų), antra buvo italė Elena Micheli (1406 taškai), trečia – egiptietė Salma Abdelmaksoud (1405 taškai).

„Iš pradžių kėlėme tikslą patekti į finalą. Tačiau žinome tiesą, kad apetitas auga bevalgant, – sakė L.Kontrimavičius. – Tikrai negalvojome apie medalius besivaržydami kvalifikacijoje. Žingsnis po žingsnio kilome. Prieš finalą jautėmės pakankamai stipriai – žinojome, kad nesame silpni plaukime, gerai fechtavome. Nerimo kiek kilo dėl jojimo, tačiau po jo jau galėjome drąsiau jaustis ir kalbėti apie pozicijas. Prieš bėgimą sau pasakiau, kad TOP-6 – minimumas, dairytis kažkur žemiau net nebuvo verta, o geru atveju – medalis. Atsidūrėme per viduriuką. Dabar žinome, kad Ievai naujasis formatas yra kur kas mielesnis pačiai. Ji jame puikiai jaučiasi. Tikiu, kad gera savijauta varžybose suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, kuris veda gerų rezultatų link. Kaip atrodysime svarbiausiuose sezono startuose? Dar sunku pasakyti, dar turime laiko, bet tikiuosi tik geriausio“.

II-ajame pasaulio taurės etape varžėsi ir dar dvi lietuvaitės: Elzbietai Adomaitytei nepavyko iškopti į pusfinalį, o Aurelija Tamašauskaitė užėmė 13 vietą B pusfinalyje ir į varžybų finalą nepateko.

03 Balandis 2022

„Kaip švęsiu? Nežinau... Išsiskalbsiu rūbus ir jau kitą dieną varome į stovyklą Druskininkuose. Nebus to didelio šventimo. Laukia didelis ir sunkus darbas“, – šypsojosi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempiono titulą iškovojęs Nojus Chmieliauskas.

Atvirajame Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionate trenerio Tomo Makarovo auklėtinis surinko 1488 taškus, sidabru pasipuošė Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis Paulius Vagnorius (1487 taškai), bronza atiteko Sakartvelo atletui Gagai Khijakadzei (1484 taškai).

„Po fechtavimo rungties jau buvau praradęs viltį, kad pavyks pakovoti dėl titulo. Kiek jaudinausi prieš plaukimo rungtį – visi žino, kad tai yra mano silpnoji sritis, – kalbėjo iš žirginio sporto į šiuolaikinę penkiakovę atkeliavęs sportininkas. – Tačiau sugebėjau pagerinti savo asmeninį plaukimo rezultatą (2:12,81), todėl džiaugiausi, atsirado viltis. Po bėgimo ir šaudymo rungties pasijaučiau dar tvirčiau. Lietuvos čempiono titulo laukiau jau trečią sezoną. Tai buvo mano svajonė. Visada stengdavausi, bet vis kažkiek pritrūkdavo. Šiais metais pavyko. Esu laimingas“.

Džiaugsmo neslėpė ir čempione tapusi Ieva Serapinaitė.

„Rezultatais tikrai esu labai patenkinta. Džiaugiuosi ir varžybų aplinka – atmosfera labai gera. Manęs palaikyti atvyko ir šeimos nariai, ir draugai, o dar ir rezultatai džiugina. Kas gali būti geriau? Rezultatai? Prie ko galėčiau prikibti? Šiek tiek turiu priekaištų savo trečiam šaudymui, kuris nebuvo idealus. Daugiau sau priekaištų didelių neturiu, – šypsojosi surinktų taškų asmeninį rekordą pagerinusi I.Serapinaitė. – Galbūt, yra keli niuansai dėl naujo formato varžybų, tačiau su šiandien mano pasiektu rezultatu galima iškovoti aukštas pozicijas Europos arba pasaulio čempionatuose“.

Luko Kontrimavičiaus treniruojama I.Serapinaitė bendroje įskaitoje surinko 1464 taškus. Sidabrą iškovojo Latvijos atstovė Katerina Krejci (1417 taškai), bronza pasipuošė estė Johanna Maria Jogisu (1394 taškai).

Varžybose atskirai buvo apdovanoti ir jauniai, kurie nesivaržė jojimo rungtyje. Tarp devyniolikmečių merginų geriausiai pasirodė ir aukso medaliu džiaugėsi ukrainietė Olha Lytvynenko (1026 taškai), sidabras atiteko kaunietei Tėjai Pakinkytei (1010 taškų), bronza – latvei Aleksandrai Malasenokai (972 taškai). Tarp vaikinų auksą ant krūtinės glaudė Džastinas Jasiulevičius (1229 taškai), sidabru džiaugėsi ukrainietis Romanas Popovas (1222 taškai), bronza – N.Chmieliauskas (1207 taškai).

Dar vieną medalį N.Chmieliauskas spaudė rankose ir jaunimo amžiaus kategorijoje – čia jam atiteko auksas, sidabrą užsikabino P.Vagnorius, bronza pasipuošė Titas Puronas, surinkęs 1477 taškus. Tarp merginų geriausią rezultatą pademonstravo estė J.M.Jogisu, sidabrą iškovojo Artūro Kalinino auklėtinė Elzbieta Adomaitytė (1373 taškai), bronza atiteko ukrainietei Katerynai Borčukovai (1329 taškai).

28 Kovas 2022

„Šios varžybos – kontrolinis startas prieš Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionatą“, – prisipažino šeštadienį Šiauliuose vykusio Lietuvos biatlo čempionato U19 amžiaus grupės laimėtoju tapęs vilnietis Nojus Chmieliauskas.

Auksą iškovojęs vilnietis buvo greičiausias bėgimo rungtyje (3000 m) ir artimiausią savo persekiotoją šiaulietį Joną Kalaminską lenkė beveik 23 sekundėmis.

Tačiau prieš plaukimo rungtį (200 m) kilo įtampa.

„Tu gali, nepasiduok“, – drąsino šiaulietį kiti sportininkai.

Ir J.Kalaminskas pabandė sugrąžinti intrigą. Baseine jis buvo greičiausias ir N.Chmieliauską aplenkė 15 sekundžių.

To nepakako užlipti ant aukščiausios prizininkų apdovanojimų pakylos, tačiau šiaulietis džiaugėsi ir sidabro medaliu: „Jau seniai nebelipau atsiimti medalio“, – vartydamas medalį džiaugėsi J.Kalaminskas.

Bronzą U19 amžiaus grupėje iškovojo ukrainietis Stepanas Butenko.

„Šįkart mane labai nuliūdino plaukimo rezultatas, tikėjausi pasirodyti kur kas geriau, – tik nulipęs nuo prizininkų pakylos sakė čempionu tapęs N.Chmieliauskas, besitreniruojantis pas Tomą Makarovą. – Dėl bėgimo nesu nei laimingas, nei patenkintas, bet niekada nepasiduodu. Nuo pat pirmos treniruotės tėtis sakydavo, kad negalima pasiduoti, privalau daryti viską iki galo. Stengiuosi tai ir daryti, tai matosi ir mano rezultatuose. Dabar pagrindinis tikslas – gerai pasirodyti šalies šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse“.

Primename, kad Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas vyks balandžio 1-2 dienomis Vilniuje.

Tarp devyniolikmečių merginų auksą iškovojo vilnietė Eglė Andriulytė (396 taškai), sidabru pasipuošė taip pat vilnietė Urtė Kliknaitė (392 taškai), bronza atiteko šiaulietei Paulei Pužauskaitei (385 taškai).

Vaikinų jaunimo (200 m plaukimas, 3000 m bėgimas) auksą čempionate iškovojo šiaulietis Deividas Barkauskas, tarp merginų geriausiai sekėsi kaunietei Rūtai Banytei (453 taškai), sidabrą iškovojo Meilė Žurauskaitė (450 taškų), bronza atiteko vilnietei E.Andriulytei.

Auksą tarp septyniolikmečių (200 m plaukimas, 2400 m bėgimas) vaikinų iškovojo ukrainietis Oleksandras Melnykas, surinkęs 626 taškus, sidabru džiaugėsi šiaulietis Danielius Jodokas (632 taškai), bronza atiteko vilniečiui Lukui Cikanavičiui (615 taškai).

Septyniolikmečių merginų auksas atiteko šiaulietei Adelei Venckutei (581 taškas), sidabrą iškovojo vilnietė Neda Dorosevaitė (579 taškai), bronzą – kaunietė Auksė Banytė (506 taškai).

