Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
27 Spalis 2022

„Nesitikėjau, kad taip seksis“, – nusišypsojo penkiakovininkas Titas Puronas, kuris po tarptautinių „Baltic Cup“ varžybų rankose spaudė net dvi laimėtojo taures. Geriausius rezultatus kaunietis pademonstravo tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų amžiaus grupėse.

T.Puronas pabrėžė, kad varžybose nė kiek nesijaudino, nes galvoje sukosi ir kiti reikalai – daugelis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės sportininkų bei trenerių dalyvavo teisėjų mokymuose, kuriuos vedė lektorius lektorius Andrea Dell‘Amore'as.

„Likau patenkintas rezultatais varžybose. Beveik visose rungtyse jie džiugino, – sakė T.Puronas. – Ypatingai džiaugiuosi savo pasirodymu fechtavimo rungtyje. Plaukime rezultatas nebuvo įspūdingas, tačiau ir stipraus pasirengimo nebuvo. „Laser Run“ rungtyje visada galima norėti geresnio šaudymo, bet viską vertinu gerai“.

Plaukimo rungtyje T.Puronas surinko 280 taškus, fechtavime – 274, „Laser Run“ – 699, o jojime klaidų nepadarė (300 taškų).

U22 amžiaus grupėje tarp vaikinų sidabrą iškovojo ukrainietis Bogdanas Sorochukas, bronza atiteko Vladyslavui Chekanui. Merginų auksą šioje amžiaus grupėje iškovoje estė Johanna Maria Jogisu, sidabrą – Elzbieta Adomaitytė, bronzą – Medėja Gineitytė.

Tarp vyrų sidabras atiteko ukrainiečiui Oleksandrui Tovkai, bronza – švedui Danieliui Steinbockui. Moterų auksu pasipuošė švedė Marlena Jawaid, sidabras atiteko J.M.Jogisu, bronza – E.Adomaitytei.

Aukso medalį bei taurę U19 amžiaus grupėje tarp merginų iškovojo ukrainietė Olha Lytvynenko, sidabrą iškovojo Anastasija Chafizova, o bronza džiaugėsi Tėja Pakinkytė.

Devyniolikmečių vaikinų auksas atiteko Lukui Gaudiešiui, sidabras – egiptiečiui Mohamedui Siefui, bronza – Džastinui Jasiulevičiui.

„Labai džiaugiuosi, nes treniruočių dėl ligos nebuvo daug, – sakė L.Gaudiešius. – Tikiuosi, kad ši pergalė simbolizuos gerą naują pradžią. Šįkart puikiai sekėsi bėgimo rungtyje. Buvau tam nusiteikęs, buvau pasirengęs psichologiškai. Manau, kad stipriausiai pasirodžiau būtent bėgimo rungtyje. Anksčiau trukdydavo psichologinės problemos, nes bėgimas man būdavo pats juodžiausias darbas. Sugebėjau viską apversti. Pradėjau mėgti bėgimą“.

U17 amžiaus grupėje tarp vaikinų aukso medalį iškovojo latvis Kaspars Jubelis, sidabras atiteko ukrainiečiui Dmytro Jekimov, o bronza pasipuošė Lukas Cikanavičius.

Tarp septyniolikmečių merginų triumfavo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, sidabrą iškovojo Emilija Ulinauskaitė, bronza atiteko Anastasijai Kančytei. Plaukimo rungtyje G.Gudelytė-Gudelevičiūtė buvo antra (269 taškai), tačiau greičiausia „Laser Run“ trasoje (524 taškai).

„Džiaugiuosi savo rezultatais, – po apdovanojimų sakė G.Gudelytė-Gudelevičiūtė. – Nebuvo specialiai ruoštasi šioms varžyboms, bet visas sezono dėsningumas džiugina. Taurė? Dar viena „šypsenėlė“ mano apdovanojimų lentynoje. Spėjau pasimėgauti varžybomis. O tai yra svarbiausia. Kas toliau? Lauksiu naujo sezono pradžios“.

Tarp penkiolikmečių merginų auksą iškovojo Estijos jaunoji sportininkė Mary Moosus, sidabrą iškovojo Agnė Ralytė, bronza atiteko Medai Ramanauskaitei. U15 vaikinų amžiaus grupėje auksas atiteko Liutaurui Valeikai, sidabrą iškovojo ukrainietis Maksymas Hrynas, bronzą – Justinas Urba.

U13 amžiaus grupės merginų auksas sublizgo Saulės Skurvydaitės rankose, sidabrą iškovojo Gabrielė Ūkanytė, bronzą – Barbora Bigenytė. Vaikinų auksu džiaugėsi Simas Pečiulis, sidabrą iškovojo Mykolas Kimbaras, bronzą – Jonas Viliušis.

09 Spalis 2022

„Esu labai patenkinta, nes man dar kartą pavyko iškovoti medalį pasaulio jaunimo čempionate. Taip, esu labai patenkinta, bet...“ – nutęsė bronzos medaliu planetos jaunimo (U22) šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse (Lenkijoje) pasipuošusi Elzbieta Adomaitytė.

„Su tokiu geru rezultatu fechtavimo rungtyje, su stipriu „Laser run'u“, su visa patirtimi, kurią turiu...Taip viską gerai pradėjus tikrai galėjau su savimi susitvarkyti ir geriau sušaudyti, – po apdovanojimų ceremonijos atviravo E.Adomaitytė. – Nesusitvarkiau, nesušaudžiau – čia yra mano klaida. Aš pykstu tik ant savęs. Kitos merginos buvo geresnės šaudyme, susitvarkė su nervais ir laimėjo. Tai yra mano problema ir aš pykstu tik ant savęs. Nesu nelaiminga, esu pikta ant savęs, kad nepadariau visko, ką moku. Sutrukdė nerimas ir jaudulys“.

Finale dvidešimtmetė lietuvė fechtavimo ir plaukimo rungtyse surinko po 254 taškus, jojime – 293, o „Laser Run“ – 583 taškus. Iš viso Luko Kontrimavičiaus treniruojama sportininkė surinko 1384 taškus. Čempione tapo prancūzė Rebecca Castaudi (1393), sidabrą iškovojo vengrė Rita Erdos (1387).

Sportininkė prisipažino, kad nerimas kišo koją ir pusfinalyje.

„Pusfinalyje buvau visiškai palaida – įbėgdavau į šaudymą be jokių užduočių, tiesiog išdegusi akis. Panika, nerimas, jaudulys, drebulys, – pabrėžė E.Adomaitytė. – Finale aš jau turėjau planą, nes per laisvą dieną pasitreniravome, sudėliojome visus akcentus, radau savo užduotis. Stovėdama prie starto linijos žinojau, ką turiu daryti, tačiau vėl pajaučiau didelį jaudulį, kad man vėl gali nutikti tai, kas trukdė pusfinalyje. Turėjau planą, tačiau... Matyt, pusfinalis sukėlė nemažą šoką, panika užsilaikė. Finale sušaudžiau geriau, bet tikrai ne taip gerai, kaip galiu“.

Vaikinų finale penktą vietą užėmęs Titas Puronas džiaugėsi savo pasirodymu: „Vienas geriausių startų, kokį esu turėjęs savo karjeroje“.

Pirmenybių finale trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis fechtavimo rungtyje surinko 242, plaukime 283, jojime 300, o „Laser Run“ rungtyje – 673 taškus. Iš viso lietuvis surinko 1498 taškus. Čempionu tapo vengras Mihaly Koleszaras (1516), sidabrą iškovojo egiptietis Mohamedas Elgendy (1512), bronza atiteko prancūzui Leo Boriesui (1504).

„Fechtavime sekėsi labai gerai – buvau tarp lyderių, nors galima būtų rasti, prie ko prikibti. Tarkime, paskutinis dūris buvo mano, bet sugedo mano laidas, nesuveikė, – šypsojosi T.Puronas. – Tai penkios sekundės, kurios, atrodo, galėjo lemti medalį. Žinoma, negalima taip skaičiuoti, gal būčiau geriau sufechtavęs, bet būčiau prasčiau pasirodęs jojimo rungtyje – skaičiuok neskaičiavęs. Buvo aišku, kad kiek pakrisiu lentelėje po plaukimo rungties“.

Tačiau sportininką tikrai nustebino varžovai – lietuvis nesitikėjo dar vienos pozicijos prarasti „Laser Run“ rungtyje.

„Žinojau, kad visi bėgs labai stipriai, kad bus sunku. Todėl džiaugiuosi, kad dar labiau nesmuktelėjau. Šiandien džiaugiuosi savo šaudymu. Man patiko. Plaukimas? Ką su juo daryti? Turbūt, reikia daugiau laiko praleisti baseine, – nusijuokė T.Puronas. – Spėju, plaukimas niekada nebus mano stiprioji pusė, bet tobulėju ir, tikiu, dar tikrai tobulėsiu“.

Pirmenybėse dalyvavo penki Lietuvos penkiakovininkai: šešiolikmetei Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei, septyniolikmečiui Nojui Chmieliauskui bei Pauliui Vagnoriui nepavyko įveikti kvalifikacijos barjero.

Priminsime, kad pirmenybių duris lietuvaičiai atvėrė taip pat skambiai: T.Puronas ir P.Vagnorius iškovojo sidabro medalius vaikinų estafetėse. Paskutinę pasaulio čempionato dieną T.Puronas su E.Adomaitytė iškovojo bronzą mišriose estafetėse.

03 Spalis 2022

Kaune įvyko Lietuvos „UIPM Global Laser Run City Tour“ IV-asis etapas, po kurio paaiškėjo pajėgiausi šalies kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties atstovai.

Nuo gegužės mėnesio skirtingų amžiaus grupių sportininkai varžėsi keturiuose „UIPM Global Laser Run City Tour“ etapuose, vykusiuose Telšiuose, Šiauliuose, Vilniuje bei Kaune.

Paskutiniame taurės varžybų etape intrigos skraistė gaubė vaikinų U19 amžiaus grupės turnyrinę lentelę. Po finišo paaiškėjo, kad taurę iškovojo kaunietis Ugnius Kabelinskas, surinkęs 42 įskaitinius taškus. Antrą vietą reitingo lentelėje užėmė Jonas Kalaminskas (39 taškai), trečią – Džastinas Jasiulevičius (38).

„Spaudžiu taurę savo rankose labiau dėl savo varžovų klaidų, o ne dėl savo puikių rezultatų, – sakė trijuose etapuose antras vietas užėmęs U.Kabelinskas. – Mano rezultatas buvo stabiliausias. Ko pritrūkdavo iki pirmosios vietos? Gal stresas pakišdavo koją? Kartais norėdavosi sušaudyti kuo greičiau, nors puikiai žinau, kad reikia galvoti ne apie greitį, o apie techniką. Kitais metais varžysiuosi jau su jaunimo amžiaus grupės vaikinais, todėl atsakomybės ginti čempiono titulo neteks nešti. Reikės varžytis su vyresniais – tai bus puiki patirtis ir šaunus iššūkis“.

Merginų iki devyniolikos metų amžiaus grupėje iškovota taure džiaugėsi Tėja Pakinkytė (45 taškai), antrą vietą reitingo lentelėje užėmė Ūla Andrejevaitė (43), trečią – Patricija Gudlevičiūtė (38).

„Nepasakyčiau, kad buvo labai lengva, – sakė tris „UIPM Global Laser Run City Tour“ etapus laimėjusi T.Pakinkytė. – Buvo labai smagu dalyvauti visuose etapuose, dar smagiau buvo savo sporto šaką pristatyti žmonėms, kurie pasiryžo dalyvauti ir išbandyti. Kiekvienas turas atnešdavo labai geras emocijas. Kitais metais lauks nauji tikslai, nes keisis mano amžiaus grupė. Žinoma, iš savęs norėsiu dar geresnių rezultatų“.

Ketvirtajame taurės etape T.Pakinkytei trasoje teko varžytis su olimpiete Gintare Venčkauskaite, kuriai tai buvo pirmosios oficialios varžybos po metų pertraukos.

„Pamenu, prieš startą dar svarsčiau, ką reiktų daryti – ar pirmą atkarpą bėgti greičiau, ar lėčiau. Ir tuoj pat prisiminiau, kad bėgs ir Gintarė. Nusprendžiau, kad pirmus 300 metrų laikysiuosi už Gintarės, o po to jau žiūrėsiu, kaip seksis. Tikslas buvo pirmuosius 300 metrų nubėgti su ja, o po to kuo geriau sušaudyti, kad greičiau išbėgčiau iš šaudyklos... Panašiai ir buvo. Smagu bėgti su žmogumi, kuris gali tave „patempti“, – nusijuokė T.Pakinkytė.

G.Venčkauskaitė po varžybų prisipažino, kad prieš startą tikrai netrūko jaudulio.

„Likus vos porai dienų iki varžybų prabėgau kelias atkarpas, supratau, kaip smagu vėl bėgti greitai, – sakė Tokijo olimpinėse žaidynėse 7-ą vietą užėmusi penkiakovininkė. – O dabar prabėgau ir burnoje jaučiu metalo skonį, kuris reiškia, kad viskas buvo gerai. Buvo labai smagu vėl pajausti tą varžybinį adrenaliną. Tikrai jaudinausi, kol atvykau į varžybų vietą, o vėliau apšilau, susidėliojau visas mintis ir viskas buvo labai gerai“.

Pergalė moterų IV-ajame Lietuvos „UIPM Global Laser Run City Tour“ etape leido G.Venčkauskaitei užimti trečią vietą reitingo lentelėje. Jos viršūnėje – 44 taškus surinkusi Vilma Juchnevičiūtė.

Visus rezultatus galite surasti svetainėje www.laserrun.lt (etapų rezultatai, turnyrinė lentelė).

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!