Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
31 Geg 2023

„Šiuolaikinė penkiakovė – tai sporto šaka, nuolat kelianti iššūkius. Ji reikalauja universalių sportinių įgūdžių. Tai man labai patinka“, – teigė jaunasis penkiakovininkas Lukas Gaudiešius, jau susikaupęs birželio 2-8 dieną Druskininkuose vyksiančių Europos jaunių (U17/U19) šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių startams.

Šį sezoną jaunasis talentas spėjo sublizgėti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybose, tačiau prieš Europos jaunių pirmenybes stengiasi nesišvaistyti skambiais pažadais.

„Tikiuosi tik geriausių rezultatų“, – nusišypsojo L.Gaudiešius, sulaukęs klausimo apie lūkesčius.

„Labiausiai man patinka fechtavimas, nes čia neužtenka tik fizinio pasirengimo, reikia ir taktinių įgūdžių, techninio kūrybingumo, – sakė L.Gaudiešius, netrukus sulaukęs klausimo ir apie naują šiuolaikinės penkiakovės discipliną – ekstremalų kliūčių ruožą. – Manau, man joje sekasi gana gerai. Reikalauja nemažai darbo treniruotėse, nes reikia tinkamai ištreniruoti koordinaciją, rankų stiprumą“.

Europos U19 pirmenybėse taip pat varžysis Nojus Chmieliauskas, Danielius Jodokas, Lukas Cikanavičius bei merginos Neda Doroševaitė, Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, Anastasija Chafizova, Anastasija Kančytė.

„Šiuolaikinė penkiakovė mane žavi, nes treniruotėse sužinau vis ką nors naujo, – nusišypsojo G.Gudelytė-Gudelevičiūtė. – Atrodo, fechtuoji ir fechtuoji ir, op, pasirodo, išmokai naują dūrį. Jausmas, kad nuolat tobulėji, mokaisi, yra labai mielas ir motyvuojantis“.

Anksčiau plaukimo treniruotes lankiusi sportininkė paskaičiavo – su penkiakove draugystė trunka jau dvejus metus.

„Buvau plaukikė... Plaukiau nuo pirmos klasės. Vėliau, kai augome, mūsų plaukikų grupė vis mažėjo ir mažėjo. Prieš keletą metų joje beliko vos pora žmonių. Trenerė pasiūlė išbandyti penkiakovę. Atėjau, pabandžiau, patiko. Taip draugystė ir tęsiasi iki šiol“, – prisiminė sportininkė, kiek vėliau prisipažinusi, kad pirmenybėse norėtų patekti į finalą, o...

„O po to jau žiūrėsime“, – tradiciškai nusijuokė G.Gudelytė-Gudelevičiūtė.

A.Kančytė net nebandė slėpti, nors su sportiniu režimu supažindino plaukimas, dabar jos mėgstamiausia rungtis – fechtavimas.

„Ji nėra fiziškai lengvesnė už kitas rungtis... Gali būti netgi priešingai, bet man ji yra labai įdomi, skatina strateguoti, planuoti savo ir numatyti priešininko veiksmus. Man fechtavimas nepabosta, – sakė sportininkė. – O juk nebe reikalo sakoma, jei nori, kad kažkas sektųsi, visų pirma, reikia atrasti, kas toje veikloje tau patinka. Manau, kad žmogus, kuriam nepatinka tai, ką jis daro, niekada nesistengs, o be pastangų jo nelydės sėkmė bei geri rezultatai“.

Išgirdusi klausimą apie ekstremalų kliūčių ruožą, A.Kančytė mostelėjo ranka. „Kadangi šiuolaikinės penkiakovės ritmu gyvenu ne taip seniai, kliūčių ruožas nebuvo toks didelis iššūkis – užtruko priprasti tiek pat, kiek prie kitų sporto šakų, – sakė penkiakovininkė. – Nors reikia pripažinti, rungtis verčia išlipti iš komforto zonos ir skirti nemažai jėgų bei dėmesio“.

U17 amžiaus grupės pirmenybėse varžysis merginos Faustė Lukminaitė, Emilija Nedzveckaitė, Emilija Ulinauskaitė, Martina Rutkauskaitė, vaikinai Džiugas Klevas, Liutauras Valeika, Juras Sandanavičius ir Elanas Kondratas. Estafečių lenktynėse taip pat dalyvaus Goda Doroševaitė ir Adele Venckutė, prie vaikinų grupės prisijungs Simas Bucevičius bei Leonas Linka.

