Naujienos

Titulas neapgintas, L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis - 8-ti

05 Liepa 2015

2015 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas Berlyne baigėsi mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvavo pasaulio čempionų titulą gynę Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis.

Sportininkai kovas pradėjo baseine. Lietuvos atstovai distanciją įveikė per 2:01.19 min. ir užėmė 9-ąją vietą (337 taškai).

Po pirmosios rungties pirmavo airiai Natalya Coyle ir Arthuras Laniganas-O Keefe'as (1:57.76; 347 taškai), rusai Ana Buriak ir Maksimas Kustovas (1:54.70; 346) bei amerikiečiai Margaux Isaksen ir Nathanas Schrimsheris (1:58.39; 345).

Estafečių varžybose startavo 20 komandų, tarp dalyvių - naujasis pasaulio čempionas ukrainietis Pavlo Tymoščenka, prieš jojimo rungtį tarp vyrų pirmavęs, bet joje visas viltis sužlugdęs, egiptietis Amro El Geziry, pasaulio vicečempionė iš Kinijos Qian Chen ir jos kolega Jianli Guo (14 vieta vyrų asmeninėse varžybose), stiprūs prancūzai Marie Oteiza (7) ir Valentinas Belaudas (4 vieta).

Fechtavimosi rungtyje lietuviai laimėjo 18 kovų ir su buvusiais lyderiais airiais pasidalijo 11-ąją vietą. Bendrojoje įskaitoje mūsiškiai nukrito į  13-ąją vietą (533).

Į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje pakilo rusai A. Buriak ir M. Kustovas (23 pergalės fechtuojantis; 582 taškai), į antrąją - korėjiečiai Soo Jin Yang ir Woojinas Hwangas (23; 571), į trečiąją - vokiečiai Janine Kohlmann ir Christianas Zillekensas (24; 569).

Fechtavimosi papildomame etape lietuviams teko susitikti su britais. J. Kinderis įveikė Thomasą Toolisą, bet L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė dukart pralaimėjo Kate French (prieš tai lygiai taip pat išgelbėjusiai britus kovojant su japonais ir dar nugalėjusiai prancūzę M. Oteizą) ir mūsiškiai liko be papildomų taškų.

Lyderių trejete taip pat niekas nepasikeitė. Šeštąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantys lenkai Oktawia Nowacka ir Szymonas Staskiewiczius iškovojo 5 pergales iš eilės ir tapdami papildomos rungties nugalėtojais neleido lyderiams pelnyti nė vieno papildomo taško.

Tad pirmasis trejetas ir toliau atrodė taip: rusai A. Buriak ir M. Kustovas - 582, korėjiečiai S. J. Yang ir W. Hwangas - 571, vokiečiai J. Kohlmann ir C. Zillekensas - 569.

Lietuvių kovų vaizdo įrašas

Jojimo rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė kliudė 3 kliūtis (21 baudos taškas), J. Kinderis trasą įveikė be klaidų, bet dar 6 baudos taškus mūsiškiai gavo už viršytą laiko limitą. Tad savo sąskaitą lietuviai papildė 273 taškais ir prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį jų turėjo 806 (ta pati 13-oji vieta).

Lietuvių jojimo įrašas

Jojimo rungtis vėl buvo labai sudėtinga - nė vienai komandai iš 20 nepavyko pelnyti visų maksimaliai įmanomų 300 taškų.

Geriausiai pasirodė čekai Natalie Dianova ir Janas Kufas. Jie vieninteliai trasą įveikė be klaidų ir gavo tik 3 baudos taškus už viršytą laiko limitą.

Labai nepasisekė antrojoje vietoje žengusiems korėjiečiams. W. Hwangas ne tik prisirinko baudų už kliudytas kliūtis, bet ir buvo išmestas iš balno. Vieni lyderių pelnė tik 250 taškų ir krito į 10-ąją vietą.

Puikiai asmeninėse varžybose pasirodę prancūzai šį kartą jojimo rungtį baigė vos su 246 taškais ir smuko į 17-ąją vietą.

Bendrosios įskaitos lyderiais išliko rusai, jojimo rungtyje surinkę 284 taškus ir iš visų jų sukaupę 866. Prieš paskutiniąją rungtį jie lietuvius lenkė 60 taškų. Tai reiškė, kad kombinuotosios rungties starte jie prieš mūsiškius turės lygiai 1 minutės pranašumą.

Antri žengė jau minėti čekai (862), treti išliko vokiečiai (857).

Kombinuotoje rungtyje lietuviai vėl buvo geriausi. Mūsiškiai distanciją įveikė per 11:07.11 min., tačiau bendrojoje įskaitoje to užteko tik 8-ąjai vietai užimti. Lietuviai varžybas baigė surinkę 1439 taškus.

Pasaulio čempionais tapo Čekijos atstovai N. Dianova ir J. Kufas (1476 taškai), antri liko rusai A. Buriak ir M. Kustovas (1468), o į trečiąją vietą pakilo amerikiečiai M. Isaksen ir N. Schrimsheris (1461).

Kombinuotosios rungties vaizdo įrašas

VARŽYBŲ REZULTATAI

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Pasaulio čempionatas Vokietijos sostinėje prasidėjo pirmadienį. Vyrų estafečių varžybose lietuviai nedalyvavo, o antradienį per moterų estafečių varžybas Lina Batulevičiūtė ir Ieva Serapinaitė tapo pasaulio vicečempionėmis!

Trečiadienį vyko vyrų atrankos varžybos, kurių barjerą sėkmingai įveikė J. Kinderis, o ketvirtadienį į moterų finalą prasibrovė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir G. Venčkauskaitė. Penktadienį vyrų varžybų finale J. Kinderis užėmė 24-ąją vietą, šeštadienį moterų finala L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė baigė 11-ojoje pozicijoje, o G. Venčkauskaitė - 35-ojoje.