Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Iš karto rado savo kelią

02 Balandis 2015

2014-uosius šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunimo reitingo viršūnėje baigusi vilnietė Karolina Gužauskaitė treniruojasi nuo dvylikos metų. Ji iš karto surado savo mėgstamą sporto šaką.

Marytė Marcinkevičiūtė (Sportas.info)

Tiesa, iš pradžių jai, vienuolikmetei, labiausiai patiko plaukimas, tačiau būtent ši rungtis ir yra penkiakovės programoje.

Teko keltis į Vilnių

Karolina tada su tėvais gyveno Grigiškėse, jos klasės draugės tėtis pažinojo penkiakovės trenerį Artūrą Kalininą.

„Sužinojau, kad penkiakovėje yra ir plaukimas, tad iš karto ir susigundžiau. Tiesa, tėvai nelabai norėjo leisti, nes Vilnius yra tolokai nuo Grigiškių, o aš maža – kasdien neprivažinėsi. Vis dėlto porą metų į pratybas važinėjau iš Grigiškių. Dabar tėvai, ko gero, dėl manęs persikėlė gyventi į Vilnių, todėl tapo gerokai lengviau“, – džiaugiasi Karolina. Sportininkės tėvai – dideli jos gerbėjai, mielai stebi dukters varžybas.

Šiuolaikinė penkiakovė jaunajai sportininkei iš karto patiko. Patrauklus buvo ne tik plaukimo baseinas, bet ir špagos, pistoletai. „Nenoriu išskirti nė vienos rungties, visas vertinu vienodai“, – sakė olimpinės rinktinės kandidatė.

Atsisveikina su jaunimo grupe

Vilnietė svariausias savo pergales pasiekė per pasaulio ir Europos jaunių bei jaunimo komandines bei estafečių varžybas – čia ji iškovojo ne vieną medalį. O praėjusiais metais pirmą sykį jau rungtyniavo moterų grupėje ir per Pasaulio taurės varžybas buvo greta lyderių.
 
„Iš jaunimo iškart pereiti į suaugusiųjų grupę kiek sunkoka, visos moterys stiprios, o patirties kovoti su jomis dar neturiu. Šiemet paskutiniuosius metus dar rungtyniausiu jaunimo grupėje, su ja atsisveikinsiu per Europos čempionatą“, – paaiškino Karolina.

Meistriškumo šuolis

Su 21 metų Lietuvos olimpinės rinktinės kandidate susitikome per fechtavimo pratybas. Jai daug gražių žodžių skyrė treneris Artūras Kalininas.
 
„Šauni, pareiginga, tvarkinga, darbšti, patikima. Pasiseks tam, kas su ja sukurs šeimą. Šiaip ji yra stipri plaukimo baseine ir bėgimo take, tobulėja fechtavimo takelyje. Didelį meistriškumo šuolį ji padarė praėjusiais metais: per Pasaulio taurės moterų varžybas finale užėmė devintą vietą“, – teigė treneris, kurio trys auklėtinės yra Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatės.

Taikosi į Rio

A. Kalininas tiki, kad ir Karolina turi nemažų vilčių atstovauti šaliai Rio de Žaneire. Jaunoji penkiakovininkė puikiai supranta, kad konkurencija didžiulė: Laura Asadauskaitė – ryški lyderė, grumtis teks su treniruočių draugėmis dvynėmis Ieva ir Emilija Serapinaitėmis, kauniete Gintare Venčkauskaite, vilnietė Lina Batulevičiūtė.
 
Varžovių daug, o vietų tik dvi. „Stengsiuosi kovoti, kiekvienos varžybos bus svarbios. Visos konkurentės stiprios. Treniruojuosi nuo pirmadienio iki šeštadienio. Krūvis didelis, tačiau prie jo esu jau pripratusi. Į pratybas einu kaip į darbą. Neįsivaizduoju, ką daryčiau be šito sporto ir kur galėčiau save realizuoti“, – kalbėjo K. Gužauskaitė.

Ypač svarbios jai bus Pasaulio taurės varžybos, kur ji tikisi dalyvauti bent jau dviejuose etapuose. Iš Lietuvos penkiakovininkių kiekviename etape dalyvaus po keturias sportininkes. Kas pateks į finalą, tas iškovos teisę dalyvauti pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatuose.

Norėtų savo žirgo

Kaip ir kiekvienai penkiakovininkei, K. Gužauskaitei didelį nerimą kelia žirgai, su kuriais sunku sutarti, nes žirgas, kaip ir žmogus, turi savo charakterį – nežinai, ko galima iš jų tikėtis.

Žirgai vilnietei ne kartą yra iškrėtę šunybių. Prieš porą metų per Europos jaunimo čempionatų vienas netgi yra išmetęs iš balno, teko skrieti per jo galvą. Laimei, sunkios traumos išvengė, tik susižeidė kaklą.

„Jeigu gyvenčiau užmiestyje, turėčiau namą, labai norėčiau turėti žirgą, jis puoštų mano aplinką“, – sako Karolina. Ji giria Lietuvos žirgus, nes jie paklusnūs. Tiktai gaila, kad jų yra mažai.

Treniruojasi su čempione
 
Per fechtavimo pratybas Karolinai tenka treniruotis su Londono olimpine čempione, pasaulio ir Europos čempione L. Asadauskaite. Jos abi netgi šiek tiek panašios: abi – neaukšto ūgio, smulkutės, šviesiaplaukės. Karolinos ūgis – 166 cm, svoris – 55 kg.
 
„Norėtųsi būti aukštesnei, ūgis padėtų greičiau bėgti, plaukti, geriau fechtuotis“, – sako ji. Karolinai olimpinė čempionė yra puikus pavyzdys, kaip per asmenines varžybas reikia kovoti nuo pirmosios iki paskutinės rungties.

Randa laiko ir mokslams

K. Gužauskaitė neakivaizdiniu būdu trečiame kurse studijuoja Lietuvos edukologijos universiteto Sporto ir sveikatos fakultete. Studijoms ji skiria didelį dėmesį ir džiaugiasi, kad mokslą su sportu jai pavyksta neblogai suderinti.

Laisvalaikio sportininkė turi nedaug. Kaip ir visos merginos, mėgsta pavaikščioti po parduotuves, nusipirkti madingų drabužėlių. Mėgsta pabūti namuose, nėra prilipusi prie kompiuterio. Patinka stebėti romantinius, veiksmo kino filmus, komedijas, skaityti knygas, pavartyti žurnalus, laikraščius, pavažinėti dviračiu, pavaikštinėti su septynerių metų augintiniu Grantu.
 
Pastaruoju metu atsirado dar vienas pomėgis. Sausio mėnesį ji gavo vairuotojo pažymėjimą. Tėtis, turintis autoservisą, leido Karolinai naudotis automobiliu, tad ji į pratybas jau nevažinėja viešuoju transportu, o pati sėda prie vairo. Vairuoti labai mėgsta, patinka greitis. Svajoja įsigyti motorolerį ir vasarą skrieti juo.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!