Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Iš Lenkijos medalius parvežė T.Puronas, L.Gaudiešius ir J.Kalaminskas

17 Geg 2022

„Naujasis varžybų formatas sukelia šokį tokį sąmyšį, tačiau pačias varžybas paverčia įdomesnėmis“, – pripažino atvirajame Lenkijos šiuolaikinės penkiakovės tarptautinio trofėjaus turnyre jaunimo amžiaus kategorijoje bronzos medalį iškovojęs Titas Puronas (treneris Paulius Aleksandravičius).

Dvidešimtmetis penkiakovininkas turnyro finalo jojimo rungtyje surinko 282 taškus, fechtavime – 248 taškus, plaukime – 280 (2:15,45), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje – 639 taškus. Iš viso T.Puronas surinko 1449 taškus.

„Rezultatus vertinu neblogai, – po apdovanojimų ceremonijos sakė sportininkas. – Kaip visada, silpnoji mano vieta buvo šaudymas ir plaukimas. Tačiau dabar džiaugiuosi, kad šaudymas buvo kažkiek stabilesnis“.

Šį sezoną T.Puronas pradėjo kiek stabdomas ligų, todėl pasiekti geriausią sportinę formą – pagrindinė užduotis prieš svarbiausius tarptautinius startus. „Jaučiuosi gerai ir treniruotėse pavyksta vis daugiau padaryti, – teigė T.Puronas. – Šios varžybos buvo viena iš paskutiniųjų stotelių prieš svarbiausius tartus, tad tikiuosi, kad pavyks ištaisyti likusias klaidas ir būsiu pasirengęs“.

T.Puronas pranešė, kad prieš Europos jaunimo čempionatą, vyksiantį birželio antroje pusėje Barselonoje, ketina startuoti šalies „Laser Run“ etapuose, kurie taps „stipriomis“ treniruotėmis.

Kartu su minėtomis varžybomis vykusiose Europos jaunių taurės pirmenybėse medaliais pasipuošė net du lietuviai. Sidabrą iškovojo Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas), bronzą ant krūtinės užsikabino Jonas Kalaminskas (trenerė Galina Šidiškienė).

„Galėjau geriau sufechtuoti, – sakė L.Gaudiešius. – Bet varžybų rezultatus vertinu ganėtinai gerai. Išbandant naują varžybų formatą ir nedarius plaukime apšilimo, esu patenkintas savo paisketu rezultatu. Kol kas dar nesusidariau tikslios nuomonės apie naują varžybų formatą. Tai man tebuvo pirmasis bandymas, tačiau reikia pratintis, kad privaloma startuoti dvi vienas iš eilės – tai reikalauja daugiau ištvermės“.

Varžybų finale L.Gaudiešius fechtavime surinko 212 taškų, plaukime distanciją įveikė per 1:59,29, o kombinuotoji rungtis atnešė 590 taškų.

Emocijų po varžybų neslėpė ir J.Kalaminskas. „Šios varžybos gavosi ganėtinai banguotos, nes fechtavime dariau labai daug klaidų, nepavyko susitvarkyti su emocijomis, bet pabaigoje susiėmiau ir pavyko kažką išspausti, – sakė telšiškis. – Džiaugiuosi plaukimo rezultatai, pusfinalyje pavyko pagerinti savo asmeninį rekordą 1,3 sekundės, o finale dar kartą pasigerinau asmeninį rekordą sekunde“.

Finale J.Kalaminskas nuplaukė per 2:05,81, fechtavimo rungtyje surinko 196 taškus, o bėgimo bei šaudymo rungtyje buvo surinkti dar 612 taškų.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!