Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Rinktinės nariai išbandė naują discipliną: N.Chmieliauskas iškovojo sidabrą

11 Rugsėjis 2022

Lignano Sabbiadoro (Italija) vykstančiose pasaulio U17 ir U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionatuose Lietuvos rinktinės nariai išbandė naują penktąją rungtį – bėgimą su kliūtimis. Tai trečioji Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos organizuojama naujosios disciplinos bandymų sesijų.

Sidabro medalį tarp bendraamžių (U19) iškovojo Nojus Chmieliauskas (treneris Artūras Kalininas).

„Faina disciplina, – po apdovanojimų ceremonijos šypsojosi jaunasis sportininkas. – Tai buvo mano pirmasis kartas, kuomet bandžiau įveikti trasą su kliūtimis. Supratau, kad disciplina reikalauja fizinės jėgos – čia „sliekas“ būti negali. Šįkart sunkiausia buvo bėgimas į sieną“.

Jis nusišypsojo ir sulaukęs klausimo, ką jam reiškia šis medalis. „Tai reiškia, jei ši disciplina bus patvirtinta, nebus ta, kuri man nesiseks. Atrodo, galėčiau adaptuotis“, – sakė N.Chmieliauskas, kuris į šiuolaikinę penkiakovę pasuko iš žirginio sporto.

„Ir tikrai dabar nebus lengva persiorientuoti, nes žirgai – mano stiprioji pusė, – svarstė sportininkas. – Tiesą pasakius, manau, kad OCR („Obstacle Running“, – angl.k.) treniruotės turėtų atrodyti visai linksmai. Kad ir kiek tos rankos pavargsta, smagu. Net linksma. Jei plaukimas – juodas darbas, čia – lenktyniauji ir smaginiesi. Žinoma, nelabai norisi, kad tai pakeistų jojimą, bet, turbūt, viskas čia jau yra daugmaž aišku“.

N.Chmieliauskas pabrėžė, kad nauji iššūkiai visada yra gerai. „Kitokios treniruotės, naujas varžybų formatas. Tikiu, viskas – tik į gerą“, – sakė N.Chmieliauskas.

Priminsime, kad N.Chmieliauskas pasaulio U19 čempionate kartu su Ugniumi Kabelinsku (treneris Paulius Aleksandravičius) iškovojo aukso medalius vaikinų estafetėse.

Bėgimas su kliūtimis – bandoma disciplina, kuri Los Andželo olimpinėse žaidynėse (2028-aisiais) galėtų pakeisti jojimo rungtį. Pradėti rungties bandymus buvo nuspręsta šių metų gegužę. Bandymai jau vyko Turkijoje, Filipinuose, Italijoje. Numatoma, kad ketvirtasis bandymas vyks Lenkijoje spalio 7-8 dienomis. Čia savo jėgas išbandyti, o vėliau nuomonę išsakyti galės jaunimas (iki 22 metų).

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd