Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
31 Liepa 2022

Aleksandrijoje (Egipte) baigėsi pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, kuriame dalyvavo penki Lietuvos atletai.

Dvidešimtmetis Titas Puronas pirmenybėse pasiekė pusfinalio etapą, tačiau patekti į varžybų finalą nepavyko. Pusfinalyje lietuvis fechtavimo rungtyje surinko 221, plaukimo – 284, o „Laser Run“ – 650 taškų. Iš viso lietuvio sąskaitoje – 1155 taškai. Deja, šio rezultato nepakako atverti finalo duris. Galutinė T.Purono pozicija pasaulio pirmenybėse – 24 vieta.

Pasaulio čempionu tapo britas Josephas Choongas (finale – 1514 taškų), sidabras atiteko egiptiečiui Mohamedui Elgendy (1512), bronza – vengrui Balazsui Szepui (1507).

Moterų pusfinalyje dėl vietos finale varžėsi net trys lietuvaitės. Elzbieta Adomaitytė pusfinalio fechtavimo rungtyje surinko 210, plaukimo – 248, „Laser Run“ – 590 taškų. Iš viso E.Adomaitytė pusfinalyje surinko 1048 taškus. Galutinė dvidešimtmetės pozicija pasaulio pirmenybėse – 28-a vieta.

Aurelija Tamašauskaitė į pusfinalio kraitį fechtavimo rungtyje surinko 194 taškus, plaukimo – 255, „Laser Run“- 600 taškų. Iš viso 26-ų sportininkės sąskaitoje pusfinalyje – 1049 taškai, kurie leido pasaulio čempionate užimt 27-ą vietą.

Geriausiai pusfinalyje pasirodyti pavyko Ievai Serapinaitei – surinkta 1053 taškai (fechtavimas – 210, plaukimas – 288, „Laser Run“ – 555 taškai). Galutinė 27-ų sportininkės pozicija pirmenybėse – 24-a vieta.

Pasaulio čempionate tapo italė Elena Micheli (finale – 1416 taškų), sidabru džiaugėsi vengrė Michelle Gulyas (1412), bronza – turkė Ilke Ozyuksel (1405 taškai).

Aštuoniolikmetė Medėja Gineitytė individualiose varžybose neperžengė kvalifikacijos barjero (fechtavimas – 200, plaukimas – 272, „Laser Run“ – 474 taškai) ir pasaulio pirmenybėse užėmė 68-ą vietą.

Moterų estafečių varžybose startavusios M.Gineitytė ir A.Tamašauskaitė užėmė 8-ą vietą (1215 taškų). Čempionėmis tapo Egipto sportininkės Amira Kandil ir Haydy Morsy (1298 taškai), sidabras atiteko meksikietėms, bronza – korėjietėms.

Mišrių estafečių varžybose T.Puronas ir I.Serapinaitė užėmė 17-ą vietą (997 taškai: fechtavimas – 219, plaukimas – 313, jojimas – 0, „Laser Run“ – 465). Čempionais tapo Korėjos atletai Sunwoo Kim ir Woongtae Jun (1393 taškai), sidabrą iškovojo britai, bronza atiteko turkams.

24 Liepa 2022

„Norėčiau pademonstruoti geriausią savęs versiją. Esu tam pasirengusi ir nusiteikusi“, – net nebandė slėpti penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, išvykusi į Egipte šiandien prasidedantį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatą.

„O kaip bus, pamatysime, – nusijuokė 27-ų sportininkė. – Kaip sakoma, treniruotėje ark ir mirk, o varžybose mėgaukis ir viskas bus OK. Todėl ir aš varžybose stengiuosi mėgautis ir parodyti, ką tai dienai sugebu geriausiai. Į pasaulio čempionatą keliauju visai neblogai nusiteikusi. Pasirengimas buvo geras, tikslingas, gal tik kiek karšto oro Vilniuje trūko, kad galėtume treniruotis Egipto sąlygomis. Tačiau visas darbas buvo padarytas, todėl tikimės geriausio. Visi akcentai buvo dėliojami ties bėgimu ir fechtavimu, nes man šios rungtys yra labai reikalingos, svarbios. Jų dėka galiu kovoti dėl aukščiausio rezultato“.

Pasaulio čempionatas vyks Aleksandrijoje (Egiptas) liepos 24-31 dienomis. Į pirmenybes išvyko penki sportininkai, lydimi trenerių Pauliaus Aleksandravičiaus, Artūro Kalinino, Luko Kontrimavičiaus, Vytauto Poznanskio bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinio sekretoriaus Justino Kinderio. Savo jėgas čempionate išmėgins I.Serapinaitė, Aurelija Tamašauskaitė, Elzbieta Adomaitytė, Medėja Gineitytė ir Titas Puronas.

26-ų A.Tamašauskaitė prieš čempionatą prisipažino, kad nuotaika – kovinga. „Todėl tikiuosi parodyti kuo geresnius rezultatus, – sakė sportininkė. – Pasirengimas vyko įprastai, likus kelioms savaitėms iki varžybų buvo įvairios užduotys, atkarpos, kurios padėjo organizmą „privesti“ prie varžybinės būsenos“.

A.Tamašauskatė ir M.Gineitytė startuos ir moterų estafetėse. „Prieš startą visada yra šioks toks jauduliukas, o šįkart tai nebus bet kokios varžybos, tai – pasaulio čempionatas. Tikiu, kad tikrai jausiu tą sveiką jauduliuką, kuris varžybose tik padeda, – sakė A.Tamašauskaitė. – Svarbiausia prieš varžybas neperstresuoti, nes tuomet galima perdegti ir neišpildyti visų savo lūkesčių. Pati niekada negalvoju apie rezultatą, tiesiog darau tai, ką moku geriausiai. Norėčiau sustartuoti kuo geriau ir pasigerinti savo asmeninius rekordus. Jei pavyks tai padaryti, bus ir geras rezultatas“.

Su nekantrumu starto pasaulio čempionato laukia ir dvidešimtmetis Titas Puronas. „Tai – pirmosios man tokio aukšto lygio varžybos, todėl laukiu. Labai smalsu ir įdomu, kaip seksis, – sakė penkiakovininkas. – Prieš pirmenybes treniravausi Lenkijoje organizuotoje stovykloje, kurioje galėjau fechtuoti su varžybose dalyvausiančiais vokiečiais, ukrainiečiais, lenkais. Tai buvo svarbiausia mano repeticija, nes būtent fechtavimas skirtis pasaulio čempionate nuo jaunimo lygio varžybų. Noriu padaryti viską, ką galiu. Taip pat tikiuosi pasisemti kuo daugiau patirties, kad kuo greičiau įsitvirtinčiau tarp suaugusiųjų“.

Kaupti patirtį bus sudarytos idealios sąlygos – T.Puronas su I.Serapinaitė startuos ir mišriose estafetėse.

Pagal čempionato grafiką moterų estafetės vyks liepos 25 dieną, vyrų bei moterų finalai – liepos 30 dieną, o mišrios estafetes – liepos 31 dieną. Vyrų bei moterų finalus tiesiogiai transliuos SPORT1.

14 Liepa 2022

„Fechtavime jau buvau „pagavęs nervą“, nes sekė ilgoka pralaimėjimų serija, bet sugebėjau atsitiesti. „Laser Run“ ir plaukimo rungtyse pagerinau savo asmeninius rekordus, todėl galiu sakyti, kad sekėsi tikrai gerai“, – nusišypsojo Europos U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate septintą vietą individualiose varžybose užėmęs ir komandinėje įskaitoje sidabrą Lietuvai padėjęs iškovoti Ugnius Kabelinskas.

Krokuvoje vykstančiame Europos U17 bei U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate dvyniolikmečių amžiaus grupėje besivaržę U.Kabelinskas (treneris Paulius Aleksandravičius), Nojus Chmieliauskas (treneris Tomas Makarovas) ir Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas) komandinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalius. Trise vaikinai surinko 3574 taškus. Aukso medaliai atiteko Prancūzijos trijulei Etienne Clergeau, Diego Lavillat ir Florent Schoenas (3641 taškai), bronza – jauniesiems italams (3573 taškai).

Pirmenybių finale U.Kabelinskas užėmė 7-ą vietą (1206 taškai), N.Chmieliauskas buvo vienuoliktas (1190 taškų), L.Gaudiešius – 15-as (1178 taškai), o Džastinas Jasiulevičius – 22-as (1148 taškai).

„Džiaugiuosi, kad gerai pasisekė fechtavimo rungtyje, suplaukti nepavyko... Net nežinau, kodėl. O bėgimas? Šiandien buvo tikrai sunku, – po apdovanojimų ceremonijos prisipažino N.Chmieliauskas. – Norėjau patekti į TOP-8, bet ir vienuolikta vieta džiaugiuosi“.

U.Kabelinskas teigė, kad medaliai komandinėje įskaitoje parodo, kad lietuviai yra tikrai stiprūs šiuolaikinėje penkiakovėje.

„Tai parodo, kad galime su kitais kautis ir dėl komandinio prizo, ne tik individualiai. Medalis – įrodymas, kad esame stipri komanda“, – sakė U.Kabelinskas.

Priminsime, kad sidabro medalius vaikinų estefetėse jau kiek anksčiau iškovojo L.Gaudiešius ir Dž.Jasiulevičius. Treti tuomet finišavo U.Kabelinskas ir N.Chmieliauskas, tačiau pagal varžybų taisykles ant apdovanojimų pakylos lipti galėjo tik viena nacionalinė komanda.

Jaunieji sportininkai teigė, kad ilgų atostogų po Europos pirmenybių treneriai tikrai neišleis. Jau po savaitės bus pradėtas pasirengimas rugsėjį Italijoje vyksiančiam pasaulio U19 čempionatui.

Krokuvoje vykusių pirmenybių U19 merginų finale Tėja Pakinkytė užėmė 27-ą vietą, Patricija Gudlevičiūtė buvo 35-a. Auksą tarp devyniolikmečių merginų iškovojo čekė Lucie Hlavackova, sidabru džiaugėsi britė Gabrielle Holland, o bronza atiteko lenkei Katažynai Debskai.

Devyniolikmečių mišrių estafečių varžybose T.Pakinkytė ir U.Kabelinskas užėmė šeštą vietą. Čia triumfavo Čekijos tamdemas L.Hlavackova ir Stepanas Surma.

Merginų U17 amžiaus grupės finale Neda Doroševaitė užėmė 15-ą, o Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė 16-ą vietą, Emilija Ulinauskaitė į finalą nepateko. Aukso medaliu tarp septyniolikmečių merginų džiaugėsi vengrė Emma Meszaros, sidabrą iškovojo jos tautietė Linda Haraszin, o bronza atiteko Turkijos jaunajai sportininkei Edai Ozrodop. Merginų estafetėse lietuvaitės (N.Doroševeitė ir G.Gudelytė-Gudelevičiūtė) užėmė 10-ą vietą.

Tarp septyniolikmečių vaikinų Simas Bucevičius ir Danielius Judokas į finalą neprasibrovė. Čia aukso medalį iškovojo prancūzas Karlas Furfereris, sidabrą – Mathisas Issaka Ide Large'as, bronza atiteko lenkui Bartošui Szmytke.

09 Liepa 2022

„Laser Run“ rungties pradžia buvo ganėtinai sklandi ir lengva, bet suvėliau antrą šaudymą“, – prisipažino Krokuvoje (Lenkija) vykstančiame Europos U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate vaikinų estafetėse kartu su Džastinu Jasiulevičiumi sidabro medalį iškovojęs Lukas Gaudiešius.

„Vėliau pabandžiau padaryti gerą sprintą, bet plano įgyvendinti nepavyko“, – truktelėjo pečiais Artūro Kalinino auklėtinis.

Fechtavimo rungtyje vaikinai surinko 261, plaukime – 328 taškus. Prie „Laser Run“ rungties starto linijos lietuvaičiai stojo pirmi, tačiau čia juos aplenkė prancūzai Diego Lavillat ir Etienne'as Clergeau.

„Labai džiaugiuosi medaliu, bet... Tikėjausi aukso, bet ir sidabras dabar atrodo visai gerai“, – sakė L.Gaudiešius.

Dž.Jasiulevičius prisipažino tikėjęs, kad prancūzas, su kuriuo teko varžytis trasoje, spurtuos. „Žinojau, kad nebus lengva, nes abu Prancūzijos vaikinai puikiai bėga. Tai buvo padaryta labai protingai – bėgdamas su „startukais“ jis atsiplėšė nuo manęs savo stichijoje, ant žolės“.

Jaunasis sportininkas neslėpė, kad tai yra pirmasis jo tokios svarbos medalis tarptautinėse varžybose. „Tai – svarbus medalis mano karjeroje, todėl šiandien aš laimingas. Neapsakomai“, – teigė Dž.Jasiulevičius.

Antroji Lietuvos komanda – Nojus Chmieliauskas (treneris Tomas Makarovas) ir Ugnius Kabelinskas (treneris Paulius Aleksandravičius) – finišavo treti, nors „Laser Run“ rungtyje startavo dešimti. Lietuviai tapo greičiausiai trasą įveikusia komanda – 11:48,33.

Tačiau pagal varžybų taisykles medaliai gali būti įteikiami tik vienai nacionalinei komandai, todėl bronza atiteko Graikijos tandemui Filippos Sechidis ir Dimitri Drazinos.

„Jausmas keistas... Finiše buvome labai laimingi, bet vėliau nosis kiek žemyn nuleidome, – šypsojosi N.Chmieliauskas po apdovanojimų ceremonijos. – Džiaugiamės už rezultatus, už puikų pasirodymą. O dar smagiau yra džiaugtis už Luką ir Džastiną“.

Priminsime, kad Krokuvoje liepos 8-14 dienomis vyksta Europos U17, U19 šiuolaikinės penkiakovės pirmenybės.

Varžybų grafiką bei rezultatus galite sekti ČIA: https://www.u19u17krakow2022european.pl/

 

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd