Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Olimpinės žaidynės - nukeltos, Pasaulio taurės varžybos - atšauktos

24 Kovas 2020

Dėl COVID-19 sukeltos krizės Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusprendė Tokijo olimpines žaidynes perkelti į 2021 m.

Antradienį skubos tvarka surengta telefoninė diskusija tarp TOK Vykdomojo komiteto, Japonijos vyriausybės ir 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto. Jos rezultatas – priimtas galutinis sprendimas: XXXII-osios vasaros olimpinės žaidynės, Tokijuje turėjusios vykti šių metų liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, perkeliamos į 2021 metus.

Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kuomet nuspręsta pakeisti jų datą. Tiesa, dėl pasaulinių karų vasaros olimpinės žaidynės buvo atšauktos 1916, 1940 ir 1944 metais.

„TOK prezidentas Thomas Bachas ir Japonijos ministras pirmininkas Abe Shinzo išreiškė savo susirūpinimą dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos ir jos keliamo pavojaus žmonių gyvybėms bei reikšmingos įtakos atletų pasirengimui žaidynėms.

Stebėdami šių dienų aplinkybes ir remdamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos šiandien pateikta informacija, abu lyderiai priėmė bendrą sprendimą – siekiant apsaugoti atletų ir visų su žaidynėmis susijusių asmenų sveikatą, Tokijo olimpinės žaidynės turi būti perkeltos iš 2020 metų ir surengtos ne vėliau nei 2021-ųjų vasarą“, – rašoma oficialiame TOK ir žaidynių organizacinio komiteto pranešime.

„Ši žinia svarbi ir tiems, kurie iškovojo teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse, ir tiems, kurie karantino sąlygomis laukė naujienų apie atrankos varžybas. Kaip ir buvo galima tikėtis, TOK, Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai, Japonijos vyriausybė priėmė logišką, teisingiausią ir labiausiai visas suinteresuotas puses tenkinantį sprendimą. Tikėtina, kad po metų pasaulis bus kitoks nei šiandien, olimpinės žaidynės galės vykti su žiūrovais, jose galės dalyvauti visi stipriausi sportininkai“, – situaciją komentavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Šiuo metu teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse yra iškovoję 23 Lietuvos sportininkai, tarp jų ir 3 penkiakovininkai - Laura Asadauskaitė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis.

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM), paskelbus apie olimpinių žaidynių nukėlimą, taip pat priėmė keletą sprendimų. Buvo nuspręsta atšaukti šių metų Pasaulio taurės varžybas, kuriose dar buvo likę 3 atrankos etapai finalas.

Taip pat nuspręsta dar kartą nukelti pasaulio čempionatą, kuris jau anksčiau buvo perkeltas iš Kinijos į Meksiką. Planuojama, kad šių metų čempionatas bus surengtas rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!