„Kai buvau penkerių, tėveliai pasirūpino, kad išmokčiau plaukti, todėl pradėjau lankyti treniruotes baseine, – apie savo pirmuosius sportinius žingsnius pasakojo L.Valeika. – Dėl tam tikrų aplinkybių teko pakeisti baseiną, taip susipažinau su dabartiniu penkiakovės treneriu. Mane pastebėjo kaip perspektyvų vaiką ir pasiūlė penkiakovės sportą. Visada buvau greitas bėgioti ir šokinėti. Todėl pasiūlymas man tiko“.

Labiausiai L.Valeiką sužavėjo fechtavimas. „Nors teko ilgokai palūkėti šios sporto šakos... Dabar plaukimas ir fechtavimas yra mėgstamiausios mano rungtys. Ir sekasi man jose visai neblogai. Naujoji ekstremalaus kliūčių ruožo rungtis įnešė naujų atspalvių. tenka įveikti naujas kliūtis, gerokai pasistengti treniruotėse. Ji reikalauja daug pastangų ir kantrybės, – sakė jaunasis sportininkas. – Dabar daug prakaito tenka išlieti ugdant ištvermę, bėgant, įveikiant kliūtis – tenka ir pašokinėti ir pasikarstyti“.

Paklaustas apie lūkesčius Europos U17 čempionate L.Valeika buvo atviras: „Noriu laimėti, stengsiuosi atiduoti visas savo jėgas“.

Atvira buvo ir E.Nedzveckaitė, prisipažinusi, kad penkiakovė žavi savo įvairove.

„Pirmą kartą apie penkiakovę išgirdau, kuomet dar lankiau Lazdynų baseiną, – pasakojo sportininkė. – Penkiakove susižavėjo viena mergaitė iš mūsų komandos. Tuomet nežinojau net kokios rungtys yra šiuolaikinėje penkiakovėje. Rimčiau apie ją susimąsčiau supratusi, kad porą metų plaukimo rezultatai negerėja. Žinojau, kad man sekasi bėgti, plaukti. Atsirado galimybė pabandyti. Man patiko, nes čia tiek skirtingų sporto šakų... Ir kasdienė rutina įdomesnė negu plaukime“.

Mergina, tik prieš 8 mėnesius pradėjusi lankyti penkiakovės treniruotes, teigė, kad prisijaukinti ekstremalaus kliūčių ruožo rungtį nebuvo itin sunku. „Rungtis „nereikalauja“ labai daug treniruočių, užtenka 2 kartų per savaitę“, – tikino E.Nedzveckaitė.

O štai L.Linka prisipažino, kad ekstremalus kliūčių ruožas dabar yra jo mėgstamiausia rungtis: „Nes tikrai įdomu ir sunku“.

„Ko tikiuosi iš Europos čempionato? Kokio atsakymo tikitės? Žinoma, noriu gero rezultato. Noriu nustebinti ne tik trenerį, bet ir save“, – nukirto vaikinas.

L.Cikanavičius prasitarė, kad daug laiko „prisijaukinti“ ekstremalaus kliūčių ruožo rungties neprireikė. „Užteko mėnesiuko, dabar šios rungties treniruotės vyksta dukart per savaitę. Tačiau nuo jų nepavargstu taip kaip po bėgimo ar plaukimo treniruočių, – sakė jaunasis sportininkas. – Dabar šiuolaikinėje penkiakovėje labiausiai patinka šaudymas. Tai yra mano mėgstamiausia rungtis. Net nežinau kodėl... Galbūt, kad krikšto tėtis medžiotojas. Tik atėjęs į penkiakovę labai greitai „prasišaudžiau“.

Vaikinas papasakojo, kad penkiakovę išbandyti jam pasiūlė buvusi plaukimo trenerė Lina Bielinienė, pas kurią plaukimo treniruotes sportininkas lankė 8 metus.

„Viskas įvyko greitai ir spontaniškai, – nusijuokė L.Cikanavičius. – Ateidamas galvojau, kad ši sporto šaka yra kažkas panašaus į triatloną. Labiausiai sužavėjo rungčių įvairovė, o ypač šaudymas. Pradinėse klasėse be plaukimo dar lankiau pramoginius šokius ir porą paprastų mokykloje organizuojamų būrelių – šaškės, tinklinis, stalo tenisas“, – prisiminė sportininkas.

„O aš kaifuoju nuo fechtavimo, – šyptelėjo E.Kondratas. – Tai ne tik fiziniai veiksmai, bet tai yra rungtis, skatinanti protinį ir analitinį mąstymą. Čia reikia analizuoti, pagalvoti, kur durti, kaip išvengti priešininko dūrio“.

Ugnelę sportui, pasak paties E.Kondrato, uždegė tėtis.

„Jis mane labai palaiko ir skatina nepasiduoti kad ir kaip sunku būtų. Pamenu, kai man buvo 10 metų, kartu su tėčiu nuėjome į kikbokso treniruotę. Man labai patiko, pradėjau lankyti, – apie savo kelią pasakojo jaunasis penkiakovininkas. – Paraleliai, nusprendę, kad reikia išmokti plaukti, kartu su dviem sesėm pradėjome lankyti nedidelį baseiną privačiame darželyje. Išmokus plaukti jau kaip ir galima buvo sustoti, juolab, kad ir baseinas man buvo per mažas. Bet man patiko plaukti ir norėjosi dar. Sesė buvo antrokė ir pagal mokyklos programą lankė „Fabijoniškių baseiną“. Tėtis pasiteiravo trenerio, ar galima būtų užsirašyti į plaukimo treniruotes. Deja, o gal kaip tik labai gerai, laisvų vietų nebuvo. Bet treneris pasiūlė pabandyti penkiakovės treniruotes. Pasidomėjome. Pabandžiau. Patiko. Labai sudomino ir suintrigavo, kad vienoje sporto šakoje yra net penkios rungtys ir visos skirtingos, įdomios. Su nekantrumu laukiau susipažinimo su kiekviena rungtimi“.

A.Venckutė šiuolaikinės penkiakovės treniruotes pradėjo lankytis 2021-ųjų spalį. Prieš tai mergina lankė plaukimą.

„Sulaukiau pasiūlymo iš trenerės, – atsakė į klausimą, kodėl pasirinko penkiakovę, sportininkė. – Man patiko bėgioti laisvalaikiu, tačiau nenorėjau ir plaukimo mesti. O dabar man labiausiai patinka „Laser Run“ rungtis, nes man tai geriausiai sekasi. Ekstremalus kliūčių ruožas? Hmmm... Sekasi man čia ne per geriausiai, nes turėjau pradėti visiškai nuo nulio. Neturėjau tam reikiamų sugebėjimų, todėl dar ir dabar trūksta pasitikėjimo šioje rungtyje. Bet vyksta treniruotės ir jaučiu, kad tobulėju. Nemažai treniruojuosi ir savarankiškai“.

Priminsime, kad Europos jaunių (U17/U19) šiuolaikinės penkiakovės čempionatai vyks Druskininkuose birželio 2-8 dienomis. Rezultatus galima sekti: druskininkai2023.com

Varžybų programa:

Birželio 2 d. – estafetės – U17 vaikinai, U19 merginos
Birželio 3 d. – estafetės – U17 merginos, U19 vaikinai
Birželio 4 d. – kvalifikacija – U17 vaikinai, U19 merginos
Birželio 5 d. – kvalifikacija – U17 merginos, U19 vaikinai
Birželio 6 d. – finalai – U17 vaikinai, U19 merginos
Birželio 7 d. – finalai – U17 merginos, U19 vaikinai
Birželio 8 d. – mišrios estafetės – U17, U19

30 Geg 2023

„Labiausiai šiuolaikinėje penkiakovėje patinka tai, kad čia sportininkai varžosi ne vienoje rungtyje“, – choru galėtų atsakyti jaunieji Lietuvos sportininkai, jau pasirengę birželio 2-8 dienomis Druskininkuose vyksiančioms Europos U17/U19 šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėms.

Jau yra aišku, kad U17 amžiaus grupės pirmenybėse varžysis merginos Faustė Lukminaitė, Emilija Nedzveckaitė, Emilija Ulinauskaitė, Martina Rutkauskaitė, vaikinai Džiugas Klevas, Liutauras Valeika, Juras Sandanavičius ir Elanas Kondratas. Estafečių lenktynėse taip pat dalyvaus Goda Doroševaitė ir Adele Venckutė, prie vaikinų grupės prisijungs Simas Bucevičius bei Leonas Linka.

„Kadangi šioje sporto šakoje esu tik pirmus metus, man čia viskas nauja, – nusišypsojo savo rezultatais ne vieną kartą Lietuvoje jau nudžiuginusi F. Lukminaitė. – Man ganėtinai gerai sekasi ekstremalaus kliūčių ruožo rungtis. Ji reikalauja nemažai darbo treniruotėse. Būna dienų, kai po treniruočių net rankų negaliu pakelti – viską skauda. Ko tikiuosi Europos čempionate? Gal ir nuskambės kiek kukliai, tačiau noriu patekti į finalą, o po to jau žiūrėsime“.

Savo pažintį su šiuolaikine penkiakove puikiai pamena ir D. Klevas.

„Susižavėjau ir labai susidomėjau buvusio trenerio Vytauto Mickaus dėka, – sakė jaunasis sportininkas. – Viskas prasidėjo nuo plaukimo antroje klasėje... Nors buvo ir daugiau man tinkamų ir mėgstamų sporto šakų. Esu lankęs krepšinį, regbį, dziudo, bet geriausi rezultatai buvo plaukime. Žaviuosi šiuolaikine penkiakove. Dabar arčiausiai širdies yra „Laser Run“ rungtis. Pamenu, kažkada ši rungtis man buvo viena sunkiausių, nesitikėjau, kad turėsiu čia gerą rezultatą, nes esu aukštesnis už bendraamžius. Tačiau nuvertinau save, labai pamėgau šaudyti ir bėgioti ilgesnes distancijas“.

E. Ulinauskaitė, taip pat į šiuolaikinės penkiakovės treniruotes persikėlusi iš baseino, teigė, kad pavyzdžiu prieš porą metų tapo Laura Asadauskaitė.

„Prieš tai visą laiką plaukiau, – šypsojosi E. Ulinauskaitė. – Vasarą, kuomet L. Asadauskaitė laimėjo sidabro medalį Tokijo olimpinėse žaidynėse, tėtis pasiūlė išmėginti penkiakovę. Ožiavausi ir nenorėjau. Tuomet tėtis susitiko su treneriu Pauliumi Aleksandravičiumi. Mane įkalbėjo. Pabandžiau, visai netrukus pradėjo sektis, prasidėjo kelionės į varžybas ir supratau, kad čia pasiliksiu ilgam“.

Europos U19 čempionate varžysis merginos Neda Doroševaitė, Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, Anastasija Chafizova, Anastasija Kančytė, vaikinai Nojus Chmieliauskas, Lukas Gaudiešius, Danielius Jodokas ir Lukas Cikanavičius.

„Man buvo vos dvylika, kuomet tėtis parodė vaizdo įrašą, kuriame bėgo žymus, bet man tuomet nežinomas Andrejus Zadneprovskis 2008-ųjų olimpinėse žaidynėse, – prisiminė N. Chmieliauskas. – Tada manęs visai nesužavėjo nei bėgimas, nei plaukimas, nei kitos sporto šakos, išskyrus jojimas, nes pats nuo vaikystės buvau apsuptas žirgų. Tėtis užrašė mane į pirmą penkiakovės treniruotę, kuri man nelabai patiko. Bet palankęs pusę metų supratau, kad „visai nieko ta penkiakovė“. O po dviejų metų apleidau jojimą ir pilnai panirau į penkiakovę“.

Sulaukęs klausimo apie rezultatą, kurio tikisi Europos pirmenybėse, N. Chmieliauskas diplomatiškai išsisuko.

„Rezultatai ateina su darbu, o aš labai sunkiai dirbau, daugiau komentarų bus jau po varžybų, sutarta?“, – nukirto sportininkas.

A. Chafizova pabrėžė, kad šiuolaikinė penkiakovė žavi savo įvairove. „Atsibodo plaukimas? Einame pabėgioti. Nenori šiandien bėgti? Einame į fechtavimą. Nėra nuotaikos fechtuoti? Pašaudyk, – dėstė penkiakovininkė. – Todėl šis sportas man visiškai neatsibosta, o motyvacija siekti geresnių rezultatų ir sportuoti toliau nepranyksta. Man patinka visos penkios rungtys, todėl labai sunku pasakyti, kuri yra mėgstamiausia“.

Sportininkė prisipažino, kad prieš varžybas niekada negalvoja apie būsimą rezultatą. „Nes tai tik priverčia jaudintis prieš startą, – sakė A. Chafizova. – Aišku, turiu savo tikslų, bet apie juos žinau tik aš viena“.

Primename, kad Europos U17/U19 šiuolaikinės penkiakovės pirmenybės birželio 2-3 dienomis Druskininkuose startuos estafetėmis, individualių varžybų finalai laukia birželio 6-7 dienomis, birželio 8 dieną – mišrios estafetės.

VARŽYBŲ PROGRAMA!

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd