Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
30 Spalis 2023

„Į varžybas atvykau labai optimistiškai nusiteikusi“, – sakė Ieva Serapinaitė, su penkiakovės rinktine atvykusi į Balį (Indonezija), kur lapkrčio lapkričio 2-5 dienomis vyks pasaulio biatlo ir triatlo čempionatas.

I. Serapinaitė priminė, kad penkiakovininkų pagrindinis sezonas baigėsi rugpjūčio pabaigoje, todėl rugsėjį teko skirti atostogoms ir poilsiui bei sau. „Todėl prieš šias varžybas specialios pasirengimo stovyklos nebuvo, – pranešė sportininkė. – Esu pailsėjusi, pasirengusi, šios varžybos man bus gera pradžia naujam sezonui. Ko tikiuosi iš savęs? Antrą kartą tapti pasaulio triatlo čempione. Praeitais metais buvo debiutas šioje rungtyje, tikiuosi, šie metai bus taip pat sėkmingi. Taip pat kartu su komandos nariu startuosime ir mišriose estafetėse, kur taip pat tikiuosi užlipti kartu ant pakilos“.

Į Balį išskrido šeši Lietuvos rinktinės nariai: I. Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė, Neda Doroševaitė, Paulius Vagnorius, Titas Puronas, Danielius Jevensaper.

Rugsėjį pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės vicečempionu tapęs P. Vagnorius teigė, kad prieš varžybas daug dėmesio treniruotėse buvo skirta bėgimui ir plaukimui.

„Tiesą pasakius, didelių lūkesčių neturiu – atkeliavome, dabar reikia tiesiog padaryti savo darbą. Matysime, kur tai nuves“, – ramiai kalbėjo P. Vagnorius.

Kiek kitaip nusiteikęs į Indoneziją išvyko D. Jevensaper: „Šių varžybų laukiau labiausiai iš visų, nes manau, kad tikrai gerai bėgu ir plaukiu“.

„Taip pat ir kelionė tolima, todėl norėjosi pamatyti kitą žemyną ir tai, kaip jame gyvena žmonės. Lūkesčių daug neturiu, nes nebuvo aišku, kokie varžovai atskris į tokią atokią šalį“, – šypsojosi jaunasis penkiakovininkas.

Sulaukusi klausimo, ko iš sportininko pareikalaus pirmenybės, I. Serapinaitė tuoj išskyrė, kad biatlas – ištvermės rungtis. „Čia techniniai dalykai nelabai pagelbės – turi greitai bėgti, greitai suplaukti ir stipriai finišuoti, – kalbėjo I. Serapinaitė. – Triatlo rungtyje viskas šiek tiek kitaip – galima labai daug laimėti dėl technikos. Didelį atotrūkį gali susikrauti, jei taikliai sušaudysi ir... Gal nuskambės juokingai, bet sportininkai daug laiko užtrunka tranzito zonoje, kurioje per ilgai dedasi batus. Kodėl? Nes triatlo rungtyje net 4 kartus reikia užsidėti ir nusiimti batus – tarkime, kiekvieną kartą ilgiau užtruksi 5 sekundes ir galutiniame rezultate, žiūrėk, jau turėsi 20 sekundžių deficitą. Tai yra labai svarbu“.

Rinktinės nariai į Indoneziją išvyko kiek anksčiau dėl aklimatizacijos.

„Balis pasitiko tikrai labai šiltai, – nusišypsojo D. Jevensaper. – Visi žmonės labai malonūs ir geranoriški. Tačiau čia labai karšta. Dienomis temperatūra kyla iki 32 laipsnių šilumos ir būna tvanku. Pamenu, pirmą rytinę treniruotę, kuri nebuvo lengva. Pulsas kilo, nors tempas tikrai nebuvo įspūdingas. Tikiuosi, kad taip organizmas sureagavo į kitą laiko zoną... Juk bėgome tuomet 2 valandą nakties Lietuvos laiku“.

23 Spalis 2023

„Emocijų daug – esu laimingas. Smagu, kad sunkus darbas atsipirko, – sunkiai rinkdamas žodžius sakė penkiakovininkas Jonas Kalaminskas, savaitgalį triumfavęs Kaune vykusiose Baltijos taurės varžybose, – Buvo labai gera per apdovanojimus lipti ant laimėtojo pakylos laiptelio“.

Iš viso J. Kalaminskas (treneris Paulius Aleksandravičius) varžybose surinko 1542 taškus (fechtavimas – 257, plaukimas – 302, ekstremalus kliūčių ruožas – 324, „Laser Run“ – 659). Sidabro medalį iškovojo Paulius Vagnorius (treneris P. Aleksandravičius), surinkęs 1527 taškus. Bronza pasipuošė Nojus Chmieliauskas (treneris Artūras Kalininas).

„Labiausiai nudžiugino plaukimo rungties rezultatas, – po apdovanojimų džiaugėsi J. Kalaminskas. – Nors ir keliomis šimtosioms sekundės dalimis, bet pagerinau asmeninį šios rungties rekordą. O ir fechtavimo rungtyje visai neblogai sekėsi. Turbūt, šįkart buvo daugiau drąsos, nes varžybos vyko Kaune, kuriame dabar gyvenu ir treniruojuosi“.

Šį sezoną J. Kalaminskas persikėlė treniruotis į Kauną, pas trenerį P. Aleksandravičių.

„Atsirado daugiau motyvacijos sportuoti, – net nesuabejojo jaunasis sportininkas. – Žinoma, tenka sportui skirti daugiau asmeninio laiko. Be to, treniruotes reikia derinti su studijomis. Kas toliau? Tikiuosi dar pagerinti savo asmeninius rezultatus ir siekti svarbesnių pergalių“.

Moterų varžybas laimėjusi Anastasija Chafizova (treneris A. Kalininas) prisipažino, kad treniruotėse buvo tikrai išlieta nemažai prakaito. „Atrodo, sunkus darbas tikrai pasiteisino“, – po apdovanojimų šypsojosi vilnietė.

Iš viso ji surinko 1364 taškus (fechtavimas – 250, plaukimas – 282, ekstremalus kliūčių ruožas – 271, „Laser Run“ – 561). Sidabro medalį iškovojo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, bronza pasipuošė Anastasija Kančytė (abi treniruojasi taip pat pas A. Kalininą).

„Šiose varžybose man tikrai viskas pavyko, – kalbėjo A. Chafizova. – Įprastai, kai po varžybų analizuoju startus, dažniausiai jau žinau, kur galėjau kažką padaryti geriau... Ir šios varžybos nėra išimtis. Tačiau šį kartą galime kalbėti tik apie smulkmenas, nes padariau viską, ką galėjau. Ypač likau patenkinta savo fechtavimu, kadangi tai mano silpnoji rungtis – šį kartą sugebėjau susikaupt ir pasiekti savo geriausią rezultatą“.

Sportininkė neslėpė, kad didžiausias jaudulys kamavo prieš ekstremalaus kliūčių ruožo rungtį.

„Esu žmogus, kuriam yra labai sunku susiimti, nusiraminti, bet šiose varžybose save raminau mintimi, kad startuoju jau ne pirmą kartą, buvo ir svarbesnių startų ir dabar man tiesiog reikia ramiai padaryti tai, ką jau moku, – pasakojo A. Chafizova. – Šįkart tai man padėjo, tačiau neturiu kažkokių universalinių būdų, kurie mane gelbėtų kiekvienose varžybose ir padėtų įveikti jaudulį“.

Penkiakovininkė atsiduso, sulaukusi klausimo apie artimiausius planus: „Laukia darbas“.

„Žinau, kur esu silpnesnė, žinau, ką turiu nuveikti treniruotėse. Dirbsiu ir jau kitą varžybų sezoną pasistengsiu visus nustebinti dar geresniais rezultatais“, – sakė A. Chafizova.

Visų amžiaus grupių prizininkai

U13 merginos

1. Kamila Jakubowska (Lenkija)
2. Anna Kazubska (Lenkija)
2. Saulė Skurvydaitė (Lietuva)

U15 merginos

1. Gabrielė Ūkanytė (Lietuva)
2. Agnė Ralytė (Lietuva)
3. Elinga Kondrataitė (Lietuva)

U17 merginos

1. Emilija Nedzveckaitė (Lietuva)
2. Martina Rutkauskaitė (Lietuva)
3. Emilija Ulinauskaitė (Lietuva)

U19 merginos

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

Merginos (jaunimas)

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

Moterys

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

U13 vaikinai

1. Dovas Baltrūnas (Lietuva)
2. Adam Falkowski (Lenkija)
3. Gabrielius Malūnavičius (Lietuva)

U15 vaikinai

1. Dominik Radomyski (Lenkija)
2. Žygis Petrulis (Lietuva)
3. Kajetan Szpryngiel (Lenkija)

U17 vaikinai

1. Kaspars Jubelis (Latvija)
2. Liutauras Valeika (Lietuva)
3. Massymilian Dobosz (Lenkija)

U19 vaikinai

1. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)
2. Sief Soliman (Egiptas)
3. Džastinas Jasiulevičius (Lietuva)

Vaikinai (jaunimas)

1. Jonas Kalaminskas (Lietuva)
2. Paulius Vagnorius (Lietuva)
3. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)

Vyrai

1. Jonas Kalaminskas (Lietuva)
2. Paulius Vagnorius (Lietuva)
3. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)

 

13 Spalis 2023

Druskininkuose baigėsi pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Skambia nata jį baigė Lietuvos jaunieji penkiakovininkai Paulius Vagnorius ir Elzbieta Adomaitytė, mišriose estafetėse iškovoję bronzos medalius.

Sekmadienį vykusiose varžybose lietuviai iš viso surinko 1315 taškų (fechtavimas – 237, plaukimas – 300, ekstremalus kliūčių ruožas – 238, „Laser Run“ – 550). Čempionais tapo egiptiečiai Moutazas Mohamedas ir Zeina Amer (1353), sidabrą iškovojo vokiečiai Morizas Klinkertas ir Josefine'a Unterberger (1333).

„Esu laiminga tarsi laimėjusi auksą, – po apdovanojimų ceremonijos sakė E. Adomaitytė. – Nieko nesitikėjau, tačiau viską pavyko atlikti taip, kaip norėjau – ir fechtavime, ir plaukime, ir šaudyme. Ekstremaliame kliūčių ruože, galbūt, ir ne viską padariau, bet balansinį buomą pagaliau pavyko įveikti iš pirmo karto. Esu labai laiminga dėl savęs, dėl komandos... Ir džiaugiuosi, kad Paulius yra toks šaunus“.

P. Vagnorius pabrėžė, kad estafečių varžybos tikrai nebuvo lengvas pasivaikščiojimas stadione. Prieš paskutinę – „Laser Run“ – rungtį lietuviai rikiavosi penktoje pozicijoje.

„Reikėjo padirbėti, tačiau mes buvome puikiai pasiskirstę rolėmis, – sakė jaunasis penkiakovininkas. – Elzė dirbo fechtavime, aš dirbau ekstremaliame kliūčių ruože, abu dirbome plaukime ir „Laser Run“.

Pasirodo, kad P. Vagnorius turėjo planą prieš „Laser Run“ rungtį – norėjo, kad ant bėgimo batelių pasirašytų visi jo treneriai ir artimiausi žmonės.

„Tai turėjo man suteikti daugiau motyvacijos, tačiau naujasis varžybų formatas sukasi labai greitai, todėl bateliai liko be parašų, pritrūko laiko juos surinkti, – nusijuokė P. Vagnorius. – Bet motyvacijos tikrai netrūko“.

E. Adomaitytė teigė, kad ypatingai sunku buvo tvardyti emocijas laukiant finišuojančio komandos draugo.

„Įvairios mintys sukosi galvoje. Žiūrėk, vieną akimirką galvoji, kad nieko nepavyks, po sekundės pamatai, kaip bėga Paulius ir jau šauki iš laimės, – pasakojo E. Adomaitytė. – Rėkiau, nors žinojau, kad jis manęs negirdi. Negalėjau sulaikyti emocijų. Rėkiau iš kitos stadiono pusės. Buvo ypatingai daug laimės ir džiaugsmo. Nesitikėjau, o mums pavyko“.

P. Vagnorius taip pat puikiai prisimena emocijas, kurios lydėjo skubant į finišą.

„Žinoma, smagu, kai finiše tavęs laukia komandos draugė, o ypač, kai parbėgi su medaliu kišenėje, – šypsojosi sportininkas. – Smagu, kai atidirbi paskutiniame rate ir į finišą galima bėgti ramiai iškėlus rankas į viršų“.

Rugsėjo 12-17 dienomis Druskininkuose vykusiose pasaulio pirmenybėse Lietuvos rinktinė iškovojo tris medalių komplektus: pirmiausia medaliais pasipuošė merginos Tėja Pakinkytė ir Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, iškovojusios merginų estafečių bronzą, šeštadienį P. Vagnorius tapo pasaulio vicečempionu, o paskutinę varžybų dieną bronza sublizgo ant E. Adomaitytės ir P. Vagnoriaus krūtinių.

13 Spalis 2023

„Sunkiai, – paklaustas, ar suvokia, kad yra pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės vicečempionas, tik kirtęs finišo liniją sakė Paulius Vagnorius. – Galiu tik pasakyti, kad bėgant paskutinėje, „Laser Run“ rungtyje, nesisuko mintys apie varžybas...“

Labiau P. Vagnorius jaudinosi, kad dėl pasaulio čempionato dvi savaites praleido paskaitas universitete.

„Turėjau sugrįžti su kokiu nors pasiteisinimu, – šypsojosi P. Vagnorius. – Tai dabar esu pasaulio vicečempionas“.

21-ų penkiakovininkas tik prisiminė, kad trasoje pavyko aplenkti egiptietį Mahomedą Ibrahimą, kuris finišo liniją kirto ketvirtas.

„Nuo pat pradžių dirbau stipriai, – sakė trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis. – Man pavyko išlaikyti tolygų greitį ir gerai šaudėsi. Prieš paskutinį šaudymą galvoje buvo visiškai tuščia. Nebuvo jokių minčių. Gal dėl to ir pasisekė.

Sulaukęs klausimo, kiek jėgų iš sportininkų pareikalauja „Laser Run“ rungtis, P. Vagnorius žvilgtelėjo į stadioną: „Visų“.

„Tačiau kartais emocinė būsena neleidžia pilnai čia „išsidaužyti“, bet šiandien pasisekė ir pavyko išnaudoti jėgas pilnai“, – teigė sportininkas.

Finale lietuvis iš viso surinko 1527 taškus (fechtavimas – 229, plaukimas – 281, ekstremalus kliūčių ruožas – 326, „Laser Run“- 691). Pasaulio čempionu tapo prancūzas Mathisas Rochat (1539), bronzą iškovojo Leo Boriesas (1526).

Jonas Kalaminskas finale užėmė 22-ą vietą (1466), Nojus Chmieliauskas buvo 28-as, o Lukas Gaudiešius – trisdešimtas.

Merginų finale geriausiai iš lietuvaičių pasirodė Elzbieta Adomaitytė.

„Manau, kad finale viskas nemažai priklausė nuo balansinio buomo, kuris man vėl pakišo koją ekstremaliame kliūčių ruože“, – po finišo pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate sakė septintą vietą užėmusi E. Adomaitytė.

Kaip ir kvalifikacijos etape lietuvė ekstremaliame kliūčių ruože balansinį buomą įveikė antru bandymu rungtyje užėmė 22-ą poziciją.

„Tikiu, kad mano klaida lengviausioje kliūtyje galėjo kainuoti medalio poziciją“, – sakė sportininkė.

Lemiamoje „Laser Run“ rungtyje E. Adomaitytė startavo 19-a, tačiau susikaupusi sugebėjo aplenkti pajėgias varžoves.

„Iš 19-os į 7-ą poziciją? Esu labai laiminga. Tai yra didelis pasiekimas. Juk tai yra mano pirmosios varžybos, kuriose teko įveikinėti ekstremalų kliūčių ruožą, – kalbėjo E. Adomaitytė. – Puiki pradžia, per savaitę man pavyko išmokti labai daug. Jei per savaitę pavyko išmokti įveikti ruožą, kurio daugelis merginų neįveikia, manau, viskas yra labai gerai. O dar pagalvokime, kiek galima patobulėti per metus ar per kelis mėnesius“.

Prisiminusi savo nusiteikimą prieš „Laser Run“ rungtį, E. Adomaitytė nusišypsojo: „Užsidėjau startukus, pasakiau sau „Game On“ ir pradėjau dirbti nuo pirmo rato. Puikiai bėgosi, kojos nešė, startukai puikiai kabino dangą – visos varžovės tik artėjo, netgi tos, kurios bandė mane taktiškai pristabdyti. Aplenkdavau jas ir sprintuodavau. Mintyse tik ir sukosi „Duokite man dar vieną ratą“. Jo man pritrūko iki aukštesnės pozicijos“.

Druskininkuose vykstančiame pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale E. Adomaitytė iš viso surinko 1331 tašką. Pasaulio čempione tapo vokietė Josefine'a Unterberger (1407), sidabrą iškovojo lenkė Katarzyna Debska (1402), bronza atiteko prancūzei Cazaly Louison (1389).

Finale Anastasija Kančytė užėmė 26-ą vietą (1228), Tėja Pakinkytė buvo 27-a, o Anastasija Chafizova užėmė 30-ą poziciją (1159).

13 Spalis 2023

„Nemeluosiu, norėjosi pasirodyti geriau. Džiaugiuosi, kad pavyko pabaigoje save ištraukti iš duobės, tačiau iki norimo rezultato šiandien pritrūko sėkmės ir taiklumo“, – po pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato finalinio fechtavimo sakė Elzbieta Adomaitytė.

Penktadienį Druskininkuose prasidėjo pirmenybių finalai – tiek vaikinai, tiek merginos rinko taškus fechtavimo rungtyje.

E. Adomaitytė surinko 225 taškus ir dabar užima šeštą vietą, Tėja Pakinkytė ir Anastasija Kančytė turi po 195 taškus ir užima 29-30 pozicijas, Anastasija Chafizova – 34-a (170 taškų).

„Fechtuotis ėjau pasitikėdama savimi, žinojau, kad galiu gerai pasirodyti... Bet tasai pasitikėjimas gal ir pakišo koją. Kad ir kaip keistai tai beskambėtų, – po fechtavimo kalbėjo E. Adomaitytė. – Į kovas ėjau per drąsiai, per greitai puoliau priešininkes, neišlaukdavau tinkamo momento dūriui. Tai – mano klaida. Su tokiomis priešininkėmis reikia daugiau kantrybės“.

Geriausiai fechtavimo rungtyje pasirodė korėjietė Yeeun Kim (270 taškų), antrą vietą užima britė Gina Speakman (250 taškų), trečia – egiptietė Malak Ismail (245 taškai).

„Esu pasirengusi kovoti toliau, rytoj viskas išaiškės“, – ryžtingai sakė E. Adomaitytė.

Tarp Lietuvos vaikinų geriausiai fechtavime pasirodė Paulius Vagnorius, surinkęs 225 taškus ir užimantis aštuntą vietą. Nojus Chmieliauskas, Lukas Gaudiešius ir Jonas Kalaminskas surinko po 215 taškus (14-16 vietos).

„Mano manymu, viskas yra gerai, – nusišypsojo P. Vagnorius. – Kovodamas stengiausi negalvoti apie rezultatą, dirbau iki galo ir bandžiau išlaikyti stabilią emocinę būklę. Vienu metu neutralią nuotaiką buvau pametęs, tuomet pradėjo nesisekti, bet negalvojau apie klaidas per daug, judėjau į priekį“.

Prabilęs apie likusias finalo rungtis, P. Vagnorius nukirto trumpai: „Dirbsime maksimaliai“.

Pirmą vietą po fechtavimo užima britas Jamesas Hulme‘as (255 taškai), antras – Janas Tomanas iš Čekijos (240 taškų), trečias – ukrainietis Vladyslavas Chekanas (235 taškai).

Šeštadienį jaunieji penkiakovininkai finale varžysis fechtavimo papildomame rate, plaukimo, ekstremalaus kliūčių ruožo ir „Laser Run“ rungtyse.

13 Spalis 2023

„Nesitikėjau, kad šiandien bus toks geras rezultatas, – po pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato vaikinų kvalifikacijos sakė Jonas Kalaminskas. – Labai norėjau patekti į finalą. Pagerinau asmeninį plaukimo rekordą ir patekau į finalą. Džiugi diena“.

Druskininkuose vykstančio pasaulio čempionato vaikinų kvalifikacijos A grupėje J. Kalaminskas iš viso surinko 1459 taškus ir užėmė antrą vietą.

„Pavyko ir ganėtinai gerai sufechtuoti, ekstremaliame kliūčių ruože taip pat sekėsi, todėl „Laser Run“ rungtyje jau nereikėjo labai stengtis, nes buvau aukštoje pozicijoje“, – sakė jaunasis penkiakovininkas.

J. Kalaminskas prisipažino, kad sugebėjo įžvelgti varžovų taktikas fechtavime, todėl pavyko pritaikyti kiek kitokią sistemą. „Matysime, kaip viskas klostysis finale su fechtavimu, o bėgime? Visi bėga skirtingai. Kvalifikacijoje visi buvo ganėtinai „atsipūtę“. Žinau, kad finale reikės bėgti iki žemės graibymo“.

Duris į finalą pravėrė ir toje pačioje A grupėje besivaržęs Paulius Vagnorius.

„Pradžia nebuvo pati geriausia, bet mane tikrai išgelbėjo ekstremalus kliūčių ruožas, nors šiek tiek buvau susivėlęs su „kopėčiomis“, – šypsojosi P. Vagnorius, prieš „Laser Run“ rungtį užėmęs 12-ą poziciją. – Turėjau 39 sekundžių atsargą nuo „iškritimo“. Žinojau, kad mane aplenkti būtų sunku, todėl jaučiausi ganėtinai ramiai“.

Beje, A grupėjė lietuviai pademonstravo puikų rezultatą ekstremaliame kliūčių ruože. J. Kalaminskas kliūtis įveikė per 31,23 sek., P. Vagnoriaus rezultatas – 31,47 sek. Tai buvo trečias ir ketvirtas rezultatas grupėje. Greitesni čia buvo tik lenkas Lukaszas Zawada (28,21 sek.) ir kanadietis Connoras Chow (29, 89 sek.).

Kvalifikacijos B grupėje kelialapius į finalą iškovojo Lukas Gaudiešius, užėmęs 11-ą vietą (1468 taškai) ir Nojus Chmieliauskas (17-a vieta, 1452 taškai).

N. Chmieliauskas prieš paskutinę, „Laser Run“ rungtį, rikiavosi devynioliktas ir balansavo ant iškritimo ribos, tačiau sėkmingas pasirodymas leido džiaugtis teise varžytis finale.

„Pro rakto skylutę į finalą, – nusijuokė sportininkas po finišo. – Tiesą pasakius, tai nėra pirmas kartas, kuomet į finalą patenku per plauką. Todėl jokio šoko nejaučiau prieš „Laser Run“. Kaip sakau, nesiseka pusfinalyje, pasiseks finale“.

N. Chmieliauskui kiek nepasisekė ekstremaliame kliūčių ruože, tačiau fechtavimo rungtyje pavyko prisivyti varžovus. „Ką moku, tą darau, – sakė sportininkas. – Viskas gavosi gerai. Bet nesitikėjau, kad vaikinai taip greitai šiandien bėgs. Išbėgau manydamas, kad teks padirbti du ratukus, pasigausiu varžovus ir palaikysiu tempą. Tačiau visi norėjo į finalą, spaudė kiek įmanydami. Spaudžiau ir aš. Finalas? Kaip ten bebūtų, kovosiu iki galo“.

O finalai prasidės jau penktadienį – tiek vaikinai, tiek merginos varžysis fechtavimo rungtyje. Plaukimas, ekstremealus kliūčių ruožas ir „Laser Run“ – šeštadienį.

13 Spalis 2023

„Pirmą kartą varžybose teko įveikti ekstremalų kliūčių ruožą, – priminė Elzbieta Adomaitytė, sėkmingai įveikusi pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato merginų kvalifikacijos etapą. – Tačiau dabar suprantu, kad privalau tobulėti, rungtis reikalauja ypatingai didelės koncentracijos ir susikaupimo“.

Druskininkuose vykstančio pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato kvalifikacijos A grupėje E. Adomaitytė užėmė trečią vietą (1261 taškas).

„Nusivyliau savimi, kad suklydau, galima sakyti, vienoje lengviausių rungčių – ant balansinio buomo. Tikrai nusivyliau. Bet suprantu, kad tai yra gera treniruotė prieš finalą. Jeigu būčiau nesuklydusi, manau, nebūčiau pagalvojusi, kad galima suklupti įveikiant būtent šią kliūtį“.

E. Adomaitytė sakė už įgūdžius, kurių prireikė ekstremaliame kliūčių ruože, yra dėkinga treneriams Sandrai ir Dainiui Liutkams.

„Prieš pirmenybes jie visą savaitę kiekvieną dieną atvažiuodavo į stovyklą Druskininkuose ir pravedė man keturias labai svarbias treniruotes, – sakė sportininkė. – Tikiu, jei ne tos treniruotės, kliūčių ruožo nebūčiau įveikusi. Esu jiems labai dėkinga“.

Kvalifikacijos A grupėje kelialapį į finalą iškovojo ir Anastasija Kančytė, užėmusi 13-ą vietą (1152 taškai). B grupėje teisę dalyvauti pasaulio čempionato finale iškovojo Tėja Pakinkytė (7-a vieta, 1166 taškai) ir Anastasija Chafizova (14-a vieta, 1085 taškai).

„Mane labai nustebino, kad tik maža dalis sportininkių įveikia ekstremalų kliūčių ruožą. Tikėjausi, kad bus daugiau sėkmingai jį įveikusių, – sakė A. Chafizova. – Nustebau, kad taip lengva patekti į finalą – praeini kliūčių ruožą ir, žiūrėk, jau esi finale“.

Kvalifikacijos B grupėje kliūčių ruožo neįveikė ir taškus prarado 9 sportininkės iš 22, A grupėje suklupo aštuonios merginos.

„Tikrai nesu patenkinta savo rezultatais, – nusijuokė A. Chafizova. – Reikia pasitempti šaudyme... Štai, kvalifikacijoje nebėgau greitai, nes norėjau gerai sušaudyti, bet vis vien nepavyko. Fechtavimas! Čia man trūksta patirties, juk šiuolaikinę penkiakovę lankau tik metus. Atvirai? Man net gėda, kad taip fechtuodama patekau į pasaulio jaunimo čempionato finalą. Tikrai čia yra už mane geresnių sportininkių, bet matome, kad dabar daug lemia ekstremalus kliūčių ruožas“.

A.Chafizova nusišypsojo: „Finale dabar reikės varyti iš visų jėgų plaukime ir bėgime tam, kad užsidengtų mano spragos fechtavime“.

Ketvirtadienį Druskininkuose prasidės vaikinų asmeninių varžybų kvalifikacija, kurioje dalyvaus Nojus Chmieliauskas, Lukas Gaudiešius, Jonas Kalaminskas ir Paulius Vagnorius.

13 Spalis 2023

„Prieš startą galvojau, kad einu semtis patirties, norėjau kuo daugiau išmokti. Tikrai nesitikėjau medalio“, – penkiakovininkė Tėja Pakinkytė pažvelgė į šalia stovinčią ir pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronzos medalį apžiūrinėjančią komandos draugę Giedrę Gudelytę-Gudelevičiūtę.

Druskininkuose vykstančių pasaulio pirmenybių merginų estafečių varžybose lietuvaitės iš viso surinko 1011 taškų. Po pirmosios, fechtavimo, rungties merginos buvo surinkusios mažiausiai taškų ir jau buvo praradusios viltį kovoti dėl aukštų pozicijų. Tačiau ekstremalų kliūčių ruožą įveikė vos keturios komandos – tarp jų ir lietuvės.

Prie „Laser Run“ rungties starto linijos merginos stojo pakilusios į trečią poziciją. Lietuvės išsaugojo turėtą persvarą ir žengė ant apdovanojimų pakylos.

Čempionėmis tapo Egipto penkiakovininkės Malak Ismail ir Farida Khalil (1103 taškai), sidabrą iškovojo vengrės Lili Basa ir Sara Dorka Toth (1052).

„Po fechtavimo, kuomet „sėdėjome dugne“ tikrai nebuvo vilčių, kad galėsime kovoti dėl medalių, – sakė T. Pakinkytė – Ekstremalus kliūčių dalykas – laimės dalykas, kuris šįkart mums susiklostė labai gerai. Šios rungties dėka dabar galime džiaugtis bronzos medaliais“.

Birželį vykusiame Europos jaunių čempionate G. Gudelytę-Gudelevičiūtę lydėjo ekstremelaus kliūčių ruožo prakeiksmas – sportininkei nė karto nepavyko įveikti ruožo. Todėl ir šįkart prieš startą netrūko jaudulio.

„Ėjau, o kojytės ir rankytės drebėjo, bet man pavyko susitvarkyti su jauduliu, – sakė septyniolikmetė sportininkė. – Daug treniravausi, dėjau daug pastangų. Sugebėjome susidraugauti su „žiedais“ – šįkart juos įveikiau. Labai džiaugiuosi“.

T. Pakinkytė priminė, kad prieš „Laser Run“ rungtį džiugino nemaža persvara prieš artimiausias persekiotojas.

„Bet „Laser Run“ nėra mūsų pati stipriausia rungtis, todėl reikėjo nemažai padirbėti trasoje, – sakė T. Pakinkytė. – Iš starto išbėgome visos kartu, todėl turima persvara nesijaučia. Buvo stresiuko. Ir po finišo dar kurį laiką nežinojome, ar išsaugojome poziciją“.

Juokais paklaustos, kurios medalis yra gražesnis, merginos nusijuokė.

„Žinoma, kad mano“, – pirmoji ištarė T. Pakinkytė.

„Ne, mano“, – papraštaravo G. Gudelytė-Gudelevičiūtė.

Po kelių sekundžių prieš penkias dienas savo devynioliktą gimtadienį atšventusi T. Pakinkytė prisiminė: „Šiandien mano tėčio gimtadienis – štai ir turiu jam puikią bronzinę dovaną“.

13 Spalis 2023

„Pasirengimas šioms varžyboms buvo kitoks negu įprasta, – prisipažino jaunoji šiuolaikinės penkiakovės atstovė Elzbieta Adomaitytė, prabilusi apie rugsėjo 12-17 dienomis Druskininkuose vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą. – Spaudžiau save labai stipriai visą sezoną tiek fiziškai, tiek emociškai“.

E. Adomaitytė prisipažino, kad sveikata šlubavo nuo pat sezono pradžios: „O sustoti ir pasilsėti sau daug neleidau“.

Grįžusi iš pasaulio suaugusiųjų šiuolaikinės penkiakovės čempionato sportininkė jautėsi „tuščia“. „Todėl visas pasirengimas jaunimo pirmenybėms buvo nukreiptas į poilsį ir sveikatos problemų gydymą, – sakė E. Adomaitytė. – Manau, dar reikės mokytis ir mokytis, bet sustreikavusi sveikata man priminė, kad poilsis yra viena svarbiausių sudedamųjų dalių sėkmingam sportui“.

Vilnietė jau džiugino Lietuvą skambiais laimėjimais. Jos trofėjų lentynoje – Europos jaunių čempionato bronza, Europos jaunimo čempionato sidabras bei bronza, pasaulio jaunimo čempionato bronza. Šiais metais E. Adomaitytė tapo pasaulio „Laser Run“ čempione.

„Ar šie laimėjimai spaudžia? – klustelėjo 21-ų sportininkė. – Spaudžia, bet suvokiu, kad tas spaudimas kyla iš manęs pačios. Nežinau, ko galiu tikėtis iš savo varžovių. Visos atrodo labai stiprios. Beveik nepažįstu dabartinių sportininkių, nes visos mano konkurentės jau peržengė į suaugusiųjų sportą. Nemeluosiu, jaučiuosi šiek tiek nepritapelė. Dabar tik galvoju, jog noriu gerai pasirodyti ekstremalaus kliūčių ruožo rungtyje“.

Pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate iš viso dalyvaus 9 Lietuvos penkiakovininkai: asmeninėse varžybose rungsis E. Adomaitytė, Tėja Pakinkytė, Anastasija Kančytė, Anastasija Chafizova, Paulius Vagnorius, Nojus Chmieliauskas, Lukas Gaudiešius, Jonas Kalaminskas, estafetėse varžysis ir Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė.

N. Chmieliauskas pasidžiaugė, kad tokio aukšto lygio varžybos vyks Lietuvoje. „Tai tik įrodo, kad turime ir mes geras sąlygas treniruotis ir siekti paties aukščiausio lygio“.

Prabilęs apie pasirengimą pasaulio čempionatui, sportininkas nusijuokė: „Tai buvo juodas ir kruvinas darbas“.

„Į varžybas keliausiu su mintimis, kad atiduosiu visą save ir kovosiu iki pat galo, – sakė N. Chmieliauskas. – Jaudulys kiek kamuoja tik dėl to, kad varžybos vyks Lietuvoje. Tai reiškia, tribūnos bus pilnos pažįstamų žmonių... Bet, iš kitos pusės, palaikymas visuomet padeda“.

Sulaukusi klausimo, ko tikisi varžybose, nusijuokia ir T. Pakinkytė: „Išgyventi“.

„Taip mes juokaujame su draugais, kuomet kalbamės apie artėjančias varžybas, – paaiškino sportininkė. – Tiesą pasakius, norėčiau parodyti geriausius rezultatus, kokios tik šiai dienai galiu. Pasirengimas praėjo ganėtinai sklandžiai. Laukia svarbiausios sezono varžybos, todėl visas dėmesys buvo sutelktas būtent į jas. Tačiau startavau varžybose jau ganėtinai seniai dėl traumų bei mokslų. Bet tikiuosi, kad tai netrukdys puikiai susidoroti su stresu“.

J. Kalaminskas džiaugėsi pasirengimu pasaulio čempionatui, nors teko pratintis prie kiek kitokių treniruočių sistemų, kadangi pasikeitė treneris.

„Jaudinuosi, žinoma, – šypsojosi vaikinas. – Nenoriu susimauti ekstremaliame kliūčių ruože... ir dar svarbu išlaikyti šaltą protą fechtavime. Norai ir svajonės? Jų tikrai neatskleisiu. Jau esu pasimokęs, kad vėliau gali ir nepasisekti“.

Pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionatas Druskininkuose vyks rugsėjo 12-17 dienomis. Varžybos prasidės estafetėmis, finalai žiūrovus džiugins rugsėjo 16 dieną!

13 Spalis 2023

„Turėjau šiokių tokių keblumų tik atvykusi į varžybas – neatvyko dalis mano bagažo, todėl teko skolintis dalį fechtavimo inventoriaus. O svarbiausia, kad mano pistoletas nepraėjo patikros. Modelis, pasirodo, per senas. Teisėjai nusprendė, kad jis nėra geras, kad su juo šaudyti negaliu“, – pasakojo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate ketvirtą vietą iškovojusi Laura Asadauskaitė.

Lietuvos sportininkė kvalifikacinėse varžybose, pusfinalyje bei finale šaudė skolintu pistoletu.

„Todėl tikrai labai džiaugiuosi, kad patekau į finalą ir užėmiau ketvirtą vietą... Nors tasai atitrūkimas lyderės buvo ne toks ir didelis – 17 sekundžių. Normaliomis sąlygomis, su savo pistoletu, galėjau laimėti ir aukso medalį. Manau, kad turėjo būti auksas mano. Tačiau situacija viską pakoregavo. Susikaupiau ir dariau viską, ką galėjau“, – sakė sportininkė.

Bate (Didžioji Britanija) vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų asmeninių varžybų finale L. Asadauskaitė iš viso surinko 1409 taškus (fechtavimas – 225, plaukimas – 270, jojimas – 291, „Laser Run“ – 623).

Čempione tapo italė Elena Micheli (1429), sidabrą iškovojo Alice Sotero (1420), o bronza pasipuošė britė Kerenza Bryson (1419).

„Pasirengimas vyko pagal planą, pagrindinė užduotis buvo varžybose sudalyvauti geriausios sportinės formos. Su rungtimis, kurios reikalauja fizinio pasirengimo, tikrai gerai sekėsi – ir bėgosi gerai, ir plaukime jausmas buvo geras. Varžybose viskas vyko taip, kaip buvo suplanuota, išskyrus jau kiek anksčiau mano minėtus niuansus“, – sakė L. Asadauskaitė.

Sportininkė pabrėžė jau apsipratusi prie naujojo šiuolaikinės penkiakovės varžybų formato: „Žinau, kad viskas greitai, greitai vyksta“.

„Nėra daug laiko poilsiui ir atsipalaidavimui, – nusišypsojo 39-ų penkiakovininkė. – Jeigu atvirai, man jau pradeda patikti naujas formatas“.

L. Asadauskaitė pagrindinė užduotis dabar – pasirinkti naujo modelio pistoletą.

„Kažkaip reikės bandyti jį prisijaukinti, – sakė sportininkė. – Per kelis kartus nesugebėjau jo perprasti, sunku pataikyti. Šįkart tai buvo mano antirekordas. Situacija nėra paprasta. Grįšiu namo ir pradėsiu treniruotis, lėksiu dukart per dieną į šaudyklą. Gal ir gerai, kad viskas atsitiko dabar, laiko dar tikrai turiu iki naujo sezono pradžios. Prisišaudysiu, atsigausiu. Kiti metai – olimpiniai. Todėl mano užduotis – parodyti, ką galiu. O galiu aš daug“.

Priminsime, kad pasaulio čempionate dalyvavo ir Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė, Elzbieta Adomaitytė bei Titas Puronas, tačiau jiems nepavyko peržengti pusfinalio laiptelio.

Puslapis 1 iš 2

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!