Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Tikslas - atrasti būsimus olimpiečius

09 Kovas 2015

Vilniuje surengtas 11-12 m. ir 13-14 m. amžiaus vaikų šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Dėl medalių dvikovėje (plaukimas ir bėgimas) rungtyniavo 86 sportininkai, tarp kurių buvo 12 latvių.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas džiaugėsi, kad po Lauros Asadauskaitės pergalės per Londono olimpines žaidynes jų sporto šaka labai domisi jaunimas.

Dabar per vaikų čempionatą jau varžėsi ne tik Vilniaus ir Kauno, bet ir Marijampolės, Elektrėnų bei Telšių būsimieji penkiakovininkai. Jauniausieji sportininkai (D grupė) plaukė 50 m ir bėgo 500 m distancijas, o vyresnieji (C grupė) plaukė 100 m ir bėgo 1000 m nuotolius.  

REZULTATAI

C grupė (vaikinai) - rezultatai
C grupė (merginos) - rezultatai
D grupė (vaikinai) - rezultatai
D grupė (merginos) - rezultatai

LŠPF vadovas V. Kalininas atkreipė dėmesį į 13-metę marijampolietę Moniką Rekutę, kuri dideliu pranašumu laimėjo plaukimo varžybas (1 min. 5,91 sek.), bėgimo distancijoje pasiekė šeštą rezultatą ir tapo čempione (481 tšk.).

„Ji varžybose dalyvauja jau ne pirmą kartą, sportininkei patinka penkiakovė. Marijampolėje pradžią šiai sporto šakai padarė buvęs sporto mokyklos direktorius Pijus Urbonas. Kita jo mokinė 16-metė Eglė Švedaitė, kuri jau pusantrų metų gyvena Vilniuje ir lanko penkiakovės pratybas, teisėjavo mūsų varžybose. Tai pirmoji sportininkė, kuri atvažiavo iš Marijampolės ir siekia didesnio meistriškumo. Į Vilnių jau atvažiavo ir telšiškė Gabija Daraškevičiūtė, kuri bando jėgas keturkovėje. Mūsų pagrindinis tikslas – kad nors vienas dabar surastas talentingas penkiakovininkas atstovautų šaliai olimpinėse žaidynėse“, - sako V. Kalininas.

Telšių sporto ir rekreacijos centro plaukimo trenerė Galina Šidiškienė, kuri prieš trejus pradėjo treniruoti penkiakovininkus, į varžybas atsivežė 10 jaunųjų sportininkų ir liko patenkinta jų pasiektais rezultatais.

Vyresniųjų grupėje antras buvo Rokas Keinys, o jaunesniųjų grupėje trečią vietą užėmė Matas Pocius, kuris tarp savo bendraamžių greičiausiai plaukė. Vienuolikmetė Ugnė Baltakytė džiaugėsi šešta vieta tarp 22 dalyvių.

„Telšiuose vaikus penkiakovei pradedu rengti nuo plaukimo. Treniruojamės „Ateities“ vidurinės mokyklos 25 m baseine. Labai džiaugiuosi, kad mums rajono savivaldybė nupirko tris lazerinius pistoletus. Kasmet Telšiuose vis daugiau norinčiųjų lankyti penkiakovės pratybas“, - kalbėjo G. Šidiškienė.

Šiuolaikinės penkiakovės treneris vilnietis Pavelas Makarovas, teisėjavęs varžybose ir stebėjęs savo auklėtinių startus, teigė, kad jis pirmą kartą matė tokį gausų jaunųjų sportininkų būrį – kiekvienoje grupėje dėl apdovanojimų rungtyniavo daugiau kaip po 20 penkiakovininkų.

„Tikrai šaunuoliai ir mergaitės, ir berniukai. Jų rezultatai per kiekvienas varžybas vis labiau gerėja. Labai gerai, kad jaunimas turi progą pasitikrinti jėgas su latviais. Atkreipiau dėmesį į dvylikmečius dvynukus vilniečius Bernardą ir Dominiką Blaževičius, kurie užėmė pirmą ir antrą vietas. Abu gerai ir plaukė, ir bėgo, pasiekė daug žadančius rezultatus“, - sakė P. Makarovas.

13-14 metų berniukų grupėje pajėgiausias buvo vilnietis Danielius Bondorovas. Lietuvos vaikų čempionate dominavo Lietuvos jaunieji penkiakovininkai, o latviams  du sidabro ir vieną bronzos medalį pelnė mergaitės.

Varžybų atėjęs pasižiūrėti ir jaunuosius sportininkus apdovanojęs Andrejus Zadneprovskis Lietuvos vaikų čempionatą pakomentavo taip: „Auga graži pamaina. Vaikų varžybos visada vyksta emocingai, jie palaiko vieni kitus.  Vaikai turi ir savo sirgalius – tėvelius, kurie nepatingėjo atvažiuoti pasižiūrėti, kaip sekasi jų atžaloms plaukimo baseine ir bėgimo take. Šiuolaikinė penkiakovė būtent ir parsideda nuo šių rungčių. Pamažu atsiskleidžia talentingi vaikai. Vieną kitą, kurie treniruojasi pas kitus trenerius, ir aš pakonsultuoju. Vieną mergaitę – 13-metę elektrėniškę Sandrą Gurskaitę - netgi pagloboju“, - sakė A. Zadneprovskis.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd