Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
25 Rugsėjis 2022

„Reikia bėgti greitai, tačiau to neužtenka, – nusišypsojo penkiakovininkas Titas Puronas, pasaulio „Laser Run“ čempionate iškovojęs sidabro medalį. – Viskas sprendžiasi šaudyme – jei išlaikai šaltus nervus visose serijose, šansai laimėti tampa dideli“.

Atrodo, šaltus nervus išlaikyti pavyko visiems Lietuvos rinktinės nariams, vykusiems į Lisabonoje vykusias pirmenybes: T. Puronas tarp suaugusiųjų sublizgo sidabru (rezultatas finale – 10:37.03), Paulius Vagnorius (10:41.00) iškovojo bronzą, Ugnius Kabelinskas (10:51.08) užėmė penktą vietą. Puikūs individualūs lietuvių rezultatai leido pasipuošti aukso medaliais komandinėje čempionato įskaitoje.

„Laimėti visada smagu, – sakė T. Puronas. – Labiausiai džiaugiuosi, kad turėjome tokią stiprią komandą. Žinojau, kad esame stiprūs, tačiau prieš čempionatą neskubėjau per anksti kabinti medalių. Nors bėgimas yra mano stiprioji pusė, stengiausi susikaupti šaudymui. Tačiau planas nelabai pavyko, dariau tikrai nemažai klaidų ir viskas toli gražu nebuvo kaip per sviestą“.

Bronzos medalį iškovojęs P. Vagnorius po apdovanojimų ceremonijos prisipažino, kad tokio gero rezultato nesitikėjo.

„Galvojau apie šaudymą, mintys tik ir sukosi apie jį, – nusijuokė P. Vagnorius. – Į čempionatą važiavome dėl patirties, patobulinti šaudymo įgūdžius. Pakankamai geri rezultatai šaudyme tapo puikia motyvacija bėgti dar greičiau. Trasa buvo pakankamai slidi, posūkiuose buvo lengva suklupti, bet to į galvą visiškai neėmiau, dariau tai, ką turėjau daryti“.

Aukso medalį tarp suaugusiųjų iškovojo lenkas Lukaszas Gutkowskis (10:25.01).

Amžiaus grupėje iki 22 metų sidabro medalį iškovojęs Danielius Jevensaper (10:39.01) prisipažino kėlęs sau tikslą patekti tarp stipriausių aštuonių atletų.

„Kai sužinojau, kad dalyvausiu ne U19, o U22 amžiaus grupės lenktynėse, šiek tiek išsigandau ir visai nieko nebesitikėjau, – pasakojo D. Jevensaper – Dabar tikiu, kad rezultatą nulėmė nuolatinės bėgimo ir šaudymo treniruotės bei susikaupimas. „Laser run“ rungtyje svarbiausia susikaupti šaudyme ir nežiūrėti į kitų sportininkų taikinius. Jei sušaudysi prastai, reikės „atidirbti“ bėgime... Tačiau be nuolatinių treniruočių gerai nesubėgsi. Šis medalis skatina toliau dirbti ir nepasiduoti. Praėjęs sezonas man buvo ganėtinai sunkus: šaudymas – nepastovus, visad sukildavo jaudulys. Antra vieta pasaulio čempionate suteikė pasitikėjimo savimi. Tikiuosi, kad šį sezoną šaudysiu tikrai geriau“.

Tarp U22 vaikinų 6-ą vietą užėmė Jonas Kalaminskas (11:18.00). Auksą iškovojo portugalas Duarte Taleigo (10:22.01), bronza atiteko prancūzui Camille Birot.

Primename, kad „Laser run“ (kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis) – viena dinamiškiausių ir įdomiausių šiuolaikinės penkiakovės rungčių. Skirtingos amžiaus grupės bėga skirtingas distancijas ir šaudo skirtingą kiekį serijų. Suaugusiųjų bei U22 amžiaus grupės varžybų formatas – 5x300 m bėgimas, 4×5 taiklūs šūviai iš 10 m.

Spalio 1 dieną Kaune vyks IV-asis Lietuvos „Global Laser Run City Tour“ etapas, po kurio paaiškės šalies geriausieji. Daugiau informacijos apie „Laser run“ – www.laserrun.lt.

20 Rugsėjis 2022

„Netikėta pergalė, – nusijuokė penkiakovininkė Ūla Andrejevaitė, po pergalės III-ajame „UIPM Global Laser Run City Tour“ varžybų etape tarp devyniolikmečių merginų. – Nesitikėjau, nes nebuvo ir stipraus pasirengimo prieš varžybas“.

Vilniuje vykusiame III-ajame „Laser Run“ varžybų etape tarp devyniolikmečių merginų sidabrą iškovojo Tėja Pakinkytė, bronza atiteko Urtei Kliknaitei.

Pasak Ū.Andrejevaitės, „Laser Run“ – tai rungtis, kurioje svarbiausia įveikti startinį jaudulį.

„Nes jei tik pradedu jaudintis, pradeda drebėti rankos, negaliu pataikyti į taikinį, – prisipažino Ū.Andrejevaitė. – Svarbiausia – nugalėti jaudulį, nežiūrėti į varžovių taikinius, kas tikrai dar pasitaiko kartais. Strategija? Reikia viską gerai įvertinti, suprasti savijautą – jei gali, spaudi bėgime iš visų jėgų“.

Po trijų „Laser Run“ etapų tarp U19 merginų turnyrinėje lentelėje pirmauja T.Pakinkytė, surinkusi 44 taškus, antroje pozicijoje rikiuojasi Ū.Andrejevaitė (42), trečioje – Patricija Gudlevičiūtė (27).

„Tėja laimėjo pirmuosius du „Laser Run“ etapus, todėl stojant prie starto linijos yra juntamas šioks toks spaudimas, – nusijuokė Ū.Andrejevaitė. – Su Tėja dažnai tenka konkuruoti, nes kartu treniruojamės, esame vienmetės. Galbūt, mano pergalė trečiajame etape yra kiek netikėta. Aš žinau, kad Tėja yra labai stipri šioje rungtyje, o man dar tikrai yra, kur patobulėti“.

Vaikinų U19 lenktynes III-ajame etape laimėjo Kajus Marozas, kuris nedalyvavo pirmuose „Laser Run“ etapuose. Sidabro medalį ant krūtinės užsikabino Džastinas Jasiulevičius, bronza atiteko Jonui Kalaminskui.

„Vasarą paskyriau poilsiui, treniruotės buvo ganėtinai specifinės, o mano kojos visuomet buvo galingos – daugiau galios, mažiau ištvermės, – nusijuokė K.Marozas po pergalės. – Nesitikėjau, kad viskas taip puikiai susiklostys. Iš šaudymo nieko nesitikėjau, bet, pasirodo, stiprios psichologijos reikalaujančiose rungtyse, gali gerai sektis, kuomet dėl to nesijaudini. Pergalė – puiki motyvacija sugrįžti į trasą“.

Turnyrinėje lentelėje tarp devyniolikmečių vaikinų pirmauja J.Kalaminskas (39 taškai), antroje pozicijoje – D.Jasiulevičius (34), trečioje –
Danielius Jevensaper (29).

Priminsime, kad dėl „Laser Run“ šalies čempionų titulų dalyviai varžosi įvairiose amžiaus grupėse, o paskutinysis etapas – jau spalio 1 dieną Kaune.

Daugiau informacijos, rezultatus bei registracijos formą rasite www.laserrun.lt.

18 Rugsėjis 2022

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Ieva Serapinaitė, Aurelija Tamašauskaitė ir Elzbieta Adomaitytė komandinėje įskaitoje iškovojo bronzos medalius!

I. Serapinaitė į komandos kraitį papildė 1376 taškais, E. Adomaitytė – 1050, o A. Tamašaukaitė – 1033 taškais. Sumoje lietuvės sukaupė 3459 taškus. Čempionėmis komandinėje įskaitoje tapo britės Charlie Follett, Joanna Muir ir Kate French (4185), sidabras atiteko vengrėms (4102).

„Manau, rezultatai – visai neblogi, vertinant faktą, kad tai yra sezono pabaiga, – sakė I. Serapinaitė po apdovanojimų ceremonijos. – O sezonas tikrai buvo ilgas. Dabar tikrai galiu pasakyti, kad jis pranoko lūkesčius. Labai džiaugiuosi savo rezultatais, nors visada namo yra smagiau grįžti su medaliu iš individualių varžybų“.

Individualių varžybų finale sekmadienį I. Serapinaitė užėmė ketvirtą vietą.

Fechtavimo rungtyje lietuvė surinko 232 (5-as rezultatas), plaukime 272 (4-as rezultatas) taškus, „švariai“ prajojo (300 taškų), o „Laser Run“ rungtyje pridėjo 572 taškus. Iš viso I.Serapinaitė surinko 1376 taškus. Europos čempione tapo britė C. Follett (1422 taškai), sidabrą iškovojo J. Muir (1393 taškai), bronza atiteko vengrei Michelle Gulyas (1383 taškai).

E. Adomaitytė finale užėmė 17-ą vietą (fechtavimas – 197, plaukimas – 243, jojimas – 0, „Laser Run“ – 610 taškai).

„Tačiau nepergyvename, su Elze namo keliaujame su dviem medaliais, – nusišypsojo I. Serapinaitė. – Todėl manau, kad varžybose tikrai nusisekė.

Priminsime, kad Europos čempionato pradžioje I. Serapinaitė ir E. Adomaitytė iškovojo aukso medalius moterų estafetėse.

„O aš esu laiminga, nes prasibroviau į pirmąjį savo finalą suaugusiųjų varžybose, – teigė E. Adomaitytė. – Aišku, jojimo rungtyje gauti nulį nėra pats fainiausias jausmas, bet kovojau iki galo ir komandinėje įskaitoje mums pavyko išplėšti medalį. Tikrai esu patenkinta pora medalių, pranokau savo pačios lūkesčius“.

A. Tamašauskaitė individualias varžybas Europos čempionate baigė po pusfinalio.

Pirmenybių vyrų pusfinalyje savo pasirodymą baigė ir Titas Puronas, o Paulius Vagnorius, deja, neperkopė kvalifikacijos barjero.

13 Rugsėjis 2022

„Atrodo, kad šiandien tikrai buvo mūsų diena! Nuo pat pradžių viskas labai sklandžiai sekėsi: fechtavime – be nervų, užtikrintai, plaukime – ramybė“, – sakė tik nuo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato prizininkų pakylos nužengusi Elzbieta Adomaitytė, antradienį kartu su Ieva Serapinaite iškovojusi moterų estafečių aukso medalius.

Vengrijoje vykstančio Europos čempionato moterų estafetėse lietuvės fechtavimo rungtyje surinko 264 taškus, plaukime – 291 tašką, jojimo rungtyje nebuvo padaryta klaidų (300 taškų), o „Laser Run“ rungtį merginos pradėjo turėdamos net 28 sekundžių pranašumą. Iš viso lietuvės surinko 1342 taškus.

Sidabro medalius iškovojo lenkės Oktawia Nowacka ir Natalia Dominiak (1335 taškai), bronza atiteko čekėms Karolinai Krenkovai ir Veronikai Novotnai (1322 taškai).

Nors atrodo, kad viskas vyko sklandžiai, tačiau be nuotykių, žinoma, nebuvo apsieita. „Jojime buvo šuolis iš trumpos distancijos, – atsiduso E.Adomaitytė. – Skridau į orą, išsiderinau iš balno, mintis galvoje tik ir sukosi, kaip išsilaikyti, nes jau buvau pakibusi ant žirgo kaklo. Tuoj kita kliūtis artėjo, o aš savo maldelę kartoju „Dieve, Dieve... Elze, nenukrisk, nes bus viskas“. Kažkaip pasikėliau, be kilpų įveikiau šeštą kliūtį, peršokau... Nežinau, kaip išsilaikiau. Sėkmė! Atrodo, kiek kitaip būtų koja pasukta ir būčiau kritusi“.

Nors ir turėjo didelę persvarą prieš „Laser Run“ rungtį, E.Adomaitytė prisipažino bėgusi kiek įmanydama greičiau.

„Gal kiek jaudinausi šaudydama, bet susitvarkiau. O ir peršalimas apie save priminė bėgant. Bet viskas dabar gerai – turime medalius, – sakė E.Adomaitytė. – Tai yra pirmasis mano medalis tarptautinėse suaugusiųjų varžybose, tai yra pirmasis mano auksas tokiose svarbiose varžybose. Todėl džiaugiuosi, kad mums viską likimas taip sklandžiai sudėjo“.

I.Serapinaitė priminė, kad su E.Adomaityte kartu sportuoja, abi merginas prižiūri treneris Lukas Kontrimavičius, todėl tiek viena, tiek kita žino, kiek daug įdėta darbo, kad dabar būtų galima džiaugtis aukso medaliais.

„Tikiu, kad komandiškumą išsiugdėme būtent treniruotėse, todėl varžybose viskas pavyko labai sklandžiai, – sakė I.Serapinaitė. – Be jokių problemų, be jokių „kabliukų“, srovių – idealus Europos čempionato startas. Tikiu, kad šiandieninis mūsų pasirodymas turėtų įkvėpti ir individualioms varžyboms. Matėme, kad galime fechtuoti, kad galime susitvarkyti su visais psichologiniais niuansais. Manau, jei tai padarėme šiandien, kodėl turėtume negalėti to pakartoti rytoj, poryt, varžybų finale? Aukso medaliai tikrai suteikia papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Juk tam ir ruošėmės – dalyvauti ir laimėti“.

Penkiakovininkė į Vengriją atvyko ginti Europos čempionės titulą, kurį iškovojo praėjusių metų liepą.

„Stengiuosi apie tai negalvoti... Bet buvau pagalvojusi, kai tik prasidėjo estafečių startai, ar žmonės aplink supranta ir galvoja apie tai, kad pernai tapau Europos čempione, – pasakojo I.Serapinaitė. – Buvo įdomu, kaip intensyviai jie stebės mano pasirodymus, ar vertina. Bet tai tebuvo trumpai šmėkštelėjusi mintis. Nes tikrai apie tai negalvoju, tiesiog stengiuosi daryti tai, ką galiu geriausiai. Šiuolaikinėje penkiakovėje labai sunku nuspėti savo būsimą rezultatą, negali paskaičiuoti, per kiek laiko turi nuplaukti, kad laimėtum aukso medalį. Čia – daug faktorių, kurie gali nulemti rezultatą, o maža klaida gali labai daug kainuoti. Neapsikraunu tokiomis mintimis – jei bus lemta, viskas bus“.

Antradienį vyko ir vyrų estafetės, kuriose varžėsi Pauliaus Vagnoriaus ir Tito Purono tandemas. Fechtavimo rungtyje lietuviai iškovojo 190 taškų, plaukime – 301, jojime – 286, o „Laser Run“ rungtyje – 543 taškus. Lietuvos sportininkai iš viso surinko 1320 taškų ir užėmė 10 vietą.

11 Rugsėjis 2022

Italijoje baigėsi pasaulio U17 ir U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos pajėgiausi jaunieji sportininkai.

Paskutinę pirmenybių dieną vaikinų U19 finale Ugnius Kabelinskas (treneris Paulius Aleksandravičius) užėmė 10 vietą. Fechtavimo rungtyje lietuvis surinko 227 taškus, plaukime – 268, „Laser Run“ rungtyje – 655 taškus. Iš viso aštuoniolikmečio kauniečio sąskaitoje finale buvo 1150 taškų. Aukso medalį iškovojo egiptietis Moutazas Mohamedas (1222 taškai), pasaulio vicečempionu džiaugėsi ukrainietis Romanas Popovas (1203 taškai), bronza atiteko Mohamedui Mohamedui iš Egipto (1189 taškai).

Į finalą nepatekęs Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas) U19 pirmenybėse užėmė 20-ą vietą, Nojus Chmieliauskas (treneris A.Kalininas) buvo 27-as, Džastinas Jasiulevičius (treneris A.Kalininas) užėmė 20-ą poziciją. Iš viso U19 pirmenybėse varžėsi 76 vaikinai iš viso pasaulio.

Merginų U19 čempionate Tėja Pakinkytė (treneris P.Aleksandravičius) užėmė 39-ą vietą.

U17 pirmenybių merginų finale startavusi Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (treneris A.Kalininas) užėmė 14 vietą (plaukimas – 260 taškų, „Laser Run“ – 519 taškų, iš viso – 779 taškai). Auksą iškovojo korėjietė Sumin Shin (797 taškai), sidabras atiteko egiptietai Ganah Elgindy, bronza – vengrei Emmai Meszaros.

Neda Doroševaitė (treneriai Tomas ir Pavelas Makarovai) pirmenybėse užėmė 24-ą vietą, Emilija Ulinauskaitė (treneris P.Aleksandravičius) buvo 43-a.

Priminsime, kad U19 pirmenybėms tik prasidėjus aukso medaliais vaikinų estafetėse sublizgo U.Kabelinskas ir N.Chmieliauskas. Pastarasis kiek vėliau ant krūtinės užsikabino sidabro medalį bandomosiose naujos penktosios disciplinos – bėgimo su kliūtimis – varžybose tarp bendraamžių.

11 Rugsėjis 2022

Lignano Sabbiadoro (Italija) vykstančiose pasaulio U17 ir U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionatuose Lietuvos rinktinės nariai išbandė naują penktąją rungtį – bėgimą su kliūtimis. Tai trečioji Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos organizuojama naujosios disciplinos bandymų sesijų.

Sidabro medalį tarp bendraamžių (U19) iškovojo Nojus Chmieliauskas (treneris Artūras Kalininas).

„Faina disciplina, – po apdovanojimų ceremonijos šypsojosi jaunasis sportininkas. – Tai buvo mano pirmasis kartas, kuomet bandžiau įveikti trasą su kliūtimis. Supratau, kad disciplina reikalauja fizinės jėgos – čia „sliekas“ būti negali. Šįkart sunkiausia buvo bėgimas į sieną“.

Jis nusišypsojo ir sulaukęs klausimo, ką jam reiškia šis medalis. „Tai reiškia, jei ši disciplina bus patvirtinta, nebus ta, kuri man nesiseks. Atrodo, galėčiau adaptuotis“, – sakė N.Chmieliauskas, kuris į šiuolaikinę penkiakovę pasuko iš žirginio sporto.

„Ir tikrai dabar nebus lengva persiorientuoti, nes žirgai – mano stiprioji pusė, – svarstė sportininkas. – Tiesą pasakius, manau, kad OCR („Obstacle Running“, – angl.k.) treniruotės turėtų atrodyti visai linksmai. Kad ir kiek tos rankos pavargsta, smagu. Net linksma. Jei plaukimas – juodas darbas, čia – lenktyniauji ir smaginiesi. Žinoma, nelabai norisi, kad tai pakeistų jojimą, bet, turbūt, viskas čia jau yra daugmaž aišku“.

N.Chmieliauskas pabrėžė, kad nauji iššūkiai visada yra gerai. „Kitokios treniruotės, naujas varžybų formatas. Tikiu, viskas – tik į gerą“, – sakė N.Chmieliauskas.

Priminsime, kad N.Chmieliauskas pasaulio U19 čempionate kartu su Ugniumi Kabelinsku (treneris Paulius Aleksandravičius) iškovojo aukso medalius vaikinų estafetėse.

Bėgimas su kliūtimis – bandoma disciplina, kuri Los Andželo olimpinėse žaidynėse (2028-aisiais) galėtų pakeisti jojimo rungtį. Pradėti rungties bandymus buvo nuspręsta šių metų gegužę. Bandymai jau vyko Turkijoje, Filipinuose, Italijoje. Numatoma, kad ketvirtasis bandymas vyks Lenkijoje spalio 7-8 dienomis. Čia savo jėgas išbandyti, o vėliau nuomonę išsakyti galės jaunimas (iki 22 metų).

04 Rugsėjis 2022

„Sąžiningai pasakysiu, tikėjau, kad galime iškovoti aukso medalius“, – pasakė ir tuoj pat susijuokė jaunasis penkiakovininkas Nojus Chmieliauskas, kartu su Ugniumi Kabelinsku pasaulio jaunių (U19) čempionate iškovojęs aukso medalį vaikinų estafetėse.

Italijoje vykstančio pasaulio U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionato vaikinų estafetėse lietuvaičiai buvo geriausi fechtavimo rungtyje (262 taškai), plaukime surinko 299 taškus, o „Laser Run“ rungtyje – 555 taškus.

Iš viso N.Chmieliausko (treneris Artūras Kalininas) ir U.Kabelinsko (treneris Paulius Aleksandravičius) sąskaitoje – 1116 taškų. Sidabras atiteko jauniesiems prancūzams (1106), bronza – korėjiečiams (1102).

„Tikėjomės, – linktelėjo galva U.Kabelinskas. – Buvome prieš pirmenybes sugalvoję tokį norą. Viskas išsipildė“.

U.Kabelinskas prisipažino, kad ne viskas puikiai sekėsi fechtavimo rungtyje, tačiau džiaugėsi, kad plaukime atsipirko atiduotos visos pastangos.

„Fechtavimas? Per viduriuką. Nepasisekė su keliais dūriais. Plaukime atidaviau visas jėgas, kurių dar reikėjo pasilikti bėgimui, – pasakojo U.Kabelinskas. – O bėgimo ir šaudymo rungtyje sekėsi tikrai gerai“.

Šįkart jau linktelėjo N.Chmieliauskas: „Man sekėsi lygiai taip pat“.

„Šis medalis reiškia, kad esame stiprūs, o paslaptis paprasta – nuolatinė disciplina ir sugebėjimas vengti ir mokytis iš savo ankstesnių klaidų! Tai leidžia puikiai pasirodyti tarptautinėse varžybose“, – sakė U.Kabelinskas.

Tuoj pat savo porininką papildė N.Chmieliauskas: „Kai esame geri draugeliai, komandoje dirbti nesunku. Puikiai sutariame, gerai vienas kitą suprantame, nuolat vienas kitam padedame ir patariame“.

„Tik plaukime nesigirdi, kaip vienas kitą palaikome. Bet žinome, kaip abiems vienodai sunku vandenyje, palaikymą tikrai jaučiame, – pridūrė U.Kabelinskas. – Bet po plaukimo rauname iš visų jėgų bėgimo ir šaudymo rungtyje“.

Priminsime, kad liepą Europos jaunių čempionato estafetėse U.Kabelinskas ir N.Chmieliauskas buvo treti, tačiau varžybų taisyklės neleido ant prizininkų pakylos lipti dviem tos pačios rinktinės komandoms – Džastinas Jasiulevičius ir Lukas Gaudiešius tuomet iškovojo sidabrą.

Primename, kad pasaulio jaunių (U19) ir jaunučių (U17) pirmenybės Italijoje prasidėjo šiandien (rugsėjo 4 d.) ir baigsis rugsėjo 11 dieną.

Daugiau informacijos apie varžybų grafiką ir rezultatus: https://fipm.it/lignano2022/

04 Rugsėjis 2022

„Treniruočių stovyklose padirbėjome iš širdies, tikrai įdėjome daug darbo“, – prieš šiandien Italijoje prasidedančias pasaulio U17 ir U19 šiuolaikinės penkiakovės pirmenybes sakė Nojus Chmieliauskas.

Rugsėjo 4-11 dienomis vyksiantis čempionatas prasidės nuo vaikinų estafečių varžybų, kuriose startuos būtent N.Chmieliausko (treneris Artūras Kalininas) ir Ugniaus Kabelinsko (treneris Paulius Aleksandravičius) tandemas.

„Šiuolaikinėje penkiakovėje stipriausiai jaučiuosi jojimo rungtyje, – nusijuokė trenerio Artūro Kalinino auklėtinis. – Bet varžysimės keturkovėje, todėl čia geriausiai jaučiuosi bėgime. Visada laukiu šios rungties su nekantrumu. Džiaugiuosi ir fechtavimo rungtimi, nes tai mane žavi. O labiausiai jaudinuosi ir bijau plaukimo – tiesiog nesijaučiu čia stipriausias ir geriausias, nejaučiu gero vibe'o“.

Prieš pasaulio čempionatą N.Chmieliauskas treniravosi dviejose stovyklose – Estijoje bei Druskininkuose.

„Estijoje tikrai stipriai padirbėjome ties fechtavimu, – pasakojo N.Chmieliauskas. – O Druskininkuose šlifavome detales. Džiaugiuosi, kad stovyklose pavyko papildyti savo patirties bagažą“.

Paklaustas apie tikslus pasaulio čempionate N.Chmieliauskas atviras: „Tikslų stengiuosi nekelti, tačiau noriu atiduoti visas savo jėgas. Tikiu, kad padarius viską, ką galiu, rezultatas turėtų būti tikrai neblogas“.

Į pasaulio čempionatą taip pat išvyko Lukas Gaudiešius, Džastinas Jasiulevičius (abiejų treneris A.Kalininas), Tėja Pakinkytė, Emilija Ulinauskaitė (abiejų treneris P.Aleksandravičius), Giedrė Gudelytė (treneris A.Kalininas) ir Neda Doroševaitė (treneriai Tomas ir Pavelas Makarovai).

„Esu labai pamaloninta, kad vykstu į tokio lygio varžybas, – prisipažino N.Doroševaitė. – Žinoma, jaučiu didelį jaudulį ir atsakomybę, bet esu nusiteikusi ryžtingai ir viltingai. Treniruotėse pagrindinis dėmesys buvo skiriamas ištvermės didinimui, teko bėgioti ilgas distancijas, plaukimo technikos gerinimui bei kvėpavimo suvaldymui prieš šaudymą“.

Šį sezoną pas treneris Tomą ir Pavelą Makarovus pradėjusi treniruotis N.Doroševaitė džiaugėsi, kad septynis mėnesius pavyko pasiekti ženkliai geresnius rezultatus tiek bėgime, tiek plaukime. „Stipriausiai jaučiuosi bėgimo rungtyje, – sakė jaunoji sportininkė. – Bet ne visada pasiseka prie šaudymo stendo. Sporte sėkmė yra loterija, bet pasaulio čempionate stengsiuosi padaryti, ką galiu geriausiai tuo momentu. Norėčiau nepabloginti savo esamų rezultatų. Be to, manau, vertingiausia bus dalyvavimo tokio lygio varžybose patirtis“.

Varžybų grafikas

Rugsėjo 4 diena:

(U19) vaikinų estafetės
(U17) merginų kvalifikacija

Rugsėjo 5 diena:

(U19) merginų estafetės
(U17) vaikinų kvalifikacija

Rugsėjo 6 diena:

(U19) mišrios estafetės
(U17) merginų pusfinaliai

Rugsėjo 7 diena:

(U19) merginų kvalifikacija
(U17) vaikinų pusfinaliai

Rugsėjo 8 diena:

(U19) vaikinų kvalifikacija
(U17) merginų ir vaikinų finalai

Rugsėjo 9 diena:

(U19) merginų pusfinaliai
(U17) merginų estafetės

Rugsėjo 10 diena:

(U19) vaikinų pusfinaliai
(U17) vaikinų estafetės

Rugsėjo 11 diena:

(U19) merginų ir vaikinų finalai
(U17) mišrios estafetės

Rezultatai ir daugiau informacijos: https://fipm.it/wp-content/themes/whistle-child/lignano2022/#

02 Rugsėjis 2022

Renkamos 8-14 metų amžiaus vaikų grupės Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Alytuje!

Šiuolaikinė penkiakovė – olimpinė sporto šaka, jungianti penkias rungtis – plaukimą, bėgimą, fechtavimą, jojimą ir šaudymą lazeriniu pistoletu.

Mažieji savo kelią šiuolaikinėje penkiakovėje pradeda nuo plaukimo, bėgimo ir šaudymo treniruočių (būtų puiku, jei vaikai nuo 12 metų jau turėtų plaukimo pagrindus). Susipažinus su šiomis rungtimis bus mokoma ir fechtavimo pagrindų!

Dėl galimybių lankyti treniruotes galite kreiptis tiesiogiai į mūsų trenerius:

Vilnius (treneris Povilas Strazdas): 8 646 57162

Kaunas (treneris Edvinas Ancuta): 8 608 38104

Šiauliai (trenerė Remalda Kergytė-Dauskurdienė): 8 672 70916

Alytus (treneris Dalius Strazdas): 8 686 49757

Iki pasimatymo treniruotėse!

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!