Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Penkiakovininkai - akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų parodoje

25 Kovas 2015

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) oficialiai atidaryta socialinės akcijos „Aplenk ligą" fotografijų paroda, kurioje įamžinti garsūs mūsų šalies sportininkai – šios akcijos ambasadoriai, kviečiantys žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai. Po atidarymo ši paroda ištisus metus keliaus po šalies institucijas, gydymo įstaigas ir socialinius partnerius.

Parodos atidarymo juostą kirpę sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, VLK Draudimo plėtros departamento direktorius, laikinai einantis direktoriaus pareigas, Gintaras Kacevičius ir VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė linkėjo, kad žmonės įsiklausytų į raginimus rūpintis sveikata ir neliktų jai abejingi.

Šio renginio metu sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė prie akcijos prisijungusiems sportininkams įteikė specialius padėkos raštus, taip dėkodama už jų indėlį ir rūpestį žmonių sveikata. Taip pagerbti socialinės akcijos „Aplenk ligą" ambasadoriai – pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių žaidynių olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis, olimpinė ir pasaulio čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Europos ir pasaulio čempionė irkluotoja Donata Vištartaitė, pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas penkiakovininkas Vladislavas Sosnovskij.

Sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, sportininkų indėlis į šią socialinę iniciatyvą yra didžiulis ir jau duodantis rezultatų.

„Smagu ir džiugu, kad garsūs šalies sportininkai padeda kviesti žmonės aplenkti ligas, susimąstyti apie savo ir artimųjų sveikatą. Dar smagiau, kad kvietimą jau išgirdo daugelis žmonių. Šiandien pastebimas aktyvesnis susidomėjimas prevencinėmis programomis, galimybėmis nemokamai išsitirti dėl vėžio ir kitų klastingų ligų", - tvirtino sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

„Esame dėkingi akcijos ambasadoriams – sportininkams, kurie atlieka kilnų darbą kviesdami žmones pasinaudoti valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Šias galimybes labai svarbu išnaudoti, nes žmogui tai nieko nekainuoja – už paslaugas, suteiktas pagal prevencines programas, sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis", - tvirtino G. Kacevičius, laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas.

„Labai svarbu, kad paskendę kasdieniuose rūpesčiuose žmonės nepamirštų pasirūpinti savo sveikata. Dažnai visą dėmesį sutelkime į darbą ir šeimą, o save pamirštame. Džiaugiuosi, kad mūsų sportininkai dalyvauja akcijoje. Tikiuosi jie padėjo aplenkti ne vieną ligą," - sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

VLK direktoriaus pavaduotoja N. Bernotienės teigimu, socialinė akcija „Aplenk ligą" prasidėjo praėjusių metų pabaigoje. Tuomet buvo surengta meninė fotosesija su sportininkais ir sukurti vaizdo klipai, kurie buvo transliuojami didžiųjų miestų viešajame transporte, interneto erdvėse.

„Ši fotografijų paroda – antrasis šios akcijos etapas. Ji keliaus po visą Lietuvą ištisus metus – šalies ir savivaldos institucijas, gydymo įstaigas, vaistines ir kitus socialinius partnerius. Tad tikimės, kad sportininkų skelbiama žinia gyventi sveikai ir rūpintis savo sveikata bus skleidžiama labai plačiai ir žmonės išsitirs nemokamai savo sveikatą", - teigia N. Bernotienė.

Socialinės akcijos „Aplenk ligą" iniciatoriai – VLK ir LTOK. Ši socialinė iniciatyva prasidėjo praėjusių metų pabaigoje, kuomet buvo surengta meninė fotosesija, po to sukurtas vaizdo klipas, kviečiantis žmones nemokamai tirtis savo sveikatą ir sveikai gyventi. Kitas šios akcijos produktas – minėta fotografijų paroda.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!