U15 (100 m plaukimas, 1600 m bėgimas) vaikinų auksu pasipuošė kaunietis Liutauras Valeika (653 taškai), sidabras atiteko ukrainiečiui Oleksandrui Černyševui (651 taškas), bronza – kauniečiui Jurui Sandanavičiui (647 taškai).

Tarp merginų šioje amžiaus grupėje geriausiai sekėsi ukrainietei Annai Dudka, laimėjusiai tiek bėgimo, tiek plaukimo rungtį (580 taškų), sidabrą iškovojo Meda Ramanauskaitė (558 taškai), bronzą – Vakarė Plikūnaitė (555 taškai).

Tarp U13 (50 m plaukimas, 800 m bėgimas) berniukų geriausiai pasirodė telšiškis Mykolas Kimbaras (523 taškai), sidabrą iškovojo vilnietis Dovas Baltrūnas (520 taškų), bronzą – Jokūbas Kaveckis iš Telšių (507 taškai). Tarp mergaičių ant apdovanojimų pakylos džiaugėsi vilnietės: auksas atiteko Gabrielei Ukanytei, sidabras Saulei Skurvydaitei, bronza – Elingai Kondrataitei.

U11 amžiaus grupėje (50 m plaukimas, 800 m bėgimas) geriausiai sekėsi kauniečiui Adomui Jurgučiui, sidabru ant krūtinės džiaugėsi vilnietis Aidas Bernotas, bronza atiteko Simonui Rudzikiui. Tarp mergaičių auksą iškovojo Frėja Ramaškaitė, sidabrą – Evija Kondrataitė, bronzą Živilė Malinauskaitė.

U9 (50 m plaukimas, 400 m bėgimas) berniukų auksą iškovojo šiaulietis Talis Račas, mergaičių auksas atiteko kaunietei Danielei Vasiliauskaitei.

27 Vasaris 2022

„Esu po atostogų, todėl nesijaučiu esantis geriausios sportinės formos. Nesitikėjau, kad galėsiu varžytis su draugais, kurie turėjo daug stovyklų, treniruočių, – prisipažino atvirojo Lietuvos jaunių šiuolaikinės penkiakovės taurės II-ojo etapo U19 amžiaus grupės laimėtoju tapęs Ugnius Kabelinskas.

Trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis surinko 1226 taškus (plaukimas – 286, fechtavimas – 260, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 680 taškų). Antrą vietą tarp U19 vaikinų užėmė Nojus Chmieliauskas (1218 taškai), trečias buvo Džastinas Jasiulevičius (1184 taškai).

„Visada rezultatai gali būti geresnis, – neabejojo U.Kabelinskas. – Šiandien aš džiaugiausi plaukimo rezultatu (2:12,47). Tačiau dar suprantu, kad kvėpavimas ir technika galėtų būti geresnė. Tik iš dalies esu patenkintas fechtavimo rezultatu, nes tikrai buvo bent keli „kvaili“ dūriai. Pirmą kartą bėgimo ir šaudymo rungtyje varžėmės pagal naują formatą – tai buvo nauja patirtis“.

DSC 2011

U19 merginų varžybose triumfavo kaunietė Tėja Pakinkytė (treneris P.Aleksandravičius), surinkusi 1011 taškų (plaukimas – 254, fechtavimas – 235, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 522 taškai). Antra buvo Ūla Andrejevaitė (998 taškai), trečia – Aleksandra Malasenoka iš Latvijos (974 taškai).

„Visada smagu laimėti, – šypsojosi T.Pakinkytė po apdovanojimų ceremonijos. – Bet dabar galiu prisipažinti, kad nesitikėjau tokios varžybų baigties, kadangi rezultatai nebuvo patys geriausi. Tačiau mano tikslas toks ir buvo – pirma vieta. Labiausiai bijojau dėl fechtavimo rungties, neretai pasitaiko „netyčiukų“ prieš silpnesnius varžovus, todėl jaudinausi ir bijojau „paslysti“. Bet dabar džiaugiuosi, nes pergalė suteikė daug motyvacijos ruoštis kitoms varžyboms“.

U17 vaikinų varžybose pergalę iškovojo vilnietis Lukas Cikanavičius (treneris Artūras Kalininas), surinkęs 827 taškus (plaukimas – 264, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 563 taškai). Jam kompaniją ant prizininkų apdovanojimų pakylos palaikė svečiai iš Airijos: antras buvo Jamie Hargadenas (810 taškų), trečias – Jedas Collinsas (809 taškai).

DSC 1986

Tarp septyniolikmečių merginų pergalę šventė Adelė Venckutė (trenerė Galina Šidiškienė). Šiaulių sportininkė surinko 736 taškus (plaukimas – 245, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 491 taškas). Antra buvo Neda Dorosevaitė (727 taškai), trečia – Viktorija Truselevič (721 taškas).

„Esu labai patenkinta savimi, – po apdovanojimų sakė A.Venckutė. – Nesitikėjau, kad taip pasiseks. Varžybose atidaviau visas savo jėgas, ypač paskutiniame kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties rate, kai finišas buvo jau čia pat. Man pačiai visada labiausiai patikdavo bėgimas. Po truputį susidraugauju su šaudymu. Pamenu, kad pirmose varžybose labai jaudinausi prieš kombinuotą rungtį, tačiau dabar viskas kur kas geriau sekėsi. Treniruotėse skiriame labai daug laiko būtent šaudymo rungčiai“.

DSC 1756

Tarp U15 (100 m plaukimas ir 800 m bėgimas) vaikinų laimėtoju tapo kaunietis Juras Sandanavičius (545 taškai), antrą vietą užėmė Elanas Kondratas (537 taškai), trečias buvo Pavel Jurgelevič (520 taškų). Penkiolikmečių merginų varžybas laimėjo Meda Ramanauskaitė (500 taškų), antra buvo Liepa Milerytė ( 498 taškai), trečia – Vakarė Plikūnaitė (489 taškai).

U13 (50 m plaukimas, 400 m bėgimas) amžiaus grupėje tarp berniukų daugiausiai taškų surinko Mykolas Kimbaras, antras buvo Jokūbas Kaveckis (abu iš Telšių), trečias – vilnietis Dovas Baltrūnas. Mergaičių varžybas laimėjo Saulė Skurvydaitė, antra buvo Ugnė Matiukaitė, trečia – Elinga Kondrataitė.

25 Vasaris 2022

„Esu patenkinta, bet žinau, kad galėjo būti geriau“, – prisipažino atvirajame Vengrijos uždarų patalpų šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktą vietą iškovojusi Ieva Serapinaitė.

Pirmenybių finalo fechtavimo rungtyje lietuvė surinko 247, jojimo 268, plaukimo 290, o kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje (12:17,27) 583 taškus. Iš viso sportininkės sąskaitoje finale – 1368 taškai. Auksą iškovojo egiptietė Salma Abdelmaksoud (1400 taškai), sidabrą britė Jessica Varley (1378 taškai), bronzą – Volha Silkina (1374 taškai).

„Turiu pripažinti, kad jojimo rungtyje pati padariau klaidą. Vienas nusukimas tikrai buvo mano klaida, o ne kaip dažniausiai, visi puola kaltinti žirgą, – nusišypsojo po finalo I.Serapinaitė. – To galėjo nebūti ir, galbūt, į Lietuvą būčiau grįžusi su medaliu. Taip, padariau klaidų, bet labai džiaugiuosi, kad pavyko patekti į A finalą, nes staigmenų tikrai netrūko. Tarp vyrų į finalą nepateko net du olimpiečiai“.

Pasirodymas Vengrijoje I.Serapinaitei tapo pažintimi su nauju varžybų formatu, pagal kurį sportininkams tenka varžytis kvalifikacijoje, pusfinalyje ir viską kartoti A arba B finaluose.

„Pirma diena, kvalifikacija, atrodė tarsi įprastas mūsų anksčiau buvęs pusfinalis. Viskas OK. Kitą dieną mes fechtavome, o vėliau laukė pusfinaliai, – skaičiavo dienas I.Serapinaitė. – Ir būtent pusfinalių diena man buvo sudėtingiausia, nes žinojau, kad reikia gerai pasirodyti, jei noriu patekti į savo pusfinalio TOP-7, bet tai dar nereiškė mano galutinio rezultato – prieš akis dar finalas, kuomet vėl reikės daryti tą patį. Ir žinojau, kad finale turėsiu viską padaryti dar geriau. Formatas? Kalbėjome su sportininkais ir visi, atrodo, sutarėme, kad viskas labai užtęsta. Tai labai pasijautė fiziškai. Sėdžiu dabar po varžybų ir galvoje tik sukasi mintis „Iš tikrųjų pavargau“.

Pasikeitė ir kombinuotos bėgimo ir šaudymo formatas: vietoj anksčiau įprasto 4x800 m. sportininkai varžosi 5x600 m. rungtyje.

„Tikėjausi, kad naują šios rungties formatą „pajausiu“ labiau. Bet dabar supratau, kad didelio skirtumo nepajaučiau, tačiau jausmas įdomus: anksčiau iškart įbėgdavome į šaudyklą ir pradėję bėgti galvodavome „liko trys šaudymai“, o dabar prabėgame, sustojame šaudykloje ir galvoje sukasi „och, dar tik pirmas šaudymas“, – nusijuokė sportininkė. – Psichologiškai atrodo visko daugiau, nors laiko atžvilgiu viskas trumpiau vyksta“.

Mėnesio pabaigoje I.Serapinaitė su treneriu Luku Kontrimavičiumi vyks į treniruočių stovyklą.

„Į varžybas Vengrijoje važiavome patikrinti naujo varžybų formato, o neįrodinėti, kokie esame stiprūs ir nenugalimi. Šis pasibandymas suteikė naujų idėjų dėl treniruočių sistemos, – sakė sportininkės treneris. – Reikia daugiau ištvermės, kad sportininkas galėtų nuolat išlaikyti vienodą tempą, supratome, kad naujas varžybų formatas reikalauja didesnio „jėgų bako“. Norisi, kad kitą kartą į finalą patekusi sportininkė rungtyse jaustųsi užtikrintai, o nebandytų žaisti „išgyvenimo“ žaidimą“.

20 Vasaris 2022

„Sezono pradžioje tokiu rezultatu esu tikrai patenkinta, – prisipažino Aurelija Tamašauskaitė, tik nužengusi nuo atvirų Lenkijos šiuolaikinės penkiakovės taurės I-ojo etapo varžybų prizininkų apdovanojimų pakylos. – Žinojau, kad važiuoju padaryti tai, ką šiuo momentu galiu geriausiai“.

Bendroje įskaitoje tarp moterų 25-ų lietuvė surinko 1973 taškus ir iškovojo sidabro medalį. Nugalėtojos taurė buvo įteikta lenkei Natalijai Dominiak (1410 taškai), trečią vietą iškovojo Ewa Pydyszewska (1371 taškai).

„Labiausiai esu patenkinta fechtavimo rungtimi, – sakė trenerio Artūro Kalinino auklėtinė. – Sugebėjau susikaupti ir sufechtuoti pakankamą taškų kiekį. Po fechtavimo rungties jau galėjau tikėtis prizinės vietos varžybose“.

Pasak sportininkės varžybų rezultatą sunku vertinti kaip žvilgsnį į ateitį. „Kadangi keičiasi varžybų formatas, – priminė sportininkė. – Prie jo reikės priprasti. Bet jau buvo galimybė išbandyti kai kuriuos pakeitimus ir Lenkijoje, tarkime, kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį 5x600 m. Pačiai buvo įdomu, kaip seksis, kai pasikeitė distancija ir pati starto pradžia, kuomet iškart reikia bėgti 600 metrų, o ne į šaudymo zoną“.

274254490 5496795243668690 7040598440059695617 n

A.Tamašauskaitė prisipažino, kad treniruotėse dabar bus daugiausiai dėmesio skiriama rungtims, kuriose sekasi sunkiausiai. „Plaukimas... Reikia tobulinti plaukimo techniką, taip pat padirbėti prie fechtavimo taktikos ir technikos“, – sakė A.Tamašauskaitė.

U22 vaikinų varžybų nugalėtojo taurė keliauja į Lietuvą. Ją iškovojęs Titas Puronas teigė besidžiaugiantis vis stabilesniais rezultatais.

„Tai reiškia, kad einame teisingu keliu“, – net neabejojo trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis.

Plaukimo rungtyje T.Puronas surinko 277 taškus (2:16,95) ir užėmė 29-ą vietą, fechtavime buvo antras (260 taškų), jojimo rungtyje – šeštas (295 taškai), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje pademonstravo trečią rezultatą (10:33,96). Galutinėje taškų lentelėje lietuvio sąskaitoje – 1499 taškai. Šis rezultatas leido užimti ir ketvirtą vietą bendroje (ir suaugusiųjų) įskaitoje.

Auksą tarp vyrų iškovojo Lenkijos sportininkas Kamil Kasperczak (1525 taškai), sidabru džiaugėsi Daniel Lawrynowicz (1521 taškai), trečią vietą užėmė Jaroslaw Swiderski (1499 taškai).

„Trečią vietą iškovojęs varžovas kirto finišo liniją greičiau. Man pritrūko vos kelių metrų, – apie plauką, skyrusį nuo bronzos medalio, sakė devyniolikmetis T.Puronas po varžybų. – Nelabai man sekasi bėgti sprintus, pats mėgstu bėgti greitai ir ilgai, o su sprintais... Šįkart nepakako jėgų aplenkti varžovo“.

274243038 5496419890372892 5645493819878817633 n

Nebuvo T.Puronas patenkintas ir plaukimo rungties rezultatu.

„Toli dar nuo asmeninio rekordo, bet neliūdžiu. Tiesą pasakius, pagal tai, ką pavykdavo padaryti treniruotėse, tokio rezultato ir tikėjomės. Savijauta kurį laiką neleido siekti aukštesnių rezultatų, – prisipažino T.Puronas. – Buvau apsirgęs žiemą, todėl prireikė šiek tiek laiko atsigauti. Tikrai nesijaučiau esantis geriausios sportinės formos“.

Be to, pats sportininkas prisipažino žinantis, kad privalo tobulėti šaudymo rungtyje. „Taip ir teko nuolat vytis varžovus kombinuotoje rungtyje. Bėgau greičiausiai, tačiau šaudymo rezultatas, na, tikrai labai prastas, – atsiduso T.Puronas. – Pats viską suprantu, žinau savo problemas ir dirbu treniruotėse, tobulėju. Jei noriu konkurencingai varžytis su vyrais, reikia būtinai gerinti rezultatą šaudyme“.

Bendroje vyrų įskaitoje Paulius Vagnorius užėmė 11-ą vietą, Nojus Chmieliauskas buvo 13-as, Kajus Marozas – 19-as, Lukas Gaudiešius – 20-as, Danielius Jevensaper – 25-as, Džastinas Jasiulevičius – 26-as, Ervinas Savickis – 29-as, Simas Bucevičius – 38-as.

Bronza tarp U22 merginų džiaugėsi Medėja Gineitytė.

Jojimo rungtyje klaidų nepadariusi sportininkė galutinėje taškų lentelėje surinko 1350 taškų. Bendroje įskaitoje – tai aštuntas rezultatas tarp moterų.

273851091 5494801953868019 498625266168898658 n

„Rezultatą vertinu gerai, bet žinau, kad galiu geriau, – sakė A.Kalinino auklėtinė. – Prieš išvykstant į varžybas nieko iš savęs nesitikėjau, nes buvo kiek sušlubavusi sveikata. Labai džiaugiuosi fechtavimo rungtyje pasiektu rezultatu. Dažniausiai su ja varžybose man kyla didžiausios problemos“.

Kiek nusivylusi sportininkė liko savo pasirodymu bėgimo ir šaudymo rungtyje (12:50,01, keturioliktas rezultatas tarp moterų).

„Šįkart čia buvo klaidų, kurias būtinai reikės ištaisyti, – teigė M.Gineitytė. – Pagal savo pajėgumą, manau, rezultatas varžybose pasiektas tikrai neblogas, bet dar yra, kur tobulėti. Tikiuosi, kitose varžybose galėsime kalbėti apie aukštesnius rezultatus“.

Tarp U17 merginų bronzą iškovojusi kita A.Kalinino auklėtinė Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė po varžybų prisipažino nesitikėjusi tokio rezultato.

„Smagu, bet kol kas dar sunku patikėti, kad esu trečia – keista ir neįprasta, – nusišypsojo jaunoji sportininkė. – Atrodė, kad varžybose nelabai sekėsi, nes buvau kiek nusivylusi šaudymo rezultatu, o ir plaukimo rezultatas nebuvo geriausias tarp dalyvių“.

274135518 5496794867002061 3137791472548548336 n

Plaukimo rungtyje sportininkė užėmė ketvirtą vietą (2:22,19, 266 taškai), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje taip pat pademonstravo ketvirtą rezultatą (10:46,43, 484 taškai). Iš viso lietuvaitė surinko 750 taškų, kurie padėjo įsitvirtinti trečioje vietoje.

Nugalėtojos taure tarp septyniolikmečių merginų džiaugėsi Hanna Jakubowska (783 taškai), sidabrą iškovojo Aleksandra Kasperczak (758 taškai).

„Pasiektas rezultatas suteikė daug motyvacijos, žinau savo klaidas, žinau, ką dar reikia tobulinti, – kalbėjo G.Gudelytė-Gudelevičiūtė. – Su treneriu jau aptarėme, į ką kreipsime daugiau dėmesio treniruotėse. Šįkart varžybose labai nesisekė šaudymo rungtyje. Tiesiog reikia labiau susikoncentruoti – blaškiausi, nesutelkiau dėmesio. Reikės padirbėti. O ir plaukime buvo techninių klaidų. Apie tai pakalbėsime su plaukimo trenere, bet vis vien man labiausiai kliuvo šaudymo rungtis. Bet susitvarkysime, viskas bus tik geriau“.

Bendroje moterų įskaitoje Tėja Pakinkytė užėmė 22-ą, Ūla Andrejevaitė – 23-ą, Emilija Ulinauskaitė 29-ą, Adelė Venckutė – 43-ą vietą.

19 Vasaris 2022

„Negalėčiau pasakyti, kad praėjusių metų rezultatai mane labai džiugino, – atvirai prabilo šiuolaikinės penkiakovės atstovė Ieva Serapinaitė. – Žinoma, to nebūtų galima pasakyti apie Europos čempionatą, kuriame iškovojau auksą“.

Sportininkė neslepia mananti, kad kiekvienas naujas akcentas treniruočių procese visada gali pastūmėti į priekį, sukelti gerų idėjų ar pakeisti požiūrį į tam tikrus dalykus.

Šiais metais I.Serapinaitė pradėjo darbuotis su treneriu Luku Kontrimavičiumi.

„Mes esame jau seniai pažįstami, kartu sportavome, – sakė I.Serapinaitė. – Jis žino labai daug penkiakovės niuansų. Neatėjau ir nepasakiau „Man reikia rezultato“. Aš žinau, ko man reikia, todėl paprašiau Luko padėti sudaryti visas sąlygas tobulėti. Sutarėme labai paprastai – jis atėjo man pagelbėti, bet ir nesukelti chaoso treniruočių procese“.

Bėgimo niuansus I.Serapinaitei toliau padės tobulinti treneris Pavelas Fedorenko, fechtavimo paslaptis sportininkė gliaudys su Jurijumi Mašalo, o jojimo treniruotėse padės Vytautas Paznanskis.

„Tačiau man svarbu, kad šalia būtų treneris, kuris viską suvestų į vieną tašką, padėtų vykdant kitų trenerių sudarytas programas, – kalbėjo I.Serapinaitė. – Taip pat Lukas puikiai padeda plaukimo treniruotėse, kartais prisijungiu prie šalies triatlono komandos. Gal tik atrodo, kad Lukas yra vienas, tačiau jis turi visą komandą, su kuriame mes galime kartu sportuoti“.

L.Kontrimavičius anksčiau sportavo ne tik su I.Serapinaite, bet ir su Justinu Kinderiu, Pauliumi Aleksandravičiumi bei kitais atletais. Vėliau jis pradėjo vaikų plaukimo trenerio karjerą, o po kelerių metų prisidėjo ir vaikų triatlono treniruotės.

„Bet viena koja nuolat būdavau ir šiuolaikinėje penkiakovėje. Ir varžybas stebėdavau, ir kartais atvykdavau pajudėti į treniruotes kartu, – nusišypsojo L.Kontrimavičius. – O dabar radome bendrą kalbą su Ieva, sutarėme ir į penkiakovę žengiau dviem kojomis. Suprantu, su kokio aukšto meistriškumo sportininke pradėjau dirbti, tačiau norisi padėti siekti dar aukštesnių rezultatų. Be to, labai įdomu pamatyti, kaip mums seksis padėti vienas kitam tobulėti“.

Pasak L.Kontrimavičiaus, sportininkės treniruočių procese nėra daug keistinų dalykų.

DSC 8930 

„Su Ieva dirba geriausi specialistai, kuriais pasitikime – mums belieka komunikuoti, reaguoti į tam tikras situacijas, stebėti ir padėti sportininkei, kad visas procesas vyktų sklandžiai“, – teigė treneris.

Šeštadienį sportininkė su treneriu išvyko į varžybas Vengrijoje.

„Labai laukiau šių varžybų. Norisi išbandyti naują jų formatą. Galbūt, man bus naudinga, kad bėgimo distancija sumažės 200 metrų. Tai gali tapti privalumu man. Bet anksčiau buvo skiriama daugiau taškų plaukimo rungtyje, kurioje buvau stipresnė. Todėl labai laukiu ir noriu išbandyti naują formatą. Tačiau visas rungtis reikės įveikti tris kartus – tai neramina“, – nusišypsojo I.Serapinaitė.

Pagal naują formatą sportininkai privalės varžytis plaukimo, fechtavimo bei bėgimo ir šaudymo rungtyse kvalifikacijoje bei pusfinaliuose, o finale prisidės ir jojimas. Pasikeitė ir kombinuotos šaudymo ir bėgimo rungties formatas, apie kurį kalbėjo I.Serapinaitė. Vietoj anksčiau įprasto formato 4x800 m laukia pažintis su 5x600 m.

31 Sausis 2022

Savaitgalį Kaune vykusiose šalies jaunių (U17) ir jaunimo (U20) fechtavimo pirmenybėse ant prizininkų pakylos lipo ir jaunieji šiuolaikinės penkiakovės atstovai.

Jaunių pirmenybių sidabro medalį šeštadienį iškovojo Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) jaunasis sportininkas Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas). Finale jis pralaimėjo Kauno fechtavimo klubo „Gaja-Dvikova“ atstovui Matui Medišauskui.

„Esu patenkintas savo pasiektu rezultatu, – po finalo sakė L.Gaudiešius. – Aišku, visada yra, kur tobulėti, visada galima iš savęs išspausti daugiau. Fechtavime dažniausiai rezultatas priklauso nuo susikaupimo, pasitikėjimo savimi ir kruopštaus darbo. Šįkart džiaugiuosi, kad puikiai susitvarkiau su jauduliu“.

Sekmadienį jaunieji penkiakovininkai pasipuošė net dviem medaliais.

Lietuvos jaunimo fechtavimo vicečempiono titulą iškovojo VMSC sportininkas Džastinas Jasiulevičius (tren. A.Kalininas). Čempionu tapo prieš tai ir U17 amžiaus grupėje triumfavęs M.Medišauskas.

„Manau, tai geriausia, ką galėjau padaryti, – nusišypsojo D.Jasiulevičius, dalyvavęs ir jaunių pirmenybėse. – Atvirai? Jaunių varžybose man sekėsi prasčiau, nes, prisipažinsiu, neįvertinau varžovų. Tačiau džiaugiuosi sidabru jaunimo pirmenybėse. Esu patenkintas savimi. Buvo bent keli momentai, kai galėjau pralaimėti, bet man tikrai šypsojosi sėkmė“.

Jaunimo merginų pirmenybėse bronzą iškovojusi VMSC sportininkė Patricija Gudlevičiūtė (tren. A.Kalininas) prisipažino kiek nustebusi rezultatu.

„Esu nustebusi ir džiaugiuosi, kad varžybose, galima sakyti, man sukrito kortos ir pasisekė pasiekti tokių rezultatų, – sakė P.Gudlevičiūtė. – Varžantis su fechtuotojais galima pažiūrėti savo tikrąjį fechtavimo lygį, galima pasitikrinti, ką moki, kadangi šiuolaikinės penkiakovės varžybose fechtuojamės iki 1 arba 2 dūrių, yra sunku bandyti kažką rizikingo ir naujo. Šįkart man pavyko daugiau negu tikėjausi ir sau žadėjau. Žinoma, padariau klaidų, bet džiaugiuosi, kad jos nesutrukdė užlipti ant prizininkų pakylos“.

P.Gudlevičiūtė teigė, kad varžybų pradžioje nejautė jaudulio – tiesiog fechtavosi ir mėgavosi.

„Bet tik pradėjo geriau sektis ir iškart apėmė jaudulys – nesinorėjo visko sugadinti, – nusijuokė penkiakovininkė. – Sunkiausia kova buvo dėl patekimo geriausiųjų ketvertuką, nes labai bijojau pralaimėti“.

Lietuvos jaunimo čempione tapo „Muškietininkų“ klubo atstovė Lurdė Grabovskytė, sidabru pasipuošė Karina Prokopovič („Sostinės sporto centras“), bronzą P.Gudlevičiūtė pasidalijo su klubo „Gaja-Dvikova“ atstove Monika Narbutaite.

24 Sausis 2022

„Sprendimo nepriėmiau spontaniškai, gilinausi į Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) problemas, susitikau su jaunaisiais sportininkais, išklausiau jų nuomonę, išgirdau pastebėjimus, – žvelgdamas į LŠPF vykdomajam komitetui įteikto pareiškimo dėl nepasitikėjimo juo pačiu kopiją sakė spalio 21 dieną naujuoju federacijos prezidentu išrinktas Aistis Baronas.

„Dar prieš rinkimus pasiūliau tam tikrus sprendimus, kurie sutapo su besiformuojančios komandos narių nuomone, – tęsė A.Baronas. – Susipažinau su dalimi LŠPF narių, kurių iki tol nepažinojau, išgirdau apie problemas regionuose. Galutinį sprendimą kandidatuoti priėmiau visai prieš pat rinkimus. Tokį sprendimą priėmiau vedamas gerų norų padėti šios sporto šakos ateičiai bei jaunai, entuziastingai bei ambicingai komandai. Sutapo mūsų tiek ateities organizacijos vizija, tiek keliami tikslai“.

Situaciją paaiškino ir LŠPF vykdomojo komiteto narys Paulius Aleksandravičius.

„Buvo ieškomas žmogaus, kuris yra drąsus ir ryžtųsi judinti seniai nusistovėjusią tvarką, – sakė jis. – Taip pat ieškojome prezidento, kuris pasižymėtų empatija, žmogiškumu, gebėtų greitai reaguoti kritinėse situacijose, turėtų patirties vadyboje, trykštu noru susipažinti su mūsų sporto šaka. Tokį radome. A.Baronas studijavo Londone, vėliau studijas anglų kalba tęsė KTU, turi daug tarptautinės prekybos patirties, vadybinės patirties ne tik prekyboje, bet ir sporte. Jis užima atsakingas pareigas bendroje Lenkijos ir Lietuvos įmonėje, kur reikalingi derybiniai įgūdžiai. A.Baronas nuolat susiduria su įvairiomis pramonės šakomis, gamybiniais procesais, jų valdymu. Labai apsidžiaugėme, kad toks žmogus sutiko padėti LŠPF“.

Rinkimuose už A.Baroną balsavo 6 iš 10 LŠPF nariai – sporto klubas „Vilniaus penkiakovė“, Kauno šiuolaikinės penkiakovės klubas „Mustangas“, plaukimo ir šiuolaikinės penkiakovės klubas „Ruoniukai“, sporto klubas „Šiaulių penkiakovė“, šiuolaikinės penkiakovės klubas „Penta“ ir šiuolaikinės penkiakovės klubas „Hiperionas“. Kandidatūros nepalaikę 4 nariai – šiuolaikinės penkiakovės sporto klubas „Nenugalimieji“, šiuolaikinės penkiakovės sporto klubas „Muškietininkai“, Vilniaus šiuolaikinės penkiakovės ir triatlono sporto klubas, Kauno šiuolaikinės penkiakovės klubas „Feniksas“ – pasirašė pareiškimą, kuris viešai buvo pristatytas sausio 15 dieną, dėl nepasitikėjimo prezidentu.

„Esant dviem skirtingoms nuomonėms ir tai išreiškus balsavimo metu, natūralu, kad mažumoje likusi nuomonė išreiškia nepasitenkinimą“, – teigė A.Baronas.

P.Aleksandravičius iškart pasiūlė atkreipti dėmesį, kas pasirašė pareiškimą. „Apie 30 metų generalinio sekretoriaus poste buvusio Viačeslavo Kalinino bei jo sūnaus Artūro klubai. Abu jie ruošia tuos pačius sportininkus, bet dėl balso federacijoje yra įkūrę du atskirus klubus, – dėstė LŠPF vykdomojo komiteto narys. – Vienas glaudžiai su V.Kalininu susijęs Kauno klubas, turintis vieną vienintelį sportininką ir LŠPF viceprezidento Andrejaus Zadneprovskio klubas, atsakingas už Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės pasirengimą. Rinkimų rezultatais patenkinti klubai globoja ir treniruoja apie 200 sportininkų“.

A.Zadneprovkis sausio 15 dieną vykusioje spaudos konferencijoje teigė, kad ne visi LŠPF nariai žinojo, kad ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje spalio mėnesį turėjo būti renkamas prezidentas. Pasak jo bei buvusio federacijos viceprezidento Vytauto Polujansko, pusmetį prieš rinkimus buvo pradėtas pasirengimas bei vykdomos diskusijos apie generalinio sekretoriaus poziciją, iš kurios traukėsi V.Kalininas.

„Kiek man yra žinoma, dar 2021 metų sausio mėnesį, nepatenkinti valdžia nariai mėgino iššaukti priešlaikinius rinkimus, tačiau buvo priimtas bendras abiejų pusių susitarimas, jog rinkimus reikia nukelti į metų pabaigą, kadangi ir Tokijo olimpinės žaidynės buvo atidėtos“, – komentavo A.Baronas.

„Apie prezidento rinkimus visi žinojo. Tiesiog didžiausias dėmesys buvo skiriamas V.Kalinino pakeitimo klausimui ir naujojo vykdomojo komiteto formavimui“, – antrino P.Aleksandravičius. – O šeši LŠPF nariai patys pateikė prašymą, kad A.Baronas nebūtų pristatomas prieš rinkimus, nes žinojo, kokios reakcijos galima sulaukti iš „valdančiųjų“.

Išgirdęs A.Zadneprovskio kaltinimus, kad į ataskaitinę-rinkiminę konferenciją įsiveržė minia nepažįstamų žmonių, P.Aleksandravičius tik patraukė pečiais.

„Kol vyko ataskaitų pristatymas, į salę niekas iš pašalinių negalėjo užeiti. Kai prasidėjo rinkimų dalis, taip, aš nuėjau atidaryti durų ir užėjo trys žmonės – A.Baronas, Diana Rėklaitienė ir Vilius Aleliūnas. Gal aš labai didelis esu, todėl paskaičiavo už keturis, – pajuokavo A.Zadneprovskio „pilkuoju kardinolu“ rinkimuose pavadintas P.Aleksandravičius. – Nesu nei kardinolas, nei pilkas, tik norėjau permainų. Ir labai norėjau, kad šiose permainose Andrejus būtų „tiltas“ tarp vyresniųjų ir naujosios kartos. Deja, viskas gavosi atvirkščiai“.

A.Baronas teigė, kad jam labai gaila dėl į situaciją patekusio buvusio LŠPF prezidento Genadijaus Makuševo. „Jis nekaltas, kad pateko į tokią nemalonią situaciją, beje, kaip ir aš pats šiuo metu esu puolamas asmeniškai vien dėl to, kad atstovauju ir ginu daugumos interesus, klubų, kurie, pasak A.Zadneprovskio, yra nuliniai ir jiems iki sportininkų dar labai toli, jie nereikšmingi, su kuo visiškai nesutinku, nes be jaunimo ši sporto šaka būtų pasmerkta, – kalbėjo A.Baronas.

Priėmė iššūkį

„Permainos brendo jau seniai, šįkart ilgai federacijai vadovavęs V.Kalininas nekėlė savo kandidatūros, todėl dėl generalinio sekretoriaus pozicijos varžiausi aš ir Edvinas Krungolcas. Rinkimai lėmė mano pergalę, – situaciją nupasakojo naujasis LŠPF generalinis sekretorius Justinas Kinderis. – Anksčiau nekildavo daug diskusijų ir dėl išrenkamų prezidentų, tačiau šįkart dėl A.Barono dalis narių išreiškė nepasitenkinimą. Turime situaciją, kad prezidentą šį kartą išrinko nariai, kurie anksčiau net nebūdavo įtraukiami į priešrinkiminę kampaniją ir nebūdavo supažindinami su kandidatu, kuris būdavo tiesiog atvesdinamas į rinkiminę konferenciją. Natūralu, kad atsirado tam tikras nepasitenkinimas pokyčiais“.

J.Kinderis prisipažino, kad ir pačiam nėra lengva prie visko greitai prisitaikyti – naujos pareigos, naujas darbas, naujas prezidentas.

„Su A.Baronu tikrai nebuvome draugai prieš rinkimus. Bet į visus naujoves žiūriu kaip į gyvenimo iššūkį. Suprantu, kad reikia gyventi toliau, suvokiu, kad sportui pykčiai nepadeda. Esu lankstus ir į viską žiūriu filosofiškai, – kalbėjo J.Kinderis. – Matydamas susidariusią situaciją noriu padėti abiem pusėms, kad LŠPF nesubyrėtų. Visi turime suprasti, kad pokyčiai jau įvyko, nemanau, kad įmanoma ką nors pakeisti. Reikia rasti bendra sprendimą, kuris padėtų judėti į priekį. Norėčiau, kad visi nesutarimai pasibaigtų kuo greičiau“.

Beje, po įvykusios skandalingos spaudos konferencijos (sausio 15 d.) naujasis LŠPF prezidentas A.Baronas išsiuntė kvietimą opozicijos nariams susitikti ir aptarti tolimesnę federacijos veiklą. Tačiau šis prezidento gestas buvo ignoruotas.

J.Kinderis su A.Baronu federacijoje dirba jau tris mėnesius. „Tai yra pereinamasis laikotarpis, kuris padeda A.Baronui susipažinti su federacijos darbu. Dažnai bendraujame, kalbame apie tai, ką galime keisti, kokių permainų reikėtų vengti, – sakė J.Kinderis. – Randame bendrą kalbą, nieko nesirengiame draskyti, diskutuojame, žinome, kas galėtų būti geriau, bet drastiškų sprendimų neskubame priimti. A.Baronas labai lanksčiai žiūri į situaciją ir tikrai nėra konfliktiškas. Blogų intencijų tikrai nepastebėjau“.

Dalijosi „savi“

Savo nuomonę apie įvykusius rinkimus bei jų rezultatus drąsiai išdėstė sporto klubo „Vilniaus penkiakovė“ vadovas Pavelas Makarovas.

„Permainos turėjo įvykti ir jos įvyko. Jau per daug laiko LŠPF dirbo pagal savo „išrinktuosius“ žmonės ir su niekuo nesidalijo, – sakė P.Makarovas. – Jeigu būdavo gaunami pinigai inventoriui, niekas iš trenerių to nesužinodavo. Žinojo tik žmonės, kurie prieidavo prie federacijos klodų. Buvo kalbama paprastai: „Kas surado rėmėją, to ir pinigai“. Mūsų klubui sunkiai sekdavosi rasti rėmėjų, o kiti pinigai būdavo dalijami tarp „savų“.

Skaudu P.Makarovui ir dėl politikos sportininkų atžvilgiu.

„Pas mane sportavo talentinga mergina, kuri pagal reitingą, pamenu, prieš pirmąjį pasaulio taurės etapą buvo trečia tarp Lietuvos merginų. Bet į varžybas važiuodavo V.Kalinino auklėtinė. Buvo pasakyta, kad būtent ji turi važiuoti. Viską jie darydavo taip, kaip jiems reikėjo. Ateidavo, pasakydavo, kad posėdžiavo, kad mano sportininkei „duos du startus“, – prisiminė P.Makarovas, kurio auklėtinė jau nebesportuoja.

Būdavo problemų ir su inventoriumi. „Mūsų klube sportuoja 37 vaikai… Trys ar keturi turi šaudyti vienu pistoletu, – suskaičiavo P.Makarovas. – Taip, girdėjau, kad A.Zadneprovskis ir L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė teigė, kad visus pinigus federacijai uždirbo jie. Bet jie gal nežino, kad praeitais metais mūsų jauniai ir jaunimas vežė puikius rezultatus. Vaikai rinko taškus, kurie sumuojami skiriant finansavimą kitiems metams. O Andrejus sako, kad nėra reikalo čia į tuos vaikus žiūrėti, dėmesį skirti reikia tik suaugusiems. Keistas požiūris. Pagal dabartinius mūsų įstatymus, jauni sportininkai turi parodyti rezultatą Europos ar pasaulio pirmenybėse, jei nori gauti finansavimą iš valstybės. Bet jei mes nevažiuosime, tų pinigų nebus. Pernai buvo sukurti normatyvai, pagal kuriuos atrenkame sportininkus, kurie keliauja į tarptautines varžybas, o prieš tai buvo siaubas. Įsivaizduokite, dar gyvenome laikais, kai generalinis sekretorius mums sakydavo „Na, baikite, kam čia tą šūdą į varžybas vežti?“ Kaip ten bebūtų, bet ta komanda medalius parvežė iš Europos čempionato. Iš pradžių apkakodavo mus visi, po to jau plodavo per petį už gerą startą“.

Pasak P.Makarovo, dabartiniam prezidentui A.Baronui, kuris dirba jau tris mėnesius, jokių pretenzijų nėra. „A.Zadneprovskis kalba, kad Aistis nieko nesupranta šiuolaikinėje penkiakovėje. Na, atsiprašau, tokių prezidentų mes jau turėjome, – priminė treneris. – Aistis? Jis yra buvęs sportininkas. Jis žino sporto veiklą, jis domėjosi mūsų federacijos veikla. A.Zadneprovskis visišku nuliu išvadino P.Aleksandravičių... Negerai. Paulius viską daro atvirai, dažnai visi treneriai bendraujame, turime „Zoom“ skambučius. Taip, jis kartais klysta, bet jis išklauso, tariasi – nėra tokio „aš, aš ir dar kartą aš“, kurį nuolat girdėdavome anksčiau iš kitų asmenų. Anksčiau niekieno nuomonė nebuvo įdomi. Dabar dirbame draugiškai. Malonu dirbti, viską žinome, esame išklausomi. O Andrejui ir Večiaslavui tai nepatinka“.

Pasak T.Makarovo, anksčiau viską valdė būtent V.Kalininas, A.Zadneprovskis, G.Makuševas ir trenerių tarybai priklausantis Jurijus Moskvičiovas.

„Mes prie sprendimų nebūdavome prileidžiami. Jei vykdavo koks nors susirinkimas, kitą dieną išgirsdavome „Mes nusprendėme, va, taip bus“. Jie valdė viską. Jie darė taip, kaip jiems buvo geriau“, – sakė P.Makarovas.

Tik „išrinktieji“

„Jau seniai reikėjo pokyčių, – sakė Kauno šiuolaikinės penkiakovės klubo „Mustangas“ vadovas Vidmantas Vaičaitis. – Nes viskas buvo daroma labai nesąžiningai. Mano manymu, viskas iš A.Zadneprovskio pusės vyksta dėl pinigų. Jie neteko kapšelio. Dabar jiems dėl to kyla problemos. Nebūtų čia viso to vajaus, jei tai neliestų pinigų. O ypač dabar, kai LŠPF sulauks didelės pinigų sumos. Tai buvo A.Zadneprovskio „Klondaikas“. Tokia yra mano nuomonė. Ją visi žino“.

V.Vaičaitis patvirtino, kad anksčiau federacijai svarbius sprendimus priiminėdavo tik „išrinktieji“.

„Niekada niekas nieko neklausdavo, sužinodavome viską po fakto ir padaryti jau nieko negalėdavome. O buvę prezidentai? Su jais net pasikalbėti būdavo neįmanoma – vaikščiodavo pasipūtę ir su niekuo nebendraudavo. Mes juos matydavome tik per rinkimus, kai reikėdavo mūsų balso. Niekam daugiau mūsų ir nereikėjo. O dabar? Viskas įvyko demokratiškai. Niekas nieko netempė, buvo demokratiniai rinkimai. Aš noriu, kad jaunimas eitų ir dirbtų. Jie turi energijos ir žymiai geriau viską daro. A.Zadneprovskis nepažįsta A.Barono? Atvirai pasakyti? Aš jau keturiasdešimt metų dirbu šiuolaikinėje penkiakovėje ir aš nė vieno prezidento nepažinojome prieš rinkimus. V.Kalininas tik pasakydavo, kad niekas nenori eiti kandidatu. Jis paieškodavo ir kažką rasdavo. Konferencijose mus supažindindavo, mes pakeldavome rankas ir viskas taip baigdavosi. Ką V.Kalininas atsivesdavo, tas ir prezidentas. O dabar buvo tikra demokratija – du kandidatai“.

V.Vaičaitis puikiai prisiminė, kaip buvo renkami parašai dėl nepasitikėjimo A.Baronu.

„A.Zadneprovskis norėjo, kad visi pasirašytų, Šiaulių trenerę Galiną Šidiškienę net gąsdino. O man jis neskambino, nes žino, kad turiu savo nuomonę, – sakė V.Vaičaitis. – Ir jie žino tą mano nuomonę. Tik noriu pasakyti, kad nereikia dabar kabinėtis ir ieškoti sliekų, kurių nėra. Jie galvoja, kad jaunesnius „apdirbs“ grasinimais? Pažiūrėsime. Man tik V.Kalininas pasakydavo „Tavęs A.Zadneprovskis ieško, nori parašo“. Tik atsakydavau, kad „gerai, kad nori“.

Užsipuolė dėl parašo

Sporto klubo „Šiaulių penkiakovė“ vadovė G.Šidiškienė priminė, kad rinkimus A.Baronas laimėjo sulaukęs 6 balsų. „Tai dabar, ar nereiškia, kad kiti klubai, keldami triukšmą, negerbia mūsų? Mes išsakėme savo nuomonę, taip nutarėme, kodėl mūsų nuomonė niekam nerūpi? – klausė G.Šidiškienė. – A.Zadneprovskio pyktis? Sėdėjo jie anksčiau valdžioje ir darė, ką norėjo, o mes nieko nežinojome. Apie varžybas sužinodavome paskutinėmis minutėmis, jokių stovyklų nebūdavo, jokio bendravimo su treneriais“.

G.Šidiškienė džiaugėsi, kad vadovaujant A.Baronui varžybose atsirado prizai, jau buvo suorganizuota stovykla Druskininkuose, kita laukia Elektrėnuose. „Vaikų akys žiba. Smagu, nes vyksta darbas su jaunimu“, – sakė trenerė.

Paklausta apie A.Zadneprovskio reikalavimą pasirašyti po pareiškimu, G.Šidiškienė numojo ranka: „Tarsi neadekvatus žmogus užsipuolė“.

„V.Kalininas jam pasakė, kad aš nenoriu rašytis, o jis pripuolė ir pradėjo rėkti „Kas tu tokia? Tu ne penkiakovininkė, kokia tu trenerė? Nesirašysi, aš tave išmesiu iš darbo“. Aš patylėjau, atsilaikiau ir nepasirašiau, – pasakojo apie incidentą, dėl kurio jau vyko konsultacija su teisininku. – Nes nematau reikalo. Galiu pasakyti, kad per tuos mėnesius, kol dirba A.Baronas, matėme tik gerą“.

G.Šidiškienė jau pateikė pranešimą dėl LŠPF viceprezidento A.Zadneprovskio veiksmų federacijos vykdomajam komitetui. A.Zadneprovskio elgesys bus svarstomas artimiausiame vykdomojo komiteto posėdyje.

Olimpinė aritmetika

Savo nuomonę apie permainas išsakė ir Europos čempionė Ieva Serapinaitė bei Tokijo olimpinėse žaidynėse septintą vietą užėmusi Gintarė Venčkauskaitė.

„LŠPF valdžia ilgai nesikeitė, viskas buvo valdoma kelių tam tikrų asmenų, – sakė G.Venčkauskaitė. – Tam, kad būtų išgirsti žmonės, kurie augina pamainą mūsų suaugusiems, reikėjo permainų. Vieni gaudavo viską, kiti – jaunimas – buvo labiausiai skriaudžiami. Į juos niekas neinvestavo. Lėšos būdavo skirstomos žodiniu susitarimu. Yra sportininkų, kurie net nežino, kad turi gavę „krepšelį“, iš kurio gali įsigyti inventorių ar medicinos priemones. Kyla klausimas, kam tie pinigai būdavo panaudojami“.

Sulaukusi klausimo, ar kada kilo nesklandumų dėl LŠPF aplaidumo, G.Venčkauskaitė prabilo atvirai.

„Prieš olimpines žaidynes buvo nemažai problemų tarptautinėse varžybose. Jų nepadėjo spręsti mūsų viceprezidentas, – pasakojo sportininkė. – Viską sprendė treneris P.Aleksandravičius, nors Andrejus, kaip pats yra minėjęs, tarptautinėje šiuolaikinės penkiakovės federacijoje užima aukštas pareigas. Kieno interesams buvo atstovaujama mūsų gerbiamo viceprezidento? Taip pat kyla dar vienas klausimas! Kodėl buvo nuspręsta, jog L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei, iškovojus olimpinę kvotą, jai uždegama „žalia šviesa“, o dėl kitos kvotos sportininkės turėjo kovoti iki pat galo, nors tą pačią kvotą aš iškovojau tose pačiose varžybose kartu su Laura“.

Pasak G.Venčkauskaitės, tai nebuvo sąžininga.

„L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė galėjo nedalyvauti varžybose ir ramiai rengtis olimpinėms žaidynėms be fizinio ir psichologinio nuovargio, – pabrėžė sportininkė. – O aš ir I. Serapinaitė turėjome plėšytis iki pat olimpinių žaidynių starto. Pasigedau čia jų taip linksniuojamos garbingos ir sąžiningos kovos“.

I.Serapinaitė taip pat prisiminė nemalonų nutikimą, kuomet LŠPF neįtraukė sportininkės į olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą.

„2019-aisiais pagal sportinius pasiekimus aš atitikau individualių sporto šakų olimpinių stipendijų 2020 metais kriterijų reikalavimą, – pasakojo I.Serapinaitė. – Olimpinės rinktinės kandidatų sąrašui sportininkus teikia olimpinių sporto šakų federacijos, tačiau LŠPF nepateikė mano kandidatūros. Argumentų, kodėl tai nebuvo padaryti, aš nesulaukiau. Į Tokijo olimpinių žaidynių rengiamų sportininkų sąrašą patekau savo pačios prašymu tik tuomet, kai iš kandidatų sąrašo buvo išbraukta karjerą baigusi lengvaatletė Živilė Vaiciukevičiūtė“.

I.Serapinaitės įsitikinimu, pokyčiai visada atneša apčiuopiamą rezultatą.

„Su naujomis idėjomis gimsta nauji projektai, naujos galimybės ir nauji sportiniai rezultatai, – sakė I.Serapinaitė. – Įvykusios permainos, manau, motyvuos tiek sportininkus, tiek trenerius, suvienys šiuolaikinės penkiakovės bendruomenę bendram tikslui. Man, sportininkei, labai svarbu, kad LŠPF ne tik būtų orientuota ir reikalautų rezultato, bet ir spręstų iškilusias problemas, susijusias su sąlygomis sportuoti ir tobulėti“.

Sulaukusi klausimo, ar, jos manymu, Tokijo olimpinėse žaidynėse galėjo dalyvauti daugiau Lietuvos penkiakovininkų, I.Serapinaitė priminė: 3 atletai – tikrai neblogas rezultatas, tačiau olimpinėse žaidynėse šalį gali atstovauti 2 moterys ir 2 vyrai, viena vyrų vieta lieka laisva“.

P.Aleksandravičius atskleidė – Lietuva galėjo šią vietą užpildyti.

„Dovydas Vaivada dalyvavo visuose atrankiniuose turnyruose, tačiau vienintelė problema buvo ta, kad vienas iš LŠPF atstovų dalyvavo pasaulio taurės varžybų finale, kur buvo pristatyta paskutinė informacija apie atskirą europinį reitingą ir kitokį Europos reitingo kvotų paskirstymą. Dėl COVID-19 pandemijos ir ribojimų susitikime, kur buvo pristatyta ši informacija, galėjo dalyvauti tik vienas delegacijos narys. Apie tą europinį reitingą mes, treneriai, sužinojome jau tik olimpinėse žaidynėse. Tada mus pasiekė informacija, kad LŠPF atstovas tai žinojo nuo pasaulio taurės finalo gegužės mėnesį, – sakė P.Aleksandravičius. – Pakankamai nedidelis laiko tarpas iki olimpinių žaidynių, bet informacija, deja, mūsų nepasiekė. Tai tik parodė vidinės komunikacijos stoką“.

16 Sausis 2022

Šeštadienį (sausio 15 d.) Vilniuje vyko Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunių taurės varžybos Stasio Šaparnio prizams laimėti. Jose paaiškėjo pajėgiausi skirtingų amžiaus grupių jaunieji sportininkai.

U13 amžiaus grupėje (50 m plaukimas ir 400 m bėgimas) tarp berniukų nugalėtoju tapo Mykolas Kimbaras. Antrą vietą užėmė Jokūbas Kaveckis, trečias buvo Dovis Baltrūnas. Tarp mergaičių geriausiai pasirodė Saulė Rimkevičiūtė, antroje vietoje – Saulė Skurvydaitė, trečia – Gabrielė Ukanytė.

Nugalėtojo titulu U15 amžiaus grupėje (100 m plaukimas ir 800 bėgimas) tarp vaikinų džiaugėsi Liutauras Valeika, antras buvo Justinas Babkin, trečias – Juras Sandanavičius. Tarp merginų sėkmingiausiai pasirodė Mėta Skirpstė, antrą vietą užėmė Meda Ramanauskaitė, trečia buvo Vakarė Plikūnaitė.

Tarp septyniolikmečiu vaikinų (200 m plaukimas, 2400 m kombinuota bėgimo/šaudymo rungtis) geriausiai pasirodė svečias iš Latvijos Kaspars Jubelis, antras buvo Danileius Jodokas, trečias – Ignas Čepulis. Merginų varžybų laimėtoja tapo kaunietė Emilija Ulinauskaitė, antrą vietą iškovojo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, trečią – Greta Daunoravičiūtė.

„Esu labai laiminga. Nesitikėjau. Nemaniau, kad būsiu stipriausių trejetuke, bet pasisekė tiek bėgti, tiek šaudyti. Labai džiaugiuosi“, – po apdovanojimų ceremonijos sakė E.Ulinauskaitė.

Jaunoji sportininkė prisipažino, kad per kombinuotą bėgimo/šaudymo rungtį ne visuomet pavyksta susikaupti.

„Bet dažniausiai sau kartoju, kad „aš galiu“, „man pasiseks“. Taip bandau save užmotyvuoti. Žinau, kai man pavyksta tai padaryti, viskas puikiai pavyksta, – nusišypsojo E.Ulinauskaitė. – Mano ateities planai? Sportas! Su šiuolaikine penkiakove tik pradedu draugystę – tai visiškai naujas dalykas mano gyvenime. Čia atėjau iš plaukimo, todėl tai yra mano stiprioji pusė. Silpnoji pusė? Bėgimas, bet tikrai stengiuosi tobulėti“.

Įtampos netrūko devyniolikmečių (fechtavimas, 200 m plaukimas, 3000 m kombinuota bėgimo/šaudymo rungtis) varžybose. Nugalėtoju tarp vaikinų tapo Kajus Marozas, antrą vietą iškovojo Lukas Gaudiešius, trečią – pernai tarp septyniolikmečių triumfavęs Džastinas Jasiulevičius.

„Varžybų pradžia buvo labai sunki, – teigė K.Marozas. – Padariau daug klaidų fechtavime, kelias klaidas plaukime. Todėl po dviejų rungčių jaučiausi nelabai tvirtai. Tik pažiūrėjęs į rezultatus, supratau, kad nėra viskas taip blogai. Pavyko puikiai susikaupti kombinuotai bėgimo/šaudymo rungčiai“.

K.Marozas nusijuokė, paklaustas, kaip vyko tasai susikaupimas prieš lemiamą rungtį.

„Ir nebuvo lengva, – sakė jaunasis sportininkas. – Bėgimas, galbūt, nereikalauja tokio didelio psichologinio pasirengimo, bet šaudymas... Turi atbėgti ramus, tarsi be emocijų, sekti kryptuką ir daugiau nieko nematyti – tai yra sunkiausia. Kiek balų šiandien parašyčiau sau už pasirodymą? Kadangi iš savęs visada noriu daugiau, todėl šiandien parašyčiau 7 arba 8. Atvirai? Šiandien nesitikėjau tapti nugalėtoju. Į U19 amžiaus grupę su trenksmais veržiasi jaunesni sportininkai, konkurencija auga. Šiais metais mūsų amžiaus grupė yra labai stipri, todėl atsirinkti į Europos čempionatą bus neįtikėtinai sunku“.

Devyniolikmečių merginų varžybose geriausiai pasirodė Aleksandra Malasenoka iš Latvijos, antra buvo Rūta Banytė, trečia – Patricija Gudlevičiūtė.

14 Sausis 2022

„Didžiausia pergalė buvo nugalėti save ir nepasiduoti“, – prisiminė pergalę pernai vykusiose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunių taurės varžybose Stasio Šaparnio prizams laimėti iškovojusi Patricija Gudlevičiūtė.

Šeštadienį (sausio 15 d.) Vilniuje vyks jau tradicinėmis tapusios jaunių taurės varžybos Stasio Šaparnio prizams laimėti. Jose paaiškės pajėgiausi U-19, U-17, U-15, U-13 amžiaus grupių šiuolaikinės penkiakovės jaunieji sportininkai.

„Penykštė pergalė man reiškė, kad buvau tikrai pasirengusi varžyboms ir atidaviau visą save, kad tapčiau nugalėtoja, – sakė P.Gudlevičiūtė, startuosianti varžybose ir šiais metais. – Kadangi dvejus metus, galima sakyti, pratinginiavau ir neatidaviau savęs visos sportui, nes per pirmąjį karantiną išsisukau koją ir negalėjau treniruotis, tai šiais metais norėčiau „pasivyti“ senuosius rezultatus ir atsispiriant nuo jų pradėti tobulėti dar labiau“.

Pasak sportininkės, treniruotėse jai pavyko patobulėti fechtavimo rungtyje.

„Jai skyriau daugiausiai laiko, – nusišypsojo atletė. – O šiais metais norėčiau patobulėti bėgimo rungtyje, nes tai yra mano „Achilo kulnas“.

Pernai U-19 amžiaus grupėje stipriausiu tapęs Jonas Kalaminskas prisipažino, kad pergale sukėlė daug emocijų.

„Svarbiausia, kad atsirado milžiniška motyvacija siekti aukštumų ir kilti aukščiau karjeros laiptais, – sakė sportininkas. – Šių metų tikslų varžybose nelabai noriu viešinti, juos pasiliksiu sau. Bet šiais metais man pavyko patobulėti plaukimo bei bėgimo ir šaudymo rungtyse“.

U-17 amžiaus grupėje pernai laimėtoju tapęs Džastinas Jasiulevičius tikino, kad pergalė leido suprasti, kad niekada nereikia pasiduoti ir viskas yra įmanoma.

„Tikiu, kad man pavyko patobulėti, šiais metais norėčiau geriau pasirodyti plaukimo rungtyje, – sakė jaunasis sportininkas, kurio šių metų pagrindinis tikslas – Europos bei pasaulio jaunių pirmenybės.

Sulaukę klausimo, ar žino, kaip sutvardyti startinį jaudulį prieš startą, jaunieji sportininkai tik nusijuokė.

„Neturiu atsakymo, – nusišypsojo J.Kalaminskas. – Pats jaučiu didelę starto baimę. Ir jos niekaip nepavyksta atsikratyti. Kartais to jaudulio būna net per daug, dažnai tai pakiša koją šaudyme“.

Čia jam pritarė ir D.Jasiulevičius: „Paslapties čia, deja, nėra. Jaudulys yra kiekvienose varžybose. Manau, jį jaučia visi sportininkai“.

Kiek ramiau į viską žvelgia P.Gudlevičiūtė. „Jei startuoju varžybose, tarkime, kiekviena mėnesį, priprantu prie startų ir jaudulio nebejaučiu, – sakė ji. – Jei varžybos rečiau, prieš bėgimo startą pradedu jaudinti, bet stengiuosi apie tai negalvoti ir tai padeda. Ko palinkėčiau mažiesiems mūsų sportininkams? Nebijokite kovoti ir varžytis, pasistenkite parodyti geriausius rezultatus“.

Puslapis 1 iš 42

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!