Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Europos žaidynėse startuosiantys penkiakovininkai: „Norime nudžiuginti sporto gerbėjus“

24 Birželis 2023

Sekmadienį Krokuvoje vykstančiose Europos žaidynėse prasidės šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Jose varžysis aštuoni Lietuvos sportininkai.

Į Lenkiją išvyko Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė, Ieva Serapinaitė, Elzbieta Guoda Adomaitytė, Titas Puronas, Lukas Gaudiešius, Paulius Vagnorius ir Nojus Chmieliauskas.

„Tai bus mano pirmosios Europos žaidynės, todėl jų labai laukiau, – sakė Londono olimpinių žaidynių čempionė bei Tokijo žaidynių prizininkė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Tikiuosi, parsivešiu daug gražių įspūdžių ir prisiminimų. Pasirengimas vyko pagal planą. Dabar svarbiausia iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. Viską gali nulemti psichologinis nusiteikimas ir sėkmė“.

Europos žaidynėse bus išdalinta po aštuonis olimpinius kelialapius vyrų ir moterų varžybose. Tačiau šaliai bus įteiktas po vieną bilietą į Paryžių tiek vyrų, tiek moterų varžybose.

E. G. Adomaitytė prisipažino, kad per daug šio starto nesureikšmina. „Esu dėkinga, kad esu sveika ir galiu dalyvauti tokiose varžybose, – sakė sportininkė. – Pasirengimas niekada negali būti tobulas. Šis kartas – ne išimtis. Šį sezoną daug sirgau, galutiniu tašku tapo koronavirusas, kuris iš manęs atėmė labai daug jėgų. Dabar jau yra kaip yra, nieko negaliu pakeisti, todėl dirbome po truputį, akcentavome treniruočių kokybę, stebėjome jų kiekius – viskas labai palengva. Noriu mėgautis varžybomis ir būti sąmoninga, o reikiamu momentu sugebėti padaryti viską, ką galiu, išpildyti tikslus. Kas galėtų sutrukdyti? Išsiblaškymas, perdėtas jaudulys, o labiausiai – per dideli sau keliami lūkesčiai“.

T. Puronas teigė besidžiaugiantis, kad galės tapti didelės sporto šventės dalimi.

„Jaučiu didelį norą pasirodyti kuo geriau, – sakė sportininkas. – Pagrindinis pasirengimas buvo tarptautiniai startai suaugusiųjų varžybose. Treniruotėse darėme tai, ką visada darome ir akcentavome silpnąsias vietas. Pirmas tikslas – įveikti kvalifikaciją ir patekti į pusfinalį. Antras tikslas – patekti į finalą. Rezultatą labiausiai lems fechtavimas. Žinau, kad visi atletai atiduos visas jėgas ir kovos dėl olimpinio kelialapio. Todėl manau, kad fechtavimo rungtyje bus labai sunku“.

I. Serapinaitė džiaugėsi, kad šiuolaikinė penkiakovė tapo Europos žaidynių šeimos nare.

„Nauja patirtis, – šypsojosi I. Serapinaitė. – Europos žaidynės buvo vienas iš sezono prioritetų, todėl pasirengimas, galima sakyti, vyko nuo vasario mėnesio. Pasaulio taurės etapai leido mums pamatyti visas klaidas, suteikė laiko jas pataisyti. Daug dėmesio skyrėme techninėms rungtims. Tikslai? Tik aukščiausi! Visada važiuojame laimėti varžybas. Anksčiau galvodavome apie dešimtuką, penketuką, tačiau atėjo laikas, kuomet reikia galvoti tik apie aukštas vietas. Nepamirškime, kad Europos žaidynėse bus dalijami olimpiniai kelialapiai šaliai. Būtų smagu nudžiuginti sporto mylėtojus ir šiuolaikinės penkiakovės bendruomenę“.

Šiuolaikinės penkiakovės varžybos Europos žaidynėse vyks birželio 25 – liepos 1 dienomis.